VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Realizace projektu Centrum závisí na rozhodnutí radnice

Nová Paka - Občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace získalo 28 milionovou dotaci, nyní potřebuje na realizaci projektu Centrum bez bariér v Nové Pace peníze od města

3.4.2009
SDÍLEJ:

HOSPODÁŘSKÁ BUDOVA v areálu novopacké nemocnice. Foto: Jičínský deník


Občanské sdružení Život bez bariér získalo finanční podporu v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod – Rozvoj měst, a to ve výši 28 milionů 302 tisíc korun.

Peníze jsou určeny na projekt Centrum bez bariér v Nové Pace, a to konkrétně na rekonstrukci bývalé hospodářské budovy v areálu nemocnice.
Třípodlažní objekt bude přebudován na půjčovnu kompenzačních pomůcek, prodejnu výrobků chráněné dílny, své zázemí zde najde sociální rehabilitace, kancelář pro psychologa, terapeuta, osobního asistenta, fungovat zde bude i terapeutická dílna a ve třetím patře bude zřízeno chráněné bydlení.
Počítá se i s prostory pro vzdělání, volnočasové aktivity a přednáškovou činnost. Centrum bez bariér bude určeno zdravotně postiženým, seniorům i široké veřejnosti.

Celkové náklady jsou vyčísleny na 30,5 mil. korun. Občanské sdružení nyní získalo z regionálního programu dotaci ve výši 92,5 procenta celkové investice, částkou 1,5 milionu se zavázalo již v loňském roce pomoci město. Zbylé prostředky hradí sdružení ze svých zdrojů. První kroky pro získání dotace vedly investory na packou radnici, kde oslovili starostu a požádali o přidělení slíbených prostředků.

Podle vyjádření členky výboru sdružení Jitky Fučíkové starosta Josef Cogan uvedl, že zasedal finanční výbor, který rozhodl o změně rozpočtu, a proto požadovaná částka zatím nebude vyplacena. O jejím uvolnění musí rozhodnout na svém zasedání 15. dubna zastupitelé.
Jak uvedla Jitka Fučíková, pro sdružení tato zpráva znamená paralyzování celého projektu, protože pokud nebude jistý přísun peněz z města, nemohou být zahájena výběrová řízení a realizace projektu.

„Jsme neziskovou organizací a nedisponujeme potřebným množstvím peněz. Navíc z našich zdrojů již byla zafinancována projektová dokumentace, zadání položkových rozpočtů, uhrazeno bylo i zpracování žádosti o dotaci,“ uvádí Jitka Fučíková.

Starosta Josef Cogan nám sdělil, že požadovaná suma musí být zařazena do letošního rozpočtu a celá záležitost se bude teprve projednávat.
Pokud sdružení potřebnou částku z radnice nezíská, zkusí se obrátit o pomoc na kraj. Pokud neuspěje ani zde, bude projekt zastaven.
O peníze z ROPu se v 9. výzvě ucházelo město s bazénem, Život bez bariér s Centrem a dále Základní a mateřská škola Brána se stavbou volnočasového centra. Uspěl jen Život bez bariér.

Areál kláštera získalo sdružení v roce 2006 od kraje za 8,8 mil. korun.

V současné době má za sebou dvě splátky, letos požádá vzhledem k investicím o přehodnocení dalších.

Autor: Iva Kovářová

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hned sedm cenných kovů z mezinárodních závodů

Hořice - Kostelec nad Orlicí
17

Dvě červené karty a velká vlna emocí v Hořicích

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici.

Majitel Juty: Zaměstnanci jsou ti, kdo rozhodují

Královéhradecko - Největší podkrkonošský zaměstnavatel Jiří Hlavatý řeší budoucnost své Juty. „V příštích deseti letech budeme pokračovat v masivních investicích do modernizací všech čtrnácti závodů. Někde jde o udržení pracovních míst a výroby, jinde o její nárůst. Ale všude cílíme na zlepšení pracovních podmínek," říká majitel textilky.

AKTUALIZOVÁNO

Klára Dostálová se vzdala mandátu krajské zastupitelky

Hradec Králové - Už žádné dohady o neslučitelnosti funkcí. Klára Dostálová (ANO) v pondělí rezignovala na svůj post krajské zastupitelky.

AUTOMIX.CZ

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Přestože má většina z nás kopřivnickou tatrovku zafixovanou z minulosti jako automobilku zaměřenou na luxusní "papalášské" limuzíny, případně jako výrobce nákladních aut, v historii najdeme i několik vozů, které se těmto definicím naprosto vymykají.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies