VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

2.6.2017

Mateřská škola slavila padesátiny

Jičín - Pátrat, od čeho byl před padesáti lety odvozen název Mateřské školy Máj, bylo náročné.

2.6.2017

Už nevyklepává špačky, ale běhá s půllitry

Mlázovice - „To je metla na nás provozovatele," stěžuje si na vrub nového nekuřáckého zákona hostinský Zdeněk Fišer u výčepního pultu mlázovické restaurace Radnice, odkud běží s půllitry pěnivého moku ven na předzahrádku. Nově se tam totiž usadili kuřáci.

2.6.2017

Ani kapka vody už nemusí přijít nazmar. V boji se suchem pomůže Dešťovka

Jičínsko - Přes sedmdesát obcí v Jičínském okrese bylo zařazeno do první vlny dotačního programu Dešťovka. Žádost ale mohl vypracovat každý, kdo chce lépe hospodařit s vodou. Ať už jsou motivací finance či ekologie. Nebo obojí.

1.6.2017

V hospodách už dým nehoustne. Přežijí?

Východní Čechy, Jičínsko - Blíží se úterní půlnoc. Nad Hradcem bouří, orosené půllitry naposled ofoukne cigaretový kouř stoupající k zažloutlému stropu a od jednoho stolu v hradecké hospodě Na Hradě zní z mobilu hlas Květy Fialové: „Když v baru houstne dým…" A všichni ví, že je to naposledy, co si v hospodě můžou zakouřit.

31.5.2017

Děti z Máje na dopravním hřišti

Jičín - Děti z jičínské mateřské školy Máj se na dopravním hřišti učily, jak se pohybovat v městském provozu, kdy a kde mají dát přednost na silnici. Základní údaje jim vštěpovali příslušníci dopravní policie.

31.5.2017

Bez práce nejsou koláče. Ani pro studenty

Jičínsko - Jaro je plném proudu a cedulky s nápisem přijmeme brigádníka přilepené na výlohách provozoven dávají tušit nadcházející turistickou sezónu. Jen při procházce jičínským centrem jich aktuálně napočítáte minimálně deset.

31.5.2017

Úrodu, kterou nespálil mráz, mohou poničit i kroupy

Jičínsko - Ovocnáři letos sklidí o polovinu méně višní, rybízu, třešní i jablek. Pomrzly také jahody.

30.5.2017

Když se z pošty stává Partner. Bude to spolehlivý kamarád do nepohody?

Jičínsko - Jaký bude osud pošty na Pecce? To aktuálně řeší starostka Hana Štěrbová. „Oslovíme obce, kde už pošta Partner funguje. Zjistíme, jaké mají zkušenosti a postřehy," říká starostka.

29.5.2017

Rádi obdivujete výhledy do kraje? Dejte hlas rozhledně!

Jičínsko - Patříte mezi nadšené výletníky a krásný výhled do našeho kraje vám vykouzlí blažený úsměv na tváři? Pak můžete podpořit svoji oblíbenou rozhlednu.

29.5.2017

Trend cyklostezek trvá

Hořice - Obyvatelé Hořic a okolí se můžou těšit na zbrusu novou cyklostezku. Povede z Hrachovce do Chodovic. Tím se propojí Hořice s Holovousy, byť jejich okrajovými částmi. Dodavatel je vybraný a aktuálně se očekává potvrzení dotace.

28.5.2017

OBRAZEM: Motopárty v Mladějově

Jičínsko - První letošní setkání přátel jedné stopy proběhlo v Mladějově, v kempu Zelené údolí.

27.5.2017

Léto na lomnickém zámku vypuklo

Lomnice nad Popelkou - Při doslova letním počasí byl v sobotu zahájen na zdejším zámku projekt Léto na zámku 2017, který přináší do města sportovců i křupavých sucharů mnoho kulturních aktivit. 

27.5.2017

Zbrusu nová školka nabídne moderní zázemí a vyšší kapacitu

Chomutice - Za pět měsíců se bude obec pyšnit novou mateřskou školou. Minulý týden bylo předáno staveniště firmě a nic už nebrání tomu, aby práce mohly začít.

27.5.2017

V muzeum o indiánech, spiritismu i o historii Paky

Nová Paka - Páteční večer přinesl účastníkům Muzejní noci nevšední zážitky.

27.5.2017

Jarní mrazy zničily čtvrtinu úrody

Jičínsko - Dubnový a květnový mráz způsobil ovocnářům citelné škody.

26.5.2017

Muzeum se otevírá veřejnosti, zve do svých expozic

Nová Paka - Novopacká muzejní noc aneb Muzeum v jiný čas. Takový je název páteční akce, kterou pro vás chystají muzejníci od 17.30 hodin.

25.5.2017

Živá knihovna nabádala k dialogu

Jičín - Ve čtvrtek 18. května se v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně pro studenty Lepařova gymnázia uskutečnil netradiční projekt, kdy se setkali se zahraničními studentkami z mezinárodní organizace zabývající se mezikulturními programy a vzájemnou výměnou středoškolských studentů.

25.5.2017

OBRAZEM: Když si děti hrají na cihláře

Šárovcova Lhota - Unikátní prostor bývalé místní cihelny se ve čtvrtek až do odpoledních hodin hemžil malými školáky jaroměřské základní školy.

25.5.2017

Varování před velkou vodou dostanou obyvatelé včas

Stará Paka - Obec se v nadcházejících měsících dočká instalace zařízení, díky kterému budou místní obyvatelé včas informování o hrozící velké vodě.

25.5.2017

O Židech a jejich školách

Jičín - Anička Sedláčková je žákyní třetího ročníku jičínského Lepařova gymnázia. Zabývá se historií Židů. Činí tak důkladně, protože její přednáška v Židovské škole byla za krátky čas tady už druhá.

25.5.2017

Kvízová otázka. Zmizí s hernami i hráči?

Jičínsko - Problematika hazardu není mince o dvou stranách. Spíš je spletitá jako Rubikova kostka.

24.5.2017

Škola bude mít nový plášť za více jak osm milionů

Nová Paka - Na stavební ruch si musí přivyknout obyvatelé na novopackém náměstí, od pondělí tu vypuknou práce na zateplení budovy Střední školy gastronomie a služeb.

24.5.2017

Žena, která se každý den ocitá za zdmi věznice

Jičín /ROZHOVOR/ - Alena Dragounová je původní profesí zootechnik, dnes se každodenně ocitá za zdmi Věznice Valdice. Dobrovolně. Svoji práci psovodky „za mřížemi" bere jako každou jinou.

23.5.2017

Tříletá investice zhruba za 30 milionů

Jičín - Město chce zainvestovat do zateplení dalších dvou objektů, na řadu přichází ZŠ v Soudné a dům s pečovatelskou službou.

23.5.2017

Putování za nekonečnou pánví s romadúrem v kapse

Jičínsko - Na čtvrtek 18. května bylo předpovězeno nezvyklé teplo, ale to skupinu jičínských knihovnic a dokumentátora neodradilo od plánovaného pěšího literárního výletu – putování po místech se stopou malíře Josefa Váchala.

23.5.2017

Jičín už otevřel koupaliště

Jičínsko - První vodomilové smočili svá těla do domácích bazénů, letní sezóna s hřejivými paprsky nabývá reality. Pokud ale neskočíte do rybníku, na koupalištích zatím neuspějete. Většina z nich je uzavřená, světlou výjimkou je jen jičínské Koupaliště Kníže. To přivítalo návštěvníky už o víkendu.

21.5.2017

To nejlepší z vinic v Nové Pace

Nová Paka - Po úspěšném pátém ročníku festivalu Vínová Paka 2017 bychom mohli polemizovat o tom, zda je město ještě doménou pivařů, neboť má domácí pivovar, nebo vinařů. Každopádně sobotní přehlídka deseti vinařství nejen z Moravy přilákala do novopackého kulturního střediska návštěvníky z regionu, ale také z Liberecka, Královéhradecka i Prahy.

20.5.2017

Ohrozí Miras dotaci?

Jičín - Radní schválili další, již 9. dodatek ke smlouvě se společností Miras – stavitelství a sanace s.r.o. Po úspěšném vyřešení ceny a termínu zhotovení nového schodiště předložila firma městu cenovou nabídku související s provedením záporového pažení okolo objektu "A".

19.5.2017

Jičín má nejpřívětivější úřad v kraji

Jičín - Dostupnost úřadu pro občany, transparentnost nebo komunikace úřadu, to jsou kritéria, dle kterých byl Městský úřad Jičín vyhodnocen jako nejlepší v Královéhradeckém kraji v soutěži Přívětivý úřad. Soutěž vyhlásilo podruhé Ministerstvo vnitra a Jičín se jej letos zúčastnil poprvé. Porazil druhý Náchod a třetí Nové Město nad Metují. Včera si ocenění převzal na půdě Institutu pro veřejnou zprávu v Benešově.

19.5.2017

Hořice mají nového čestného občana i osobnost roku

Hořice - „V dnešní uspěchané době chybí vzory, které můžeme ocenit. V Hořicích je naštěstí máme," uvedl slavnostní akt předávání čestného občanství starosta Aleš Svoboda. Významná událost se odehrála ve středu v obřadní síni místní radnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení