VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nahlédnutí do jičínského Mateřského centra Kapička

Jičín - Místní média již několikrát informovala o činnosti MC Kapička. Nejlepší informací o činnosti je vždy pozvání. Proto dovolte, abychom vás do našeho MC těmito několika řádky pozvali.

21.4.2008
SDÍLEJ:

Z maškarního karnevalu MC Kapička.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Náš program je připraven především pro rodiny s dětmi do šesti let. Zdaleka však nejen pro ně. Toužíme především přispět ke vzájemnému setkávání rodičů a dětí. Mnohým tak můžeme pomoci vyjít z izolace, poznat nové přátele či získat cenné rady a zkušenosti. Jsme otevřeni všem zájemcům bez rozdílu.

Náš program zahrnuje každý všední den dopoledne od 9 do 12 hodin. V tuto dobu se v prostorách MC v areálu MŠ J.Š. Kubína konají pravidelně tematická setkání. Pondělí je vyhrazeno pro nejmenší. Pásmo říkanek, písniček a cvičení je určeno pro rodiče s dětmi do 1,5 roku. Úterní dopoledne potěší milovníky zpěvu a tance. Veselé zpívánky si oblíbily děti i dospělí. Středeční herna je určena dětem starším 1,5 roku, čtvrteční tvůrčí dílna pak zručným malým výtvarníkům a maminkám. Pátek patří všem hravým. Název programu „Hrajeme si společně“ napovídá, že nejen dětem.

To je však pouze část naší nabídky. Dospělé zájemce o výuku angličtiny vítáme společně s Mgr. Katkou Zídkovou v prostorách Akademie J.A. Komenského na jazykových kurzech. Pro tvůrčí maminky je pravidelně jednou měsíčně připravena odpolední a večerní dílnička. V měsíci květnu si můžete vyrobit náhrdelník či náušnice z korálků nebo nabatikovat tričko.

Novinkou, kterou přináší náš dubnový program, je čtvrteční kurz orientálních tanců pro maminky s dětmi. Průvodcem moderního člověka je počítač, proto se v našem květnovém programu objeví opět kurzy práce na PC.

Program

Budoucí maminky jistě potěší v úterý 22. 4. v 19 hodin přednáška MUDr. Gregora v Knihovně V. Čtvrtka pod názvem „Nové trendy v porodnictví“. Přesně o týden později v 16 hodin přivítáme v prostorách MC zájemce o přednášku na téma „Zelené potraviny“. Akce není zdaleka určena pouze zkušeným ctitelům zdravé výživy, nýbrž i širší veřejnosti, která se touží seznámit s možností zdravého životního stylu.

Že bychom zapomněli na tradiční bazárek? Nikoli. Je pro vás připraven v sále Okresního mysliveckého spolku od 24. do 26. 4. Prostřednictvím bazárku můžete nejen výhodně nakoupit, ale také nabídnout k prodeji letní oblečení, kočárky, sedačky, sportovní potřeby či hračky. Více informací naleznete na našich webových stránkách www. mckapicka.cz.

V letošním roce se nemůžeme opřít o finanční podporu ministerstva práce a sociálních věcí. Vydali jsme se proto cestou skromnějších akcí finančně podporovaných městskými a krajskými granty, stejně jako sponzorských darů.

Všem sponzorům za jejich ochotu a pomoc děkujeme. Stejné poděkování patří i všem maminkám a babičkám, které práci pro MC vykonávají bez nároku na jakoukoliv odměnu. Každý návštěvník našich akcí jistě udělá stejnou radost jim i nám. MC Kapička

Místo události:
21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ulice Komenského v Nové Pace (červeně)

Ministerstvo sedí na penězích. Novopačtí doufají, že na ně zbyde

Staropacký kros.

Staropacký kros přilákal početnou účast závodníků

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Železnice a Bělohrad mají na čele náskok

Jičínsko - Okresní soutěže mužů mají za sebou další kolo. Ve šlágru čtrnáctého dějství přeboru si rezerva Lázní Bělohrad vyšlápla na Nemyčeves, která tak zaznamenala druhou porážku v řadě.

Servírka, která pobodala přítele, čeká na nový rozsudek

Královéhradecko - Servírka Renata Stehlíková, která pobodala nožem svého přítele, znovu stojí před Krajským soudem v Hradci Králové. Případ sem vrátilo rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Hned sedm cenných kovů z mezinárodních závodů

Jičín - O uplynulém víkendu se vydala skupinka šesti jičínských plavců poměřit své síly na mezinárodní plavecké závody do Ústí nad Labem, kde se konal již čtvrtý ročník Velké ceny Ústí nad Labem na padesátimetrovém bazénu. I v letošním roce přilákaly tyto závody velkou konkurenci plavců z celé České republiky, včetně několika reprezentantů, ale i závodníků z Běloruska a Slovinska. Do Ústí nad Labem přijelo bezmála šest stovek závodníků z šedesáti plaveckých klubů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies