VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

12.2.2017

Příznivci hokejbalu si v kalendáři zatrhnou 26. až 28. srpen

Jičín – Na zimním stadionu se od 26. do 28. srpna uskuteční Český poháru mužů v hokejbale 2017.

12.2.2017

Miloš Zeman příští týden okusí novopacký pěnivý mok

Nová Paka – Prezident republiky Miloš Zeman navštíví v příštím týdnu Královéhradecko. Postupně zavítá do obce Rudník, do Jaroměře, Červeného Kostelce a v pátek míří do Nové Paky.

11.2.2017

Miletínští mají možnost zadarmo získat domácí kompostér

Miletín – Město společně s lázeňskými mikroregiony se rozhodlo zapojit do projektu, jehož cílem je snížit náklady na sběr a svoz komunálního odpadu, ale také ochrana životního prostředí.

10.2.2017

Do Jičína se sjedou v příštím týdnu zahraniční studenti

Jičín – Setkání účastníků projektu Klíč k úspěšnému mezinárodnímu podnikání, do kterého je zapojena i místní Masarykova obchodní akademie spolu se školami ze Slovenska a Nizozemí, se uskuteční v příštím týdnu přímo v pohádkovém městě.

10.2.2017

Obyvatelé vnitrobloků se budou konečně dívat do zeleně

Jičín – Na revitalizaci parku u sochy K. H. Borovského a osázení vnitrobloků na Novém Městě získalo město šedesátiprocentní dotaci.

10.2.2017

Pro prezidenta už vybrali dárky

Královéhradecko, Nová Paka - V rámci oficiální návštěvy Královéhradeckého kraje zavítá prezident Miloš Zeman v pátek 17. února do Nové Paky.

10.2.2017

Běžkaři musí být velmi opatrní

Chlum u Hořic – I když se teploty posledních dní šplhaly něco málo nad nulu a sněhová pokrývka začala sama mizet, počasí milovníkům zimních sportů letos více méně přeje.

10.2.2017

Od září do nové mateřské školy

Chomutice - Nevyhovující budovu mateřské školy nahradí nový a moderní objekt. Zastupitelé loni na začátku dubna podali žádost o dotaci, která byla úspěšná.

9.2.2017

V mrazivých dnech je třeba zateplit vedení vody i vodoměr

Jičínsko - Vodohospodářská a obchodní společnost a. s. řeší v zimním období desítky poruch vodovodního potrubí. Netýká se to jen páteřních rozvodů, ale přibývá i mrazem poničených vodoměrů či prasklých přípojek vedoucích k jednotlivým domům.

9.2.2017

O jičínské Íčko je stále mela

Jičín – Městské informační centrum (MIC) Jičín bylo v uplynulém roce jedním z nejvyhledávanějších v České republice.

8.2.2017

V markvartické roubence bude možná muzeum

Markvartice – Místní i turisté by se mohli dočkat malého vlastního informačního centra. Obec už předloni koupila zdejší roubenku, kterou by zastupitelé nyní rádi zrekonstruovali. Budova by pak následně mohla sloužit veřejnosti.

8.2.2017

Život se psem může být hezky drahý

Jičínsko – Psa bychom dnes našli téměř v každé domácnosti. Mnozí z nás si život bez čtyřnohého kamaráda nedokážou představit a neodradí je ani nemalé finanční náklady spojené s péčí o něj.

8.2.2017

Na programu zasedání zastupitelů je i podoba radnice

Lázně Bělohrad – Dnes od 18 hodin se v kulturním sále hotelu Grand uskuteční veřejné zasedání zastupitelstva.

8.2.2017

Fotbalisté by se mohli dočkat nového hřiště

Hořice – Místní fotbalisté nyní upírají své zraky k plánované modernizaci fotbalového hřiště. Ta by se mohla uskutečnit ještě v tomto roce.

7.2.2017

Mráz vytvořil ledové kaskády

Novopacko - Jedinčnou podívanou na ledopád si můžete vychutnat v přírodním parku Sýkornice nedaleko od Nové Paky.

7.2.2017

Kyberšikana je mezi mládeží problém, je třeba o ní mluvit

Hořice - Znovu jsme se setkali s PhDr. Andrejem Drbohlavem v Divadelním sále hořické radnice při příležitosti besedy s krátkým, ale výstižným názvem „Kyberšikana".

7.2.2017

Vojenská vozidla si poradila i s rozbředlým sněhem

Jičín – Pod Zebínem si dali o víkendu dostaveníčko členové Klubu vojenských vozidel.

7.2.2017

Na úřadech zavlaje tibetská vlajka

Jičínsko – Radnice potvrdila, že se připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Tibetská vlajka zavlaje na budově městského úřadu 10. března.

7.2.2017

Na sníh vyrazili hasiči, pak fréza

Mlázovice – Se sněhem bojují i v Mlázovicích a zdá se, že účinně.

7.2.2017

Dnes výstava snímků Olgy Havlové v Kopidlně

Kopidlno – Dnes od 16 hodin proběhne na malé scéně kulturního a vzdělávacího střediska vernisáž k výstavě fotografií Olgy Havlové.

6.2.2017

Na cvičení mohou Bělohradští vyrazit na čerstvý vzduch

Lázně Bělohrad – V loňském roce se městu podařilo úspěšně zakončit první etapu modernizace sportovního areálu v Bažantnici, která stála bez DPH zhruba čtrnáct miliónů korun a byla financována z rozpočtu města.

6.2.2017

S letošním sněhem si na Jičínsku poradí. Bude to drahé

Pecka – Městys je jedním z nejvýše položených míst v regionu a také jednou z lokalit, kde mají největší problémy se sněhem.

5.2.2017

Pozemek u hotelu Start zatím zůstává v majetku města

Jičín – Zastupitelé na poslední schůzi neschválili prodej pozemků u hotelu Start pro výstavbu parkoviště a terasy. Plochy nadále zůstávají v majetku města.

4.2.2017

Kam o víkendu na lyže? V provozu jsou sjezdovky, nachystány jsou i bílé stopy

Jičínsko – Ideální sněhové podmínky jsou určitě na našich horách, ale pokud si chcete vyšlápnout třeba na běžky, máte určitě hned několik šancí.

4.2.2017

Na Zebín tanky nedorazí

Jičín – Klub vojenských vozidel Jičín pořádá na Zebíně sraz vojenských historických vozidel. Jedná se o zimní akci, která probíhá od pátku do neděle.

4.2.2017

Starosta Markvartic František Šolc funguje i jako řidič

Jičínsko – Po dlouhé době k nám zavítala zima, jak má být. Krajina je pokryta bílou peřinou, a i když provozovatelé lyžařských kempů a milovníci zimních sportů mají z bohaté sněhové nadílky radost, na silnicích, ve městech i obcích způsobuje sníh nemalé komplikace.

3.2.2017

První ročník Růžičkova Skimemoriálu v Bílsku u Hořic

Bílsko u Hořic - Ačkoliv jsme poměrně malá obec pouze se 102 obyvateli, máme plno aktivit po celý rok - hasičký bál, maškarní pro děti, dětský den, sousedské posezení, sjezd rodáků, hasičkou soutěž Memoriál Václava Kopeckého, velikonoční a vánoční turnaj ve stolním tenisu, drakiádu, výrobu papírových ozdob, posezení s důchodci, výrobu belgických pralinek, lampiónový průvod, rozsvěcení vánočních stromků s posezením u betlémů a jiné.

3.2.2017

Jičínští kadeti se připravují na novou sezonu

Jičín - Kadetní setnina Jičínského pěšího pluku číslo 74 funguje od 9. dubna 2015 v rámci Historického kroužku. Pyšníme se titulem jediné historické kadetní setniny v České republice.

3.2.2017

Výstraha před ledovkou trvá

Jičínsko - Ledovka se Jičínsku téměř vyhnula. Podle Jaroslava Čipery ze Správy a údržby silmic se problémy vyskytly jen místně.

3.2.2017

Ze sněhových bariér není úniku

Jičín – Od začátku ledna napadlo v Jičíně 70 centimetrů sněhu, je to největší nadílka za dvacet let. Kdybychom měli hodnotit bitvu s bílou peřinou, asi bychom museli přiznat prohru!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies