VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Realizace projektu Centrum závisí na rozhodnutí radnice

Nová Paka - Občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace získalo 28 milionovou dotaci, nyní potřebuje na realizaci projektu Centrum bez bariér v Nové Pace peníze od města

3.4.2009
SDÍLEJ:

HOSPODÁŘSKÁ BUDOVA v areálu novopacké nemocnice. Foto: Jičínský deník


Občanské sdružení Život bez bariér získalo finanční podporu v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod – Rozvoj měst, a to ve výši 28 milionů 302 tisíc korun.

Peníze jsou určeny na projekt Centrum bez bariér v Nové Pace, a to konkrétně na rekonstrukci bývalé hospodářské budovy v areálu nemocnice.
Třípodlažní objekt bude přebudován na půjčovnu kompenzačních pomůcek, prodejnu výrobků chráněné dílny, své zázemí zde najde sociální rehabilitace, kancelář pro psychologa, terapeuta, osobního asistenta, fungovat zde bude i terapeutická dílna a ve třetím patře bude zřízeno chráněné bydlení.
Počítá se i s prostory pro vzdělání, volnočasové aktivity a přednáškovou činnost. Centrum bez bariér bude určeno zdravotně postiženým, seniorům i široké veřejnosti.

Celkové náklady jsou vyčísleny na 30,5 mil. korun. Občanské sdružení nyní získalo z regionálního programu dotaci ve výši 92,5 procenta celkové investice, částkou 1,5 milionu se zavázalo již v loňském roce pomoci město. Zbylé prostředky hradí sdružení ze svých zdrojů. První kroky pro získání dotace vedly investory na packou radnici, kde oslovili starostu a požádali o přidělení slíbených prostředků.

Podle vyjádření členky výboru sdružení Jitky Fučíkové starosta Josef Cogan uvedl, že zasedal finanční výbor, který rozhodl o změně rozpočtu, a proto požadovaná částka zatím nebude vyplacena. O jejím uvolnění musí rozhodnout na svém zasedání 15. dubna zastupitelé.
Jak uvedla Jitka Fučíková, pro sdružení tato zpráva znamená paralyzování celého projektu, protože pokud nebude jistý přísun peněz z města, nemohou být zahájena výběrová řízení a realizace projektu.

„Jsme neziskovou organizací a nedisponujeme potřebným množstvím peněz. Navíc z našich zdrojů již byla zafinancována projektová dokumentace, zadání položkových rozpočtů, uhrazeno bylo i zpracování žádosti o dotaci,“ uvádí Jitka Fučíková.

Starosta Josef Cogan nám sdělil, že požadovaná suma musí být zařazena do letošního rozpočtu a celá záležitost se bude teprve projednávat.
Pokud sdružení potřebnou částku z radnice nezíská, zkusí se obrátit o pomoc na kraj. Pokud neuspěje ani zde, bude projekt zastaven.
O peníze z ROPu se v 9. výzvě ucházelo město s bazénem, Život bez bariér s Centrem a dále Základní a mateřská škola Brána se stavbou volnočasového centra. Uspěl jen Život bez bariér.

Areál kláštera získalo sdružení v roce 2006 od kraje za 8,8 mil. korun.

V současné době má za sebou dvě splátky, letos požádá vzhledem k investicím o přehodnocení dalších.

Autor: Iva Kovářová

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JIČÍNSKÉ basketbalové minižákyně v Praze.

Jičínské minižákyně na festivalu v Praze

Ilustrační foto.

Sprejer řádil v centru Hořic

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Ojedinělá show. Boxing night v Nové Pace

Jičínsko - Návštěvníci novopackého zimního stadionu mají v pátek možnost shlédnout boxerskou show, kterou toto město ještě nevidělo. V boxerském galavečeru se totiž představí elita profesionálních i amatérských boxerů, mezi kterými budou i pačtí borci.

Muzeum se otevírá veřejnosti, zve do svých expozic

Nová Paka - Novopacká muzejní noc aneb Muzeum v jiný čas. Takový je název páteční akce, kterou pro vás chystají muzejníci od 17.30 hodin.

Restauracím bude hrozit pokuta až 50 tisíc korun

Královéhradecko - Soumrak kuřáků v restauracích se blíží – od příští středy si tam nezapálí. Zda hostinští a hosté zákaz dodržují, budou kontrolovat hygienici. Za porušení zákona hrozí vysoké pokuty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies