VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

13.6.2017

Za nedokončené schodiště čeká Miras pokuta

Jičín - Zateplení budovy městského úřadu v Jičíně včetně stavby schodiště se protahuje i prodražuje.

12.6.2017

Rozvod obcí. Budou si Hubálovští měnit občanky?

Tuř - Stejně jako mnoho rozvodových řízení doprovází emoce a spory, tak se bez dramatických debat neobešlo ani jednání o odtržení Hubálova od Tuře, které sdílely společné dějiny víc než pět set let.

11.6.2017

OBRAZEM: Přehazovaná obsadila Dřevěnici

Dřevěnice - Již 22. ročník Národního turnaje Českého hnutí speciálních olympiád v přehazované se konal o víkendu na kurtech Sokola Dřevěnice.

11.6.2017

Od Máchova jezera k Jinolickým rybníkům

Jinolice - Na novém místě uspořádali pořadatelé již 23. ročník oblíbeného motorkářského srazu FOE (Full of energy).

10.6.2017

Labská bouda v hledáčku turistů

Nová Paka - Novopačtí turisté se 10. června zúčastnili znovuodhalení pamětní desky Bedřicha Hlouška (nájemce Labské boudy v letech 1920 - 1938 a propagátora Krkonoš).

10.6.2017

Nečekaný zvrat. Do školky chtějí dvouroční prckové

Jičín - I když povinnost obcí garantovat umístění dvouletých dětí v mateřských školách platí podle školského zákona od roku 2020, v Jičíně ji splní už letos. Květnové zápisy totiž přinesly nečekaný zvrat. Zatímco se k docházce nepřihlásilo očekávaných 79 tříletých a čtyřletých jičínských dětí, dorazilo místo nich 69 žádosti o nástup dvouletých holčiček a kluků z města i okolí.

10.6.2017

Dovolená na farmě? Příroda, klid a projížďky na koních

Jičínsko - Krásy Českého ráje, kouzlo venkova a volnost, kterou dává příroda. Daleko od hlučících davů. Kam se za dovolenou na venkově vydat na Jičínsku? Musíte u farmáře přiložit ruku k dílu?

10.6.2017

Bosch Fresh festival aneb Ochutnej svět na pardubickém závodišti

Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.

9.6.2017

Parkování už nebude zadarmo

Sobotka - Centrum města pod loveckým zámkem Humprecht je od jara do podzimu přeplněné zaparkovanými auty. Radnice se po letech rozhodla stání aut zpoplatnit. Místní se nezlobí, naopak se diví, proč se s placením tak dlouho otálelo.

7.6.2017

Dílny ve školách. Nutnost nebo přežitek?

Jičínsko - Nad nešikovností určitého počtu dnešních dětí si posteskne nejeden pedagog, vychovatel či prarodič. Prý jsou neohrabané, rozdělanou práci nedotáhnou do konce a na preciznosti jim nesejde.

7.6.2017

Jak dostat dřevo z Prachovských skal?

Prachov - Vlastníci lesů v přírodní rezervaci Prachovský skal chtějí vést centrem lokality zpevněnou cestu, po níž by mohla auta přepravovat vytěžené dřevo. Záměr se mnohým nelíbí, ale má i své zastánce.

6.6.2017

Vilu nesrovnají se zemí buldozery. Noví majitelé ji křísí k životu

Hořice - Svého času jedna z nejkrásnějších hořických staveb, Goldschmidtova vila v Maixnerově ulici, našla po letech chátrání nové majitele. Manželé Němečkovi se rozhodli pro její rekonstrukci, která bude respektovat ráz původní novorenesanční vily toskánského typu. Letos dostane historická budova novou střechu a zajistí se celková stabilizace.

6.6.2017

Terminál snů za dvě stě milionů. Vyroste v Jičíně?

Jičín - Zastávkové centrum v ulici 17. listopadu a terminál u vlakového nádraží. Dva výrazné prvky nové studie autobusového centra, které by měly přispět ke zkrášlení pohádkového města.

6.6.2017

Vodu z kohoutků mohou vypít i bazény

Jičínsko - Ráno otočíte kohoutkem a místo prýštícího proudu „vypadne" z vodovodu jen pár kapek. Takovou „suchou" neděli zažili obyvatelé Konecchlumí na Jičínsku. Přerušení dodávky vody pak ochromilo obec ještě několikrát. Povolaní vodohospodáři přičítali problém abnormální spotřebě během „letního" víkendu, tedy především v napouštění bazénů. Místním tak nezbylo než vzít kbelík a vodu nabrat z přistavené cisterny.

5.6.2017

Výstava kaktusů na Valdštejnově náměstí

Jičín - Zajímají vás kaktusy a sukulenty? Sami pěstujete a chcete poradit?

4.6.2017

OBRAZEM: Sešli se majitelé Fiatu Marea

Jičínsko - V autokempu Eden u Jinolických rybníků proběhl 25. mezinárodní sraz Fiat Marea Clubu.

3.6.2017

Veteranem Českým rájem

Jičínsko - Od pátku do neděle mohou Jičíňáci potkávat naleštěné historické automobily, které se sjely do do Českého ráje na tradiční jízdu Veteranem Českým rájem, kterou organizuje Veteran Car Club Jičín.

2.6.2017

Mateřská škola slavila padesátiny

Jičín - Pátrat, od čeho byl před padesáti lety odvozen název Mateřské školy Máj, bylo náročné.

2.6.2017

Už nevyklepává špačky, ale běhá s půllitry

Mlázovice - „To je metla na nás provozovatele," stěžuje si na vrub nového nekuřáckého zákona hostinský Zdeněk Fišer u výčepního pultu mlázovické restaurace Radnice, odkud běží s půllitry pěnivého moku ven na předzahrádku. Nově se tam totiž usadili kuřáci.

2.6.2017

Ani kapka vody už nemusí přijít nazmar. V boji se suchem pomůže Dešťovka

Jičínsko - Přes sedmdesát obcí v Jičínském okrese bylo zařazeno do první vlny dotačního programu Dešťovka. Žádost ale mohl vypracovat každý, kdo chce lépe hospodařit s vodou. Ať už jsou motivací finance či ekologie. Nebo obojí.

1.6.2017

V hospodách už dým nehoustne. Přežijí?

Východní Čechy, Jičínsko - Blíží se úterní půlnoc. Nad Hradcem bouří, orosené půllitry naposled ofoukne cigaretový kouř stoupající k zažloutlému stropu a od jednoho stolu v hradecké hospodě Na Hradě zní z mobilu hlas Květy Fialové: „Když v baru houstne dým…" A všichni ví, že je to naposledy, co si v hospodě můžou zakouřit.

31.5.2017

Děti z Máje na dopravním hřišti

Jičín - Děti z jičínské mateřské školy Máj se na dopravním hřišti učily, jak se pohybovat v městském provozu, kdy a kde mají dát přednost na silnici. Základní údaje jim vštěpovali příslušníci dopravní policie.

31.5.2017

Bez práce nejsou koláče. Ani pro studenty

Jičínsko - Jaro je plném proudu a cedulky s nápisem přijmeme brigádníka přilepené na výlohách provozoven dávají tušit nadcházející turistickou sezónu. Jen při procházce jičínským centrem jich aktuálně napočítáte minimálně deset.

31.5.2017

Úrodu, kterou nespálil mráz, mohou poničit i kroupy

Jičínsko - Ovocnáři letos sklidí o polovinu méně višní, rybízu, třešní i jablek. Pomrzly také jahody.

30.5.2017

Když se z pošty stává Partner. Bude to spolehlivý kamarád do nepohody?

Jičínsko - Jaký bude osud pošty na Pecce? To aktuálně řeší starostka Hana Štěrbová. „Oslovíme obce, kde už pošta Partner funguje. Zjistíme, jaké mají zkušenosti a postřehy," říká starostka.

29.5.2017

Rádi obdivujete výhledy do kraje? Dejte hlas rozhledně!

Jičínsko - Patříte mezi nadšené výletníky a krásný výhled do našeho kraje vám vykouzlí blažený úsměv na tváři? Pak můžete podpořit svoji oblíbenou rozhlednu.

29.5.2017

Trend cyklostezek trvá

Hořice - Obyvatelé Hořic a okolí se můžou těšit na zbrusu novou cyklostezku. Povede z Hrachovce do Chodovic. Tím se propojí Hořice s Holovousy, byť jejich okrajovými částmi. Dodavatel je vybraný a aktuálně se očekává potvrzení dotace.

28.5.2017

OBRAZEM: Motopárty v Mladějově

Jičínsko - První letošní setkání přátel jedné stopy proběhlo v Mladějově, v kempu Zelené údolí.

27.5.2017

Léto na lomnickém zámku vypuklo

Lomnice nad Popelkou - Při doslova letním počasí byl v sobotu zahájen na zdejším zámku projekt Léto na zámku 2017, který přináší do města sportovců i křupavých sucharů mnoho kulturních aktivit. 

27.5.2017

Zbrusu nová školka nabídne moderní zázemí a vyšší kapacitu

Chomutice - Za pět měsíců se bude obec pyšnit novou mateřskou školou. Minulý týden bylo předáno staveniště firmě a nic už nebrání tomu, aby práce mohly začít.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení