VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Realizace projektu Centrum závisí na rozhodnutí radnice

Nová Paka - Občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace získalo 28 milionovou dotaci, nyní potřebuje na realizaci projektu Centrum bez bariér v Nové Pace peníze od města

3.4.2009
SDÍLEJ:

HOSPODÁŘSKÁ BUDOVA v areálu novopacké nemocnice. Foto: Jičínský deník


Občanské sdružení Život bez bariér získalo finanční podporu v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod – Rozvoj měst, a to ve výši 28 milionů 302 tisíc korun.

Peníze jsou určeny na projekt Centrum bez bariér v Nové Pace, a to konkrétně na rekonstrukci bývalé hospodářské budovy v areálu nemocnice.
Třípodlažní objekt bude přebudován na půjčovnu kompenzačních pomůcek, prodejnu výrobků chráněné dílny, své zázemí zde najde sociální rehabilitace, kancelář pro psychologa, terapeuta, osobního asistenta, fungovat zde bude i terapeutická dílna a ve třetím patře bude zřízeno chráněné bydlení.
Počítá se i s prostory pro vzdělání, volnočasové aktivity a přednáškovou činnost. Centrum bez bariér bude určeno zdravotně postiženým, seniorům i široké veřejnosti.

Celkové náklady jsou vyčísleny na 30,5 mil. korun. Občanské sdružení nyní získalo z regionálního programu dotaci ve výši 92,5 procenta celkové investice, částkou 1,5 milionu se zavázalo již v loňském roce pomoci město. Zbylé prostředky hradí sdružení ze svých zdrojů. První kroky pro získání dotace vedly investory na packou radnici, kde oslovili starostu a požádali o přidělení slíbených prostředků.

Podle vyjádření členky výboru sdružení Jitky Fučíkové starosta Josef Cogan uvedl, že zasedal finanční výbor, který rozhodl o změně rozpočtu, a proto požadovaná částka zatím nebude vyplacena. O jejím uvolnění musí rozhodnout na svém zasedání 15. dubna zastupitelé.
Jak uvedla Jitka Fučíková, pro sdružení tato zpráva znamená paralyzování celého projektu, protože pokud nebude jistý přísun peněz z města, nemohou být zahájena výběrová řízení a realizace projektu.

„Jsme neziskovou organizací a nedisponujeme potřebným množstvím peněz. Navíc z našich zdrojů již byla zafinancována projektová dokumentace, zadání položkových rozpočtů, uhrazeno bylo i zpracování žádosti o dotaci,“ uvádí Jitka Fučíková.

Starosta Josef Cogan nám sdělil, že požadovaná suma musí být zařazena do letošního rozpočtu a celá záležitost se bude teprve projednávat.
Pokud sdružení potřebnou částku z radnice nezíská, zkusí se obrátit o pomoc na kraj. Pokud neuspěje ani zde, bude projekt zastaven.
O peníze z ROPu se v 9. výzvě ucházelo město s bazénem, Život bez bariér s Centrem a dále Základní a mateřská škola Brána se stavbou volnočasového centra. Uspěl jen Život bez bariér.

Areál kláštera získalo sdružení v roce 2006 od kraje za 8,8 mil. korun.

V současné době má za sebou dvě splátky, letos požádá vzhledem k investicím o přehodnocení dalších.

Autor: Iva Kovářová

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Atletky stále bez porážky, muži mají jistotu

Ilustrační foto.
3

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

První Jóga kemp: zaměřeno nejen na duši, ale i na životní prostředí

Troskovice - Poprvé v historii Českého ráje více než stovka nadšených lidí věnovala celou sobotu a nedělní ráno své duši a cvičení. Účastníci Jóga kempu byli příjemně naladěni, i přes chvilkovou spršku, kterou nakonec uvítali jako příjemné osvěžení. Program si všichni užili na 100 % a v areálu po nich navíc nezbyl jediný odpadek.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Železnice do B třídy s novým koučem!

Jičínsko - Fotbal: Na pozici trenéra Železnice v minulých dnech přišel Mgr. Vladimír Blažej. 

Sportovci se v říjnu dočkají nových šaten

Jičín - Výstavba nového objektu šaten ve sportovním areálu je již ve fázi dokončovacích prací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení