VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nahlédnutí do jičínského Mateřského centra Kapička

Jičín - Místní média již několikrát informovala o činnosti MC Kapička. Nejlepší informací o činnosti je vždy pozvání. Proto dovolte, abychom vás do našeho MC těmito několika řádky pozvali.

21.4.2008
SDÍLEJ:

Z maškarního karnevalu MC Kapička.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Náš program je připraven především pro rodiny s dětmi do šesti let. Zdaleka však nejen pro ně. Toužíme především přispět ke vzájemnému setkávání rodičů a dětí. Mnohým tak můžeme pomoci vyjít z izolace, poznat nové přátele či získat cenné rady a zkušenosti. Jsme otevřeni všem zájemcům bez rozdílu.

Náš program zahrnuje každý všední den dopoledne od 9 do 12 hodin. V tuto dobu se v prostorách MC v areálu MŠ J.Š. Kubína konají pravidelně tematická setkání. Pondělí je vyhrazeno pro nejmenší. Pásmo říkanek, písniček a cvičení je určeno pro rodiče s dětmi do 1,5 roku. Úterní dopoledne potěší milovníky zpěvu a tance. Veselé zpívánky si oblíbily děti i dospělí. Středeční herna je určena dětem starším 1,5 roku, čtvrteční tvůrčí dílna pak zručným malým výtvarníkům a maminkám. Pátek patří všem hravým. Název programu „Hrajeme si společně“ napovídá, že nejen dětem.

To je však pouze část naší nabídky. Dospělé zájemce o výuku angličtiny vítáme společně s Mgr. Katkou Zídkovou v prostorách Akademie J.A. Komenského na jazykových kurzech. Pro tvůrčí maminky je pravidelně jednou měsíčně připravena odpolední a večerní dílnička. V měsíci květnu si můžete vyrobit náhrdelník či náušnice z korálků nebo nabatikovat tričko.

Novinkou, kterou přináší náš dubnový program, je čtvrteční kurz orientálních tanců pro maminky s dětmi. Průvodcem moderního člověka je počítač, proto se v našem květnovém programu objeví opět kurzy práce na PC.

Program

Budoucí maminky jistě potěší v úterý 22. 4. v 19 hodin přednáška MUDr. Gregora v Knihovně V. Čtvrtka pod názvem „Nové trendy v porodnictví“. Přesně o týden později v 16 hodin přivítáme v prostorách MC zájemce o přednášku na téma „Zelené potraviny“. Akce není zdaleka určena pouze zkušeným ctitelům zdravé výživy, nýbrž i širší veřejnosti, která se touží seznámit s možností zdravého životního stylu.

Že bychom zapomněli na tradiční bazárek? Nikoli. Je pro vás připraven v sále Okresního mysliveckého spolku od 24. do 26. 4. Prostřednictvím bazárku můžete nejen výhodně nakoupit, ale také nabídnout k prodeji letní oblečení, kočárky, sedačky, sportovní potřeby či hračky. Více informací naleznete na našich webových stránkách www. mckapicka.cz.

V letošním roce se nemůžeme opřít o finanční podporu ministerstva práce a sociálních věcí. Vydali jsme se proto cestou skromnějších akcí finančně podporovaných městskými a krajskými granty, stejně jako sponzorských darů.

Všem sponzorům za jejich ochotu a pomoc děkujeme. Stejné poděkování patří i všem maminkám a babičkám, které práci pro MC vykonávají bez nároku na jakoukoliv odměnu. Každý návštěvník našich akcí jistě udělá stejnou radost jim i nám. MC Kapička

Místo události:
21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Butoveský bramborák 2017
19

FOTO: Butoveský bramborák 2017

ADÉLKA VÁCLAVKOVÁ se usmívá na svět od 7. srpna, kdy se narodila s porodní mírou 51 cm a váhou 3,92 kg rodičům Zdeně Jirků  a Lukáši Václavkovi. Rodina žije v Opolanech.
10

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Jičín a Nová Paka se zúčastní Poháru Českého ráje 2017/2018

Jičín - Novinkou zimní hokejové sezóny 2017/2018 v kategorii dospělých bude Pohár Českého ráje. Jeho prvního ročníku se zúčastní kluby HC Jičín, HC Lomnice nad Popelkou, BK Nová Paka a HC Turnov 1931.

U Hořic se srazily dva automobily

Hořice - V sobotu v poledne došlo na silnici 1. třídy č. 35 na hlavním tahu z Hradce Králové do Jičína k dopravní nehodě, která si vyžádala převoz tří osob do nemocnice.

Polman na Podkrkonošském maratonu druhý ve své kategorii

Lázně Bělohrad - Do Lázní Bělohrad se sjely stovky bikerů, aby si užily atraktivní trasy tradičního závodu Podkrkonošský maraton. Po bouřkách a vytrvalém dešti byla trasa plná bláta a kaluží, což zvýšilo její technickou náročnost.

Krásný večer s Matyldou

Nová Paka - Novopačtí slaví o víkendu Hrubou pouť. Bavit se přišli už včera večer, mladé do centra přilákaly atrakce, na dvorku MKS se za nádherného letního večera bavili milovníci hudby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení