VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skautský tábor v Netolicích 13. července přepaden

Netolice - Na ramínku visí ve stanu parádní skautský kroj. Možná trochu nezvyklé v drsných táborových podmínkách. Na druhé straně nemají Jičínští skauti na svém táboře v Netolicích ani elektriku. Vodu samozřejmě ano, důmyslným systémem zavedli si ji ze studánky do kuchyně, do umyvárny i do sprchy. Ale je potřeba ručně pumpovat.

15.7.2017
SDÍLEJ:

Skauti v NetolicíchFoto: Bohumír Procházka

Kroj proto, že skauti jsou zvyklí na ranní nástupy, vztyčování vlajky, zpěv skautské hymny, denní rozkaz s programem, střídání služeb i nočních hlídek. Ale taky, že dřevo pro kuchyň, mytí nádobí, i všechny ostatní činnosti pro zdravý život dělají si sami. I dívky vědí k čemu je pila a sekyrka. A kluci jek se meje pekáč po smažení řízků. Když chtějí teplou ve sprše, musí se pod kotlem zatopit.

Mnoho důležitých musí skauti zvládnout, než smějí na konci táborového pobytu skládat slib. Vztyčování a večer snímání vlajky je pro ně slavnostní chvíle. Tady se rodí opravdové vlastenectví. Ne to ukřičené hulákavé, které bývá někdy vidět okolo různých fotbalů.
Tábor je dění, na které se nezapomíná. Vyzkoušel to například Dub, který zaseknul sekyru do špalku na znamení, že odchází plnit Tři orlí pera. Pero samoty spočívá v tom, že stráví 24 hodi mimo tábor, včetně přespání. Nikdo ho nesmí spatřit. Ještě musí splnit zkoušku mlčení a zkoušku hladu.

Celotáborová hra je letos zaměřená na Kelty. A úkoly s jejich někdejším životem spojené. Zpestřením života byl půlden hádanek, zaměřených na přírodu. Potěšily některé znalosti dětí. Dovedly při poznávačce stromů i latinské názvy.

Život bez elektriky vede k tomu, že i na malém táboře jsou čtyři kytary, dvě trubky a housle, samozřejmě i s hráči. Takže huba obstarává se svépomocí. I k tanci. Samozřejmě překvapení nejsou vyloučena. Tábor byl v noci na třináctého července přepaden. Rozhořel se oheň, na stožáru objevil se nápis, útočníci rozezvučeli pokličky v kuchyni. Hlídka poněkud zklamala. Samozřejmě vše zaneseno v táborové kronice. I to, že přepadení v půl třetí ráno připravili sami vedoucí, aby hlídku zkontrolovali.
Jičínští skauti jsou dobrá a užitečná parta.

Bohumír Procházka

Autor: Redakce

15.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Pohádkový festival v Jičíně

Pohádka tradičně i netradičně

Okresní fotbal připraven

Jičínsko - Radim. V této nefotbalové vesnici se letos konal rozlosovací aktiv okresního fotbalu, který řídil „domácí“ Václav Nidrle.

Bouřky se přihnaly nad Jičínskem. Déšť komplikoval dopravu

Jičínsko - V podvečerních hodinách se hnaly přívalové deště a bouřky Českým rájem.

Policie o prázdninách pomáhá i trestá

Královéhradecko - Letní prázdniny každý rok znamenají kolony, a to i v Královéhradeckém kraji. Aktuální dopravní omezení, proto situaci spíše zhoršují. Policisté si jsou vědomi nepříjemností, které se na cestách řidičům mohou přihodit, proto se je aktivně snaží řešit.

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení