VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Realizace projektu Centrum závisí na rozhodnutí radnice

Nová Paka - Občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace získalo 28 milionovou dotaci, nyní potřebuje na realizaci projektu Centrum bez bariér v Nové Pace peníze od města

3.4.2009
SDÍLEJ:

HOSPODÁŘSKÁ BUDOVA v areálu novopacké nemocnice. Foto: Jičínský deník


Občanské sdružení Život bez bariér získalo finanční podporu v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod – Rozvoj měst, a to ve výši 28 milionů 302 tisíc korun.

Peníze jsou určeny na projekt Centrum bez bariér v Nové Pace, a to konkrétně na rekonstrukci bývalé hospodářské budovy v areálu nemocnice.
Třípodlažní objekt bude přebudován na půjčovnu kompenzačních pomůcek, prodejnu výrobků chráněné dílny, své zázemí zde najde sociální rehabilitace, kancelář pro psychologa, terapeuta, osobního asistenta, fungovat zde bude i terapeutická dílna a ve třetím patře bude zřízeno chráněné bydlení.
Počítá se i s prostory pro vzdělání, volnočasové aktivity a přednáškovou činnost. Centrum bez bariér bude určeno zdravotně postiženým, seniorům i široké veřejnosti.

Celkové náklady jsou vyčísleny na 30,5 mil. korun. Občanské sdružení nyní získalo z regionálního programu dotaci ve výši 92,5 procenta celkové investice, částkou 1,5 milionu se zavázalo již v loňském roce pomoci město. Zbylé prostředky hradí sdružení ze svých zdrojů. První kroky pro získání dotace vedly investory na packou radnici, kde oslovili starostu a požádali o přidělení slíbených prostředků.

Podle vyjádření členky výboru sdružení Jitky Fučíkové starosta Josef Cogan uvedl, že zasedal finanční výbor, který rozhodl o změně rozpočtu, a proto požadovaná částka zatím nebude vyplacena. O jejím uvolnění musí rozhodnout na svém zasedání 15. dubna zastupitelé.
Jak uvedla Jitka Fučíková, pro sdružení tato zpráva znamená paralyzování celého projektu, protože pokud nebude jistý přísun peněz z města, nemohou být zahájena výběrová řízení a realizace projektu.

„Jsme neziskovou organizací a nedisponujeme potřebným množstvím peněz. Navíc z našich zdrojů již byla zafinancována projektová dokumentace, zadání položkových rozpočtů, uhrazeno bylo i zpracování žádosti o dotaci,“ uvádí Jitka Fučíková.

Starosta Josef Cogan nám sdělil, že požadovaná suma musí být zařazena do letošního rozpočtu a celá záležitost se bude teprve projednávat.
Pokud sdružení potřebnou částku z radnice nezíská, zkusí se obrátit o pomoc na kraj. Pokud neuspěje ani zde, bude projekt zastaven.
O peníze z ROPu se v 9. výzvě ucházelo město s bazénem, Život bez bariér s Centrem a dále Základní a mateřská škola Brána se stavbou volnočasového centra. Uspěl jen Život bez bariér.

Areál kláštera získalo sdružení v roce 2006 od kraje za 8,8 mil. korun.

V současné době má za sebou dvě splátky, letos požádá vzhledem k investicím o přehodnocení dalších.

Autor: Iva Kovářová

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavnosti jablek a cibule v Lázních Bělohradě.
13

Slavnosti jablek a cibule v Lázních Bělohradě počtvrté

Jakub Samko se na svoje rodiče Reginu a Davida Samkovi poprvé usmál 9. září, kdy se narodil s porodní váhou 2,36 kg a mírou 46 cm. Doma v Žernově se na bratříčka těšil šestiletý David a tříletý Štěpán.
9

Právě jsme se narodili - září 2017

OBRAZEM: Jičínský festival vína

Jičín - Druhý ročník festivalu vína v Jičíně měl smůlu na počasí, přesto milovníci bílého i červeného si v sobotu cestu na nádvoří jičínského zámku našli.

Házenkáři přemohli úřadujícího mistra!

Jičín /FOTO/ - Skvělého výsledku dnes dosáhli házenkáři Jičína. V rámci třetího kola extraligy si totiž na domácí půdě poradili s úřadujícím mistrem, pražskou Duklou. Mužstvo trenérů Mašáta a Aleše Babáka zvítězilo o dvě branky, 22:20.

OBRAZEM: Škola byla otevřená od sklepa až po půdu

Jičín - Třetí základní škola na Novém Městě si dnes připomíná 125 let svého založení.  

Šlágr kola přeboru: Jičín míří na hřiště druhé Jaroměře

Jičín - Fotbalový kolotoč pokračuje dalším mistrovským kolem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení