Podívejte se také na další práci Obliqo design - projekt Malvazinky:

Zdroj: Youtube

Díky svému členitému reliéfu patřila Libeň v dřívějších letech k nejromantičtějším pražským předměstím. Čtvrť se nachází mezi pražskými kopci Labuťka, Hájek, Sluncová, Vítkov, Ládví, Okrouhlík a Zámecký vrch. Až do II. světové války zde bylo i rozsáhlé židovské město. Židovské stavby lze stále dohledat především ve střední a dolní Libni. Pro mimopražské pak je nejznámějším objektem zřejmě hala O2 arena.

Prostor plný zajímavých prvků

Právě v Praze - Libni má nemovitost investor, který se ve staré zástavbě rozhodl pro rekonstrukci bytové jednotky s dispozicí 1 + kk.

Byt v pražském činžovním domě prokoukl díky vkusné a profesionálně provedené rekonstrukci.
V pražském bytě se do koupelny vchází skříní. Nápaditost v něm nezná mezí

„Cílem bylo vytvořit prostor, který bude nejen pohodlný, ale i plný neobvyklých a originálních prvků,“ uvedla dvojice architektů Lenka Juklíčková a David Navrátil z Obliqo Design, na kterou se investor obrátil. Zároveň jde o krásný příklad, jak lze i na velmi malé ploše vytvořit útulné a hlavně plnohodnotné bydlení.

Tři provázané zóny

Minimalistická dispozice bytu 1+kk je rozdělena do tří zón, které jsou ve vzájemné symbióze. Jednotlivé části jsou pak pohledově odděleny tmavě zelenou štukovou omítkou.

Koupelna je samozřejmě plnohodnotná. Vana se sem nevešla, velmi útulný sprchový kout však ano.Koupelna je samozřejmě plnohodnotná. Vana se sem nevešla, velmi útulný sprchový kout však ano.Zdroj: se svolením Václava Berana a soutěže Interiér roku

Jak to tedy v bytě vypadá?

  • První zóna – zde je koupelna a zádveří s úložnými prostory.
  • Centrální zóna – do ní je umístěn minimalistický kuchyňský kout, k němuž náleží barové posezení.
  • Obytná zóna – v ní se nachází relaxační a spací část. Je otevřená rozšířeným průchozím otvorem, který nahrazuje původní standardní dveře.

„Máme za to, že místo na přespání a relaxaci se díky rekonstrukci stalo útulným místem s pohodovou atmosférou,“ doplnila dvojice.

Malý zázrak, co se všechno podařilo dostat do necelých 20 metrů čtverečních pražské garsonky.
Neuvěřitelná garsonka v Praze. Má nově vše potřebné, stačilo k tomu jen 20 metrů

Byt v pražské Libni je tak krásnou ukázkou toho, jak může být poměrně staré městské bydlení proměněno s tím, že bude originální, pohodlné, účelné a hlavně ušité na míru zákazníkovi.


Nahrává se anketa ...