VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jičínsko

včera 20:08

Max, suchá jehla a galerie? Inspirace pro tvorbu přímo před nosem

Hořice - Kdy jste naposledy navštívili galerii? Pokud ještě pátráte v paměti, tak vězte, galerie nemusí být pouze sváteční a výjimečná záležitost. Galerie je totiž jako vaše starší kamarádka, od které se toho můžete mnohé naučit. Nejen o umění, ale také o sobě samých.

včera 16:55

V Šárovcově Lhotě opět strašilo

Šárovcova Lhota - Pohádkové bytosti se usadily v bývalé kruhové cihelně, kterou se snaží proměnit v technický skanzen mladý hořický architekt Martin Pour.

včera 15:38

Slavnosti jablek a cibule v Lázních Bělohradě počtvrté

Lázně Bělohrad - Již ve čtvrtek byla zahájena zahrádkářská výstava místní organizace ČZS v památníku K.V. Raise. 

včera 10:41

OBRAZEM: Jičínský festival vína

Jičín - Druhý ročník festivalu vína v Jičíně měl smůlu na počasí, přesto milovníci bílého i červeného si v sobotu cestu na nádvoří jičínského zámku našli.

23.9.2017

OBRAZEM: Škola byla otevřená od sklepa až po půdu

Jičín - Třetí základní škola na Novém Městě si dnes připomíná 125 let svého založení.  

23.9.2017

Vražda zavřela pověstný bar. Čeká Levín nová kapitola slávy?

Nová Paka - Manželský pár obviněný z vraždy u Lázní Bělohradu byl úzce spjatý s problematickým podnikem v Nové Pace. Čekají restauraci lepší zítřky?

22.9.2017

Omluvenky pro předškoláky. Novinka, která přináší papírování a starosti navíc

Jičínsko - Máte doma předškoláka? Pokud marodí nebo si chce prodloužit víkend u babičky, nezapomeňte jeho absenci včas oznámit mateřské škole. Na poslední rok ve školce má totiž přichystaný svůj omluvný list.

21.9.2017

Z hořického zámku do dřevěného sídla

Hořice - Dřevo, čisté a jasné linie, nadčasové pojetí estetiky, která je v souladu s prostředím i primárním účelem.

21.9.2017

Silničáře brzdí počasí, čtyřpruh u Úlibic neopraví

Jičínsko - Město je téměř na všech příjezdových komunikacích obklíčeno silničáři. Před nástupem podzimu zhotovitele oprav tlačí čas, ale také brzdí počasí.

20.9.2017

Nová fazóna zvenčí i uvnitř. Suchardův dům přitahuje pozornost

Nová Paka - Devadesát dní práce, přes čtyři gramy zlata. Dvě sgrafita Sucharova domu se dočkala obnovy. Historický objekt čekají další rekonstrukce.

20.9.2017

Zdravá lahůdka: Zelí už kvasí v bazénu

Dobrá Voda - V prvním stotunovém bazénu dobrovodské zelárny už kvasí místní specialita. Sklizeň hlávkového bílého a červeného zelí pěstitelé ze Zemědělského družstva Podchlumí Dobrá Voda zahájili v minulém týdnu. Úroda je mimořádná.

19.9.2017

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Husitská Nová Paka

Jičínsko - Ve středu 20. září přinese Jičínský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.9.2017

Jablek je málo, jejich cena poroste

Jičínsko - Ovocnáři zahájili hlavní sklizeň jablek. Někde stromy spíš pročesávají než češou, jablek je podle prognóz o třicet procent méně než vloni. Na Jičínsku se na jablkové kalamitě podepsaly mrazy a kroupy.

18.9.2017

FOTO: Rodák z Jilemnice bavil diváky

Sobotka - Posledním letošním hostem Šolcova statku byl herec Stanislav Zindulka.

17.9.2017

FOTO: Hasiči slavili výročí ve velkém stylu

Hořice - Na vrchu Gothardu se při příležitosti 120. výročí sboru dobrovolných hasičů v Hořicích a 25. výročí profesionální požární ochrany v Hořicích konal Den Integrovaného záchranného systému.

17.9.2017

Festivalové odpoledne jinak. Alternativa blízká všem

Jičín – Již podruhé byl festival Jičín město pohádky obohacen o program Jinčí čin, který stojí mimo hlavní proud, nikoli však na okraji. Skupina mladých kreativních lidí s širokými kulturními obzory zajistila pestrou nabídku akcí.

17.9.2017

OBRAZEM: Festival má za sebou vydařenou sobotu

Jičín - Festival Jičín - město pohádky se nadechl do posledního dne. Sobotní dopoledne se dětem vydařilo, obsazeny byly snad všechny dílničky, účast na odpoledním galaprogramu s Michalem Hrůzou, kapelo Mig 21 a dalšími hosty poznamenal vytrvalý déšť. Pohádkový festival potrvá ještě dnes do odpoledních hodin. 

17.9.2017

V Jičíně padl rekord! Pomáhej pohybem = rekordních 620 šlapajících

Jičín - V Jičíně se šlapalo pro dobrou věc. Mimo pestrá vystoupení, tvořivé dílny a další atrakce hostil festival pohádky i charitativní akci Pomáhej pohybem.

16.9.2017

Jako u babičky na dvorku. Ale s vybranými krasavci

Hořice – Tradice i srdeční záležitost. „Když už se na chovatelství dáte, jen tak vás to nepustí,“ říká jeden z účastníků chovatelské výstavy v Hořicích, jejíž brány jsou na výstavišti u ČSAD otevřeny do nedělní 15. hodiny. Jeho slova potvrzuje skutečnost, že zdejší chovatelství má již sto sedmnáct let dlouhou historii.

16.9.2017

Přišlo JARO se sluníčkem, zavřem Jičín zlatým klíčkem

Jičín - Po dlouhých nocích a krátkých dnech přichází období naděje a nových očekávání. Pohádkové město Jičín rozkvete během jarní neděle a přivítá mnoho umělců a účinkujících tak, aby festivalové dozvuky byly ve velkém stylu!

16.9.2017

Pohádky si užívá každý, a je jedno, jestli nevidí, neslyší

Jičín - Každému z nás sudičky nadělily něco do vínku. Šípkové Růžence předpověděly dlouhý spánek, ale ona kouzlo kletby díky lásce zlomila. Díky lásce a péči ostatních tak dovedou bojovat se svým hendikepem i děti nevidomé, neslyšící či jinak postižené. Na pohádkovém festivalu nám zdravým ukázaly, jak se dokáží se svými problémy poprat a pokud je vůle, snaha a podpora, vytváří velkolepé projekty.

15.9.2017

O víkendu potečou v Úlibicích nervy i asfalt

Úlibice - O víkendu bude zcela uzavřena úlibická kruhová křižovatka silnic I/16 směrem na Krkonoše a I/35 na Hradec Králové, a to kvůli pokládce finální obrusné vrstvy. Je to definitivní tečka za náročnou rekonstrukcí nejvíce přetíženého dopravního uzlu v kraji.

15.9.2017

Krátí dny a sílí noci, ZIMA má vše ve své moci

Jičín - V sobotu nás v Pohádkovém městě Jičín čekají pravé vánoční svátky i novoroční oslavy.

15.9.2017

FOTO: Pohádková tvář podzimu

Jičín - Do festivalového pohádkového Jičína zavítal podzim a spolu s ním barvitý tématický program.

14.9.2017

Zdravotní klauni přinesli radost jičínským seniorům

Jičín - Domovem pro seniory v Jičíně se prohnalo barvité tornádo plné radosti, humoru a zpěvu. Místní senioři se těšili z návštěvy Zdravotních klaunů.

14.9.2017

Pohádka. Objímala jsem se s Duškem

Jičín - Před svým vystoupením v Masarykově divadle v Jičíně Jaroslav Dušek relaxoval. Přepadli jsme ho v šatně, kde odpočíval a byl to výjev jak z pohádky Tři vlasy Děda Vševěda. Ve svém oslňujícím šatě a se stříbrnými vlasy na polštáři zářil jako Slunce a navíc do éteru vyzařoval pozitivní energii, která byla v prostoru přímo hmatatelná.

13.9.2017

OBRAZEM: Převrat. Pět dnů patří město dětem

Jičín - Pohádkový festival v Jičíně nechá nahlédnout do čtyř ročních období.

13.9.2017

Jičín se pohádkově nadechl, odpoledne začne žít festivalem

Jičín - Dvacátý sedmý ročník festivalu Jičín – město pohádky se probudil do chladivého rána. Sluníčko už nás ale lechtá svými hřejivými paprsky a v Jičíně se všechno chystá ne velkolepé oslavy pohádky, která v letošním roce představí tradice Tradičně i netradičně.

13.9.2017

Rumcajsi, to to letí, máš půl století!

Jičín - Středou 13. září bude pohádkový festival Jičín – město pohádky zahájen slavnostním průvodem, kterého se i letos zúčastní patron festivalu Jiří Lábus, společně se starostou města Jičína a Pohádkovou dětskou radou.

12.9.2017

Dlouhé kolony jsou minulostí!

Úlibice - Už o víkendu si mohli řidiči projíždějící přes kruhovou křižovatku v Úlibicích na Jičínsku oddychnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení