VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

28.5.2017

OBRAZEM: Motopárty v Mladějově

Jičínsko - První letošní setkání přátel jedné stopy proběhlo v Mladějově, v kempu Zelené údolí.

27.5.2017

Léto na lomnickém zámku vypuklo

Lomnice nad Popelkou - Při doslova letním počasí byl v sobotu zahájen na zdejším zámku projekt Léto na zámku 2017, který přináší do města sportovců i křupavých sucharů mnoho kulturních aktivit. 

27.5.2017

Zbrusu nová školka nabídne moderní zázemí a vyšší kapacitu

Chomutice - Za pět měsíců se bude obec pyšnit novou mateřskou školou. Minulý týden bylo předáno staveniště firmě a nic už nebrání tomu, aby práce mohly začít.

27.5.2017

V muzeum o indiánech, spiritismu i o historii Paky

Nová Paka - Páteční večer přinesl účastníkům Muzejní noci nevšední zážitky.

27.5.2017

Jarní mrazy zničily čtvrtinu úrody

Jičínsko - Dubnový a květnový mráz způsobil ovocnářům citelné škody.

26.5.2017

Muzeum se otevírá veřejnosti, zve do svých expozic

Nová Paka - Novopacká muzejní noc aneb Muzeum v jiný čas. Takový je název páteční akce, kterou pro vás chystají muzejníci od 17.30 hodin.

25.5.2017

Živá knihovna nabádala k dialogu

Jičín - Ve čtvrtek 18. května se v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně pro studenty Lepařova gymnázia uskutečnil netradiční projekt, kdy se setkali se zahraničními studentkami z mezinárodní organizace zabývající se mezikulturními programy a vzájemnou výměnou středoškolských studentů.

25.5.2017

OBRAZEM: Když si děti hrají na cihláře

Šárovcova Lhota - Unikátní prostor bývalé místní cihelny se ve čtvrtek až do odpoledních hodin hemžil malými školáky jaroměřské základní školy.

25.5.2017

Varování před velkou vodou dostanou obyvatelé včas

Stará Paka - Obec se v nadcházejících měsících dočká instalace zařízení, díky kterému budou místní obyvatelé včas informování o hrozící velké vodě.

25.5.2017

O Židech a jejich školách

Jičín - Anička Sedláčková je žákyní třetího ročníku jičínského Lepařova gymnázia. Zabývá se historií Židů. Činí tak důkladně, protože její přednáška v Židovské škole byla za krátky čas tady už druhá.

25.5.2017

Kvízová otázka. Zmizí s hernami i hráči?

Jičínsko - Problematika hazardu není mince o dvou stranách. Spíš je spletitá jako Rubikova kostka.

24.5.2017

Škola bude mít nový plášť za více jak osm milionů

Nová Paka - Na stavební ruch si musí přivyknout obyvatelé na novopackém náměstí, od pondělí tu vypuknou práce na zateplení budovy Střední školy gastronomie a služeb.

24.5.2017

Žena, která se každý den ocitá za zdmi věznice

Jičín /ROZHOVOR/ - Alena Dragounová je původní profesí zootechnik, dnes se každodenně ocitá za zdmi Věznice Valdice. Dobrovolně. Svoji práci psovodky „za mřížemi" bere jako každou jinou.

23.5.2017

Tříletá investice zhruba za 30 milionů

Jičín - Město chce zainvestovat do zateplení dalších dvou objektů, na řadu přichází ZŠ v Soudné a dům s pečovatelskou službou.

23.5.2017

Putování za nekonečnou pánví s romadúrem v kapse

Jičínsko - Na čtvrtek 18. května bylo předpovězeno nezvyklé teplo, ale to skupinu jičínských knihovnic a dokumentátora neodradilo od plánovaného pěšího literárního výletu – putování po místech se stopou malíře Josefa Váchala.

23.5.2017

Jičín už otevřel koupaliště

Jičínsko - První vodomilové smočili svá těla do domácích bazénů, letní sezóna s hřejivými paprsky nabývá reality. Pokud ale neskočíte do rybníku, na koupalištích zatím neuspějete. Většina z nich je uzavřená, světlou výjimkou je jen jičínské Koupaliště Kníže. To přivítalo návštěvníky už o víkendu.

21.5.2017

To nejlepší z vinic v Nové Pace

Nová Paka - Po úspěšném pátém ročníku festivalu Vínová Paka 2017 bychom mohli polemizovat o tom, zda je město ještě doménou pivařů, neboť má domácí pivovar, nebo vinařů. Každopádně sobotní přehlídka deseti vinařství nejen z Moravy přilákala do novopackého kulturního střediska návštěvníky z regionu, ale také z Liberecka, Královéhradecka i Prahy.

20.5.2017

Ohrozí Miras dotaci?

Jičín - Radní schválili další, již 9. dodatek ke smlouvě se společností Miras – stavitelství a sanace s.r.o. Po úspěšném vyřešení ceny a termínu zhotovení nového schodiště předložila firma městu cenovou nabídku související s provedením záporového pažení okolo objektu "A".

19.5.2017

Jičín má nejpřívětivější úřad v kraji

Jičín - Dostupnost úřadu pro občany, transparentnost nebo komunikace úřadu, to jsou kritéria, dle kterých byl Městský úřad Jičín vyhodnocen jako nejlepší v Královéhradeckém kraji v soutěži Přívětivý úřad. Soutěž vyhlásilo podruhé Ministerstvo vnitra a Jičín se jej letos zúčastnil poprvé. Porazil druhý Náchod a třetí Nové Město nad Metují. Včera si ocenění převzal na půdě Institutu pro veřejnou zprávu v Benešově.

19.5.2017

Hořice mají nového čestného občana i osobnost roku

Hořice - „V dnešní uspěchané době chybí vzory, které můžeme ocenit. V Hořicích je naštěstí máme," uvedl slavnostní akt předávání čestného občanství starosta Aleš Svoboda. Významná událost se odehrála ve středu v obřadní síni místní radnice.

19.5.2017

Elektromobil je pro obce drahé vozítko

Nová Paka - Elektromobilů, které místo benzínu a nafty polykají energii z akumulátoru, je zatím jako šafránu. Od ekologických, vysoce ekonomických a nehlučných vozítek odrazuje zájemce většinou jejich pořizovací cena.

18.5.2017

Lesní školky: Není špatné počasí, je jen špatné oblečení

Jičínsko - Hledání přirozenosti i za vyšší cenu. Zájem o lesní školky roste.

18.5.2017

Na koleje vyjede zatím motoráček

Kopidlensko - Osiřelá železniční trať mezi Dolním Bousovem a Kopidlnem na Jičínsku v létě ožije. Její nový majitel AŽD Praha má v plánu na trati testovat zabezpečovací zařízení. Záměr je ve stádiu příprav, realizace je v plánu na přelomu srpna. Tím se otvírá možnost využití kolejí i pro jízdy historických vlaků.

18.5.2017

Oceněni byli nejen policisté

Jičín - V obřadní síní jičínského zámku si z rukou ředitel krajského ředitelství policie plukovníka Davida Fulky převzali medaile jako ocenění své práce příslušníci policie z Jičína, Kopidlna, Sobotky, Hořic i Nové Paky.

17.5.2017

Nové schody ve škole díky umění

Nová Paka - O víkendu se ve společenském sále místního hotelu Centrál odehrála nevšední událost.

16.5.2017

Kronikáři a jejich příběhy

Jičínsko - Je zbytečné opakovat, jak málo kronikářů je z mladé generace. Bádání o současnosti, zejména pak minulosti je téměř výsadou, a taky užitečným způsobem prožívání, věku důchodového. Být badatelem, to zní hrdě.

16.5.2017

Mořského vlka hnala touha

Pecka - Zdeněk Chramosta doplul z Podkrkonoší až na širé moře.

15.5.2017

Zahradní slavnost v zámeckém parku

Jičín - Ten, kdo procházel v pátek navečer až do 22 hodin kolem zámeckého parku v Jičíně, mohl zaslechnout české písničky v podání skupiny Fiakr, zpěv a kytaru Matěje Čejchana, zpěv jedné studentky z partnerské holandské školy a po setmění ohňovou show skupiny Rytíři turnovského meče.

14.5.2017

Upozornit na závažné téma jde i stravitelnou formou

Jičín - Během sobotního dopoledne se v zámeckém parku sešlo na tři desítky lidí, aby společně posnídali. Deky, bábovka, lívance, placky, domácí chléb i sýr. Přátelská atmosféra. Prostě ideální piknik. Jenže tenhle měl ingredienci navíc.

14.5.2017

Společenská událost ve velkém stylu

Lázně Bělohrad – Zahájení sezóny místních slatinných lázní je oblíbená květnová akce. Sobotní akce nabídla návštěvníkům nový koncept. Moderní, ambiciózní a pompézní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení