VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kotykovou alejí od soboty neprojedete

Lázně Bělohrad – Řidiče čeká od 1. července uzavírka silnice druhé třídy v bělohradské Kotykově aleji. Tentokrát musí majitelé motorových vozidel počítat s objížďkou z Lázní Bělohrad směrem na Jičín.

23.6.2017 AKTUALIZOVÁNO 28.6.2017
SDÍLEJ:

KOTYKOVA ALEJ přišla o šedesát šest líp. Kácet všechny nebo jen část? Názory se rozcházely.Foto: DENÍK/Veronika Peclinovská

V lázeňském městu se intenzivně pracuje na rekonstrukci vozovek. I když řidiči se na konečný výsledek v podobě nových povrchů silnic těší, průběh staveb znamená dopravní omezení a kilometrové objížďky.

Na konec června je naplánováno dokončení současných prací na trase Hamerský mlýn – Dolní Nová Ves, tedy první etapy směrem na Hořice.

PONIČENÉ OBJÍŽĎKY

Myslí se i na opravu objízdných tras. Ta se uskuteční v termínu od 17. do 30. června. Dotkne se necelého půl kilometru vozovky před Svatojánským Újezdem a také téměř čtyř set metrů komunikace před Šárovcovou Lhotou směrem od Lázní Bělohrad. Doprava bude v lokalitě opravovaných úseků řízena semafory a vedena oběma směry jízdy zúženým jedním pruhem komunikace.

„Lidé ze Svatojánského Újezdu už si na stav silnice chodili stěžovat,“ podotýká starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr. Obyvatelé malebné obce, která je zasažena zvýšeným provozem, tento fakt potvrzují. „Je to už neúnosné. Jezdí tudy i kamiony, i když by neměly,“ říká pan Jaroslav.

„Často tudy nejezdím, ale zrovna dnes jsem musela hodně zprudka brzdit, kluci ve Svatojánu si kopali s míčem a ten jim utekl až do silnice. A za ním se samozřejmě řítilo i to dítě. Asi na takový provoz nejsou místní zvyklí, je to nebezpečné pro všechny,“ uvádí řidička Tereza.

LIPOVÁ ALEJ

V projektu rekonstrukce silnice, kterou provádí Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje, bylo v plánu pokácet třicet pět stromů v lipové aleji. Z odborného posudku, který si nechalo vedení města Lázně Bělohrad vypracovat, vzešlo doporučení pokácet dalších třicet jedna lip. „Stromy v Kotykově aleji jsou ve špatném stavu a navíc rostou velice blízko silnice. Připadalo nám logické nahradit celou alej novou výsadbou, navíc dále od silnice a i s většími vzdálenostmi mezi jednotlivými stromy“ komentuje průběh starosta Šubr. Konečné stanovisko na základě posudku vydal jičínský odbor životního prostředí. Již vykácené stromy nahradí nová výsadba lip a stávající čeká prořez.

POKRAČOVÁNÍ OPRAV

Druhá etapa, která se týká rekonstrukce vozovky v bělohradské Kotykově aleji, plynule naváže na stávající opravy. Práce započnou 1. července a dotknou se i mostu přes protékající Heřmanku. Zlepší se povrch komunikace, zprůtoční se její odvodnění, vyspraví se krajnice a uskuteční se rekonstrukce mostu. To vše by mělo být hotové 3. září.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu povede přes Úlibice a Novou Paku. Osobní automobily a autobusy budou využívat trasu přes Šárovcovu Lhotu a Svatojánský Újezd.

Stavba v délce jednoho kilometru za necelých patnáct milionů korun je financovaná z Integrovaného regionálního operačního programu.

Autor: Veronika Peclinovská

23.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

NA SNÍMKU s číslem 100 vítěz závodu na tři kilometry.

Jičín pořádal mítink

Dopravní nehoda, ilustrační foto.

Víkendová statistika dopravních nehod

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Husitská a ZŠ Masarykova

Jičínsko - Ve středu 20. září přinese Jičínský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Suverén. Kopidlno dál vede přebor

Jičínsko - Okresní soutěže mužů mají za sebou další kolo. Přinášíme kompletní přehled zápasů a tabulky.

FOTO: Rodák z Jilemnice bavil diváky

Sobotka - Posledním letošním hostem Šolcova statku byl herec Stanislav Zindulka.

Jak skladovat dříví na topení

Pokud chcete tuto zimu topit dřívím, které si teprve objednáváte či svážíte z lesa, pak řekněte amen svému komínu i peněžence. Dřevo se musí pořádně vysušit. Jak ho skladovat, aby dobře proschlo?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení