VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veliš získala na opravy budov miliony

Veliš-Obec získala z Programu rozvoje venkova na opravu Obecního domu dotaci ve výši jeden milion osm set tisíc korun a obecně prospěšná společnost na opravu budovy základní školy 6 680 160 korun. Starostka Veliše Naďa Bíšková konstatovala, že to je pro obec skvělá zpráva. „Za úspěšným projektem na opravu ZŠ stojí ředitel Jan Jiterský – Bodlák,“ uvedla starostka.

10.7.2008
SDÍLEJ:

Práce jsou v plném proudu.Foto: Jan Jiterský

Budova byla postavena v roce 1898, během jejího fungování došlo v 70. až 90. letech minulého století k dílčím stavebním rekonstrukcím a změnám provozních dispozic, dokonce i k výměně střešní krytiny. „To však neodvrátilo proces časového a technologického úpadku celé stavby. V roce 1999 byla škola dokonce pro nedostatek žáků uzavřena a objekt nadále využíván jen zčásti mateřskou školou. V důsledku tohoto omezeného provozu a souvisejícího nedostatečného vytápění nevyužitých prostor došlo ke zhoršení už tak špatného technického stavu budovy,“ vysvětlil ředitel Jiterský.
Kritický stav byl zjištěn především u oken, u některých hrozilo vypadnutí celého rámu. K tomu je třeba připočítat velké tepelné ztráty, neodpovídající elektroinstalaci a hygienickým požadavkům nevyhovující sociální zařízení, o špatném stavu fasády nemluvě.

Rozpočet na odstranění všech závad podle projektové a technické dokumentace dosáhl 7 422 400 Kč. Státní zemědělský intervenční fond – Program rozvoje venkova přislíbil příspěvek ve výši 6 680 160 korun.

„Chci poděkovat obci Staré Místo, která dala čtyřicet tisíc na okna, Veliši, která věnovala sto tisíc, ale i soukromníkům Miloši Fišerovi za dvacet tisíc, manželům Vojtkovým za třicet tisíc a neméně za půjčky 301 000 manželům Bečanovým a 700 000 korun manželům Kuzmovým,“ sdělil ředitel.
Je neuvěřitelné sledovat, s jakou rychlostí byla splněna všechna pravidla výběrových řízení a vyhledávání bankovních domů pro zajištění překlenovacího úvěru a dalších okolností.

Letos 27. března škola s projektem rekonstrukce uspěla (v našem kraji bylo podpořeno osm projektů) a hned 1. dubna byly zahájeny přípravy na výběrové řízení generálního dodavatele. 28. května došlo k podepsání smlouvy o dílo s vítězem výběrového řízení, firmou Borstav, s.r.o., a 11. června došlo k podpisu smlouvy o poskytnutí úvěru s ČSOB a.s.

Nyní v budově školy probíhají intenzivní práce, aby prvního září šedesát žáků základky spolu s dětmi z mateřské školy našlo lepší prostředí splňující současné požadavky na školní zařízení.

10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kolaps až v Jičíně

Mistrovství Evropy v autokrosu, Přerov 2017

Zbytek sezony bereme jako test, říká po Přerově Fejfar

Oba turnaje splnily účel, je na čem stavět, zní z jičínského týmu

Jičín - Házenkáře jičínského Ronalu prověřil v pátek a sobotu tradiční domácí mezinárodní turnaj Kers Cup 2017, kterého se zúčastnily celky Talentu Plzeň, slovenské Považské Bystrice, polského Glogówa a domácího týmu HBC Ronal Jičín.

Oprava silnic odkrývá život ve středověku

Kopidlno - Když kopat, tak zlehka! Pod povrchem ulic a silnic, které volají po rekonstrukci se může vyskytovat naleziště cenných střípků historie. Proto na každou stavbu, jejíž součástí jsou výkopové práce, dohlíží archeologové.

Mladý fotbalista bojuje s rakovinou krve

Jičínsko - Třináctiletý Matěj Kučera z Miletína je od útlého věku nadšeným fotbalistou. Stejně jako jiným sportovcům se mu čas od času na těle objevila modřina nebo si po tréninku šel lehnout. Podobně tomu bylo také loni na začátku října, necítil se dobře.

TIP LIGA: Úvodním vítězem Stanislav Kozák

Jičínsko - Tradiční tipovací soutěž čtenářů Deníku „Tip liga“ byla opět zahájena. Soutěžící spolu budou celkem ve třinácti kolech soupeřit o hlavní cenu sud piva Gambrinus. Vítězové jednotlivých kol navíc obdrží sadu plechovek piva Gambrinus.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení