VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skautský tábor v Netolicích 13. července přepaden

Netolice - Na ramínku visí ve stanu parádní skautský kroj. Možná trochu nezvyklé v drsných táborových podmínkách. Na druhé straně nemají Jičínští skauti na svém táboře v Netolicích ani elektriku. Vodu samozřejmě ano, důmyslným systémem zavedli si ji ze studánky do kuchyně, do umyvárny i do sprchy. Ale je potřeba ručně pumpovat.

15.7.2017
SDÍLEJ:

Skauti v NetolicíchFoto: Bohumír Procházka

Kroj proto, že skauti jsou zvyklí na ranní nástupy, vztyčování vlajky, zpěv skautské hymny, denní rozkaz s programem, střídání služeb i nočních hlídek. Ale taky, že dřevo pro kuchyň, mytí nádobí, i všechny ostatní činnosti pro zdravý život dělají si sami. I dívky vědí k čemu je pila a sekyrka. A kluci jek se meje pekáč po smažení řízků. Když chtějí teplou ve sprše, musí se pod kotlem zatopit.

Mnoho důležitých musí skauti zvládnout, než smějí na konci táborového pobytu skládat slib. Vztyčování a večer snímání vlajky je pro ně slavnostní chvíle. Tady se rodí opravdové vlastenectví. Ne to ukřičené hulákavé, které bývá někdy vidět okolo různých fotbalů.
Tábor je dění, na které se nezapomíná. Vyzkoušel to například Dub, který zaseknul sekyru do špalku na znamení, že odchází plnit Tři orlí pera. Pero samoty spočívá v tom, že stráví 24 hodi mimo tábor, včetně přespání. Nikdo ho nesmí spatřit. Ještě musí splnit zkoušku mlčení a zkoušku hladu.

Celotáborová hra je letos zaměřená na Kelty. A úkoly s jejich někdejším životem spojené. Zpestřením života byl půlden hádanek, zaměřených na přírodu. Potěšily některé znalosti dětí. Dovedly při poznávačce stromů i latinské názvy.

Život bez elektriky vede k tomu, že i na malém táboře jsou čtyři kytary, dvě trubky a housle, samozřejmě i s hráči. Takže huba obstarává se svépomocí. I k tanci. Samozřejmě překvapení nejsou vyloučena. Tábor byl v noci na třináctého července přepaden. Rozhořel se oheň, na stožáru objevil se nápis, útočníci rozezvučeli pokličky v kuchyni. Hlídka poněkud zklamala. Samozřejmě vše zaneseno v táborové kronice. I to, že přepadení v půl třetí ráno připravili sami vedoucí, aby hlídku zkontrolovali.
Jičínští skauti jsou dobrá a užitečná parta.

Bohumír Procházka

Autor: Redakce

15.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jičínsku se o víkendu běžely tři závody

Ilustrační foto

TIP LIGA: Pátým vítězem Tomáš Houška

Objímání na Milohlídce skončilo pádem

Jičín - V úterních odpoledních hodinách došlo z ochozu Milohlídky v Jičíně k pádu 18leté dívky a stejně starého mladíka.

Nová fazóna zvenčí i uvnitř. Suchardův dům přitahuje pozornost

Nová Paka - Devadesát dní práce, přes čtyři gramy zlata. Dvě sgrafita Sucharova domu se dočkala obnovy. Historický objekt čekají další rekonstrukce.

NAŠI PRVŇÁCI ze ZŠ Husitská Nová Paka

Jičínsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Bývalá hořická úřednice si přisvojila více než půl milionu

Hořice – Úřednice dopravního odboru města si přivlastnila při výkonu zaměstnání téměř sedm set tisíc korun. V současné době je mimo funkci a v úterý stanula před Okresním soudem v Jičíně. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení