VYBERTE SI REGION

Zahradníci si s anglickými kolegy předávali zkušenosti

Kopidlno – Žáci Střední školy zahradnické v Kopidlně byli na výměnném pobytu ve Velké Británii.

2.7.2012
SDÍLEJ:

Kopidlenští studenti v Londýně.Autor: Archiv školy

V rámci projektu Comenius odjela 14. června skupina 15 žáků se dvěma pedagogy zahradnické školy (Mgr. Tomáš Hásek a Mgr. Lucie Kuříková) na 10denní výměnný pobyt do Anglie. Cílem jejich cesty byla střední škola Bicton College, která se podobně jako kopidlenská škola specializuje na výuku zahradnictví a krajinářství. Sídlo školy je v JZ Anglii v blízkosti města Exeter, které je hlavním městem hrabství Devon.

Během pobytu čekal na žáky bohatý program zaměřený na poznávání historie, kultury a přírodních zajímavostí navštívené oblasti. Žáci se společně s žáky z Bicton College a jejich učitelem účastnili odborných exkurzí po typických anglických zahradách a parcích v JZ Anglii (navštívili např. Knightshayes Court National Trust Garden, Eden Project, Rosemoor Royal Horticultural Society či světově proslulou botanickou zahradu v Londýně Kew Gardens). Jeden den byl vyhrazený pro návštěvu školy Bicton College, kde si žáci prohlédli tamní knihovnu, učebny a laboratoře, ale i zázemí pro praktický výcvik (skleníky, pavilon, užitkovou zahradu…).

Program směřoval k plnění předem stanovených úkolů: návštěva anglických parků a zahrad, seznámení s jejich historií a architekturou a porovnání s parky v České republice, příprava prezentace a nástěnek z jednotlivých dnů. Žáci začali pracovat na tvorbě zahradnického česko-anglického slovníku, který bude dokončen při pobytu anglických žáků v České republice. Žáci také navázali kontakt s anglickými žáky a zahájili komunikaci prostřednictvím e-mailu a Facebooku.

Součástí programu bylo i poznávání kultury, historie i každodenního života navštívené oblasti. Za tímto účelem navštívili žáci a učitelé hlavní město Londýn, kde si prohlédli nejvýznamnější pamětihodnosti a tím si rozšířili svůj kulturní rozhled.Žáci anglické školy zavítají do Kopidlna v říjnu tohoto roku a mimo plánovaného programu v České republice je čeká účast na Kopidlenském kvítku. 

Autor: Redakce

2.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Hasiči zasahovali u požáru od pyrotechniky i vysvobozovali seniorku z toalety

Jičín - Jičínští profesionální a dobrovolní hasiči byli v pátek ve 21:02 přivoláni k požáru tújí na zahradě na Valdickém Předměstí v Jičíně. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek na místo. Škoda byla odhadnuta na 35 tisíc Kč, uchráněn byl majetek v hodnotě 300 tisíc Kč. Příčinou vzniku požáru byla pyrotechnika.

V Hořicích to při Rock Legends vřelo jako v kotli

Hořice – Milovníci tvrdého rocku se o víkendu ocitli doslova v ráji. V hořickém areálu U Věže vystoupilo několik rockových kapel a bylo opravdu z čeho vybírat. Potěšit své fanoušky přijela například skupina Doga, Arakain, Komunál nebo zpěvák Aleš Brichta.

Daniel Polman: „Nechápu, že jsem tohle mohl vůbec ustát“

Nová Paka – Zaznamenal obrovský úspěch, na který bude vzpomínat do konce života. Novopacký biker Daniel Polman (na smínku) vytvořil nový rekord čtyřiadvacetihodinovky, který má nyní hodnotu 911,68 km.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.