VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava školy v Kopidlně je prioritou

Kopidlno – Žáci zdejší základní školy se možná budou muset stěhovat. Město plánuje pokračovat s opravou budovy druhého stupně.

18.1.2017
SDÍLEJ:

Stará budova školy v Kopidlně.Foto: Milan Havrda

Ta začala už v loňském roce nezbytnou rekonstrukcí střechy a stropu ve třetím podlaží. Nyní chtějí zastupitelé podat žádost o evropské dotace a objekt dát kompletně do pořádku. Podle starostky Hany Masákové je tato akce pro Kopidlno prioritou na další dva roky.

„Podáme žádost o dotaci na rekonstrukci speciálních učeben a dílen. Rovněž počítáme s výměnou oken, novou fasádu a vybudováním spojovacího koridoru, který bude sloužit jako hlavní vstup školy a bude propojovat budovu druhého stupně, víceúčelovou sportovní halu a jídelnu.

Předpokládané náklady se nyní pohybují okolo padesáti miliónu," představila budoucí plány Masáková.
Vzhledem k tomu, že se jedná o práce ve velkém rozsahu, je nutné počítat s uzavřením této budovy, a to zhruba na rok.

„Náhradní prostory pro výuku máme. Děti by mohly docházet například do pavilonu nad jídelnou, kde se nachází jazykové učebny. V objektu prvního stupně bychom mohli využít učebny družiny. Po konzultaci s vedením školy, při počtu dětí, které máme, by se to dalo zvládnout, ale bude k tomu zapotřebí velká dávka trpělivosti ze strany učitelů a rodičů." konstatuje starostka.

Pokud se městu podaří získat dotaci, stavební práce by mohly být zahájeny ještě letos s plánovaným dokončením v roce 2018.

„Pokud by se nám finance nepodařilo získat, museli bychom hledat jiné finanční zdroje a rekonstrukce by probíhala postupně. Víme, ale, že už je neodkladná a více než nutná. Ta budova je opravdu ve špatném stavu," upozorňuje H. Masáková 

Autor: Pavla Franzkiová

18.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Pohádkový festival v Jičíně

Pohádka tradičně i netradičně

Okresní fotbal připraven

Jičínsko - Radim. V této nefotbalové vesnici se letos konal rozlosovací aktiv okresního fotbalu, který řídil „domácí“ Václav Nidrle.

Bouřky se přihnaly nad Jičínskem. Déšť komplikoval dopravu

Jičínsko - V podvečerních hodinách se hnaly přívalové deště a bouřky Českým rájem.

Policie o prázdninách pomáhá i trestá

Královéhradecko - Letní prázdniny každý rok znamenají kolony, a to i v Královéhradeckém kraji. Aktuální dopravní omezení, proto situaci spíše zhoršují. Policisté si jsou vědomi nepříjemností, které se na cestách řidičům mohou přihodit, proto se je aktivně snaží řešit.

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení