V rukou třímá transparenty s fotkami  malé holčičky. Důvod? Bojuje o právo na střídavou péči o svou dceru – nyní osmiletou Maricel. „Na soud čekám už přes rok a dceru jsem sotva viděl. Během této doby matka moji dceru zmanipulovala proti mně a dcera trpí syndromem zavrženého rodiče. Mám na to posudek i od soudní znalkyně," tvrdí Španěl původem z Katalánska.

Matka: „Přestěhuj se a už ji neuvidíš."

Od rozvodu s matkou jeho dcery uplynou letos čtyři roky, do loňské zimy prý vídání holčičky s otcem nijak nebránila.

To ale ještě bydlel daleko ve španělské Tarragoně: „Potíže začaly, když jsem bývalé manželce řekl, že se natrvalo přestěhuji do Česka, abych byl Maricel více nablízku. Na to mi odpověděla, že pokud to udělám, svoji dceru už nikdy neuvidím," stýská si Antoni.

Od té doby dcera setkání odmítá. Otec se nyní snaží zaktivizovat veřejnost a svou tichou demonstrací pomoci rodičům v podobné situaci.

Rodinnou situaci prý Španělovi Antonimu neulehčuje hlavně tuzemský právní systém.

Otcové cizinci jsou tu podle něj bez šance: „Proč myslíte, že se cítím bezmocný a bezbranný? Protože nevidím řešení a matka dále beztrestně pokračuje ve svém chování, chráněna zákony. Stále opakuji, že odvedla dobrou „práci", protože dosáhla toho, že se mnou Maricel nechce být. Díky kamarádkám ze soudu dobře ví, jak funguje soudní systém, a také ví, že přinejmenším zabrání našemu odjezdu do Tarragony," píše ve svém dopise pro veřejnost na sociální síti.

Rozsudek v srpnu

Přesto, že aktivně zpochybňuje nestrannost a objektivitu hradeckého soudu,  stížnost na podjatost podle mluvčí nepodal. „Podám ji, pokud padne rozsudek v můj neprospěch a střídavou péči o svoji dceru nezískám. Jsem přesvědčen, že soudkyně není nestranná," říká odhodlaně.

Vzhledem k tomu, že Antoniho exmanželka s médii nekomunikuje, se její verzi veřejnost dozví zřejmě až
v srpnu, kdy padne rozsudek. Do té doby bude Antoni na trávníku před soudem.