VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt ku propagaci oblasti Podkrkonoší

Podkrkonoší – Leden 2011 je ve znamení počátku realizace projektu Propagace Podkrkonoší z Regionálního operačního programu (ROP) NUTS II Severovýchod.

2.2.2011
SDÍLEJ:

Podzvičinsko na brněnském veletrhu.Foto: Archiv Podzvičinska

Projekt o celkových nákladech přes 3 miliony korun, kde dotace činí 92,5%, bude realizován sdružením Podzvičinsko po dobu 2, 5 roku od 1. ledna 2011 do 28. června 2013.

Regionální operační program (ROP) NUTS II Severovýchod je jedním z operačních programů České republiky, který má jednoznačný cíl, a to zvýšení atraktivity regionu pro investice, podnikání a život obyvatel. Program nabízí evropské dotace pro inovativní a investiční projekty v Královéhradeckém, Libereckém a Pardubickém kraji, jež tvoří NUTS II Severovýchod. V období 2007 až 2013 lze čerpat více než 656 mil. EUR.

ROP Severovýchod je rozdělen do pěti prioritních os, které jsou dále členěny do 12 oblastí podpory. Jeho priority jsou dané: rozvoj dopravní infrastruktury, měst a venkova, cestovního ruchu, podnikatelského prostředí a technické pomoci.

Pro oblast cestovního ruchu (naše oblast podpory) je určeno 22% z celkové alokace programu, což představuje 144 mil. EUR. Prioritní osa se dále člení na dvě oblasti podpory, což jsou: Rozvoj základní infrastruktury a doprovodných aktivit v oblasti CR (zde budou realizovány především projekty modernizace infrastruktury CR, revitalizace památek a podpora jejich dostupnosti) a Marketingové a koordinační aktivity v oblasti CR (zde se pomáhá projektům zaměřeným na marketingovou podporu CR a propagaci regionů).
(Čerpáno z http://www.rada-severovychod.cz/)

Z předchozího rozdělení si tedy můžete povšimnout, že náš projekt spadá do třetí prioritní osy (cestovní ruch) a do druhé oblasti podpory, což je označováno jako oblast podpory 3.2. Marketingové a koordinační aktivity v oblasti CR.

Co se týká našeho konkrétního projektu, tak první fází je především přejmenování Podzvičinska na Podkrkonoší. Proč tomu vlastně tak je? Důvod je snadný. Pro účastníky cestovního ruchu je název Podkrkonoší lépe výstižný než Podzvičinsko. Dle interního průzkumu jsme zjistili, že dotazovaní respondenti, kteří nepochází z naší oblasti nebo naši oblast neznají, si neumí představit konkrétní území či oblast pod názvem Podzvičinsko. Dále také tento důvod vychází z rajonizace Královéhradeckého kraje, kde vystupuje naše území pod názvem Podkrkonoší. Pokud je to způsob, jak nalákat turisty do našeho regionu, proč toho tedy nevyužít?

Další fází je realizace náplně projektu, čímž je vytvoření nového grafického manuálu Podkrkonoší, mapového portálu, mobilní expozice pro akce a další prezentace, aktualizace fotobanky a webové prezentace a také propagační materiály zaměřené na různá témata a skupiny návštěvníků.

V další řadě také nesmíme zapomenout na povinnou propagaci a monitoring v průběhu projektu. Dle povinných nařízení musíme informovat veřejnost o poskytnuté dotaci, o oblasti podpory, z které budeme čerpat a v neposlední řadě také o celkové činnosti Evropské unie. K tomu nám slouží nejen naše aktualizované webové stránky www.podzvicinsko.cz, ale i různé propagační materiály.

Prostřednictvím tohoto projektu bychom rádi na sebe upoutali pozornost v oblasti cestovního ruchu a dokázali veřejnosti, že i naše oblast je pozoruhodná a mnohé z našich památek a přírodních bohatství stojí za povšimnutí. Dále bychom také rádi informovali širokou veřejnost o naší lokalitě a o produktech, které poskytují naši regionální výrobci.

Doufáme, že se nám podaří dosáhnout našich cílů a zpřístupnit tím celé Podzvičinsko/Podkrkonoší novým turistům.
Bližší informace naleznete také na webových stránkách www.podzvicinsko.cz

2.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kolaps až v Jičíně

Mistrovství Evropy v autokrosu, Přerov 2017

Zbytek sezony bereme jako test, říká po Přerově Fejfar

Oba turnaje splnily účel, je na čem stavět, zní z jičínského týmu

Jičín - Házenkáře jičínského Ronalu prověřil v pátek a sobotu tradiční domácí mezinárodní turnaj Kers Cup 2017, kterého se zúčastnily celky Talentu Plzeň, slovenské Považské Bystrice, polského Glogówa a domácího týmu HBC Ronal Jičín.

Oprava silnic odkrývá život ve středověku

Kopidlno - Když kopat, tak zlehka! Pod povrchem ulic a silnic, které volají po rekonstrukci se může vyskytovat naleziště cenných střípků historie. Proto na každou stavbu, jejíž součástí jsou výkopové práce, dohlíží archeologové.

Mladý fotbalista bojuje s rakovinou krve

Jičínsko - Třináctiletý Matěj Kučera z Miletína je od útlého věku nadšeným fotbalistou. Stejně jako jiným sportovcům se mu čas od času na těle objevila modřina nebo si po tréninku šel lehnout. Podobně tomu bylo také loni na začátku října, necítil se dobře.

TIP LIGA: Úvodním vítězem Stanislav Kozák

Jičínsko - Tradiční tipovací soutěž čtenářů Deníku „Tip liga“ byla opět zahájena. Soutěžící spolu budou celkem ve třinácti kolech soupeřit o hlavní cenu sud piva Gambrinus. Vítězové jednotlivých kol navíc obdrží sadu plechovek piva Gambrinus.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení