Výstava vždycky trvá dva dny a nablýskané papalášské fáro bylo po celou dobu středem pozornosti.

„Je to model z časopisu, na který jsem postupně s každým číslem kupoval jednotlivé díly. Skládal jsem ji tři roky a vyšel mě na necelých třicet pět tisíc korun,“ prozradil modelář Kamil Štol.

Vlastnit Trabant zase přichází do módy
Trabanty kvalitou neoplývaly. Leccos prozradila také odlišně nalakovaná střecha

Našemu objektivu vymazlený model rád do detailu ukázal. Fanda přes zmenšené kopie aut, který je jedním z organizátorů proboštovské výstavy, prozradil, že pracuje ina dalším velkém modelu auta, a to Trabantu 601.

Ještě jednou vše otevřené ve větším detailním záběru.Ještě jednou vše otevřené ve větším detailním záběru.Zdroj: Deník/Edvard Beneš

Čeká, až začnou vyrábět jednotlivé díly

Už má v měřítku 1:8 vyrobený podvozek s koly a funkčním vnitřním vybavením, jako jsou světla nebo motor, který při spuštění vydává autentický zvuk, jako skutečné východoněmecké vozítko.

„Čekám jenom, až zase budou vydávat časopis s díly, abych je všechny postupně nakoupil a poskládal model auta,“ svěřil se s tím, že od vydavatelů Sběratelského času má zprávy, že na Trabanta 601 určitě brzy dojde.

Takhle vypadá motorový prostor modelu.Takhle vypadá motorový prostor modelu.Zdroj: Deník/Edvard Beneš

Ten má v současnosti pro modeláře v nabídce Škodu 130 RS, která jela Rallye Monte Carlo nebo Lotus Renault 97T, se kterým legendární Ayrton Senna hájil zlato – černé barvy stáje Lotus.


Nahrává se anketa ...

Stovky modelů všech druhů

Na letošní Všeobecné modelářské výstavě v Proboštově na Teplicku se představila celá řada modelářů, kteří zde vystavovaly stovky svých výtvorů.

K vidění byla nejen auta, ale i stavební a zemědělská technika, vojenská technika, letadla, vrtulníky, figury, busty nebo lodě a ponorky.

Zvláštní skupinu pak tvořili stavitelé papírových modelů techniky a různých světově známých staveb. Nechyběly ani modely kategorie Monti Systém nebo RC modely.

Prohlédněte si také fotogalerii ostatních modelů z výstavy: