Podle strážců zákona bary s neomezenou otevírací dobou tvoří podhoubí pro vandalismus, přečiny proti občanskému soužití a podobně. „Fackovačky" a „strkanice" snadno přerůstají i v horší přečiny, stávají se pak majetkovou trestnou činností. „Platí, že čím méně je těchto podniků, tím méně je nápadu trestné činnosti," uvedl Zdeněk Vích.

Kvůli této situaci vedoucí jičínského územního odboru plukovník Radek Bohuslav rozhodl o vzniku detašovaného pracoviště kriminální policie. Od začátku února v Hořicích působí dva kriminalisté a jeden vyšetřovatel.

„Je to problém, který jsme v minulosti v Hořicích už projednávali, ale měli bychom ho v radě znovu otevřít. Neustálý provoz restauračních podniků nepřináší Hořicím nic dobrého," uznal starosta Aleš Svoboda (za Šanci pro rozvoj). „Když policisté z Jičína přijedou do Hořic na výpomoc, hovoří o nich jako o Las Vegas. Je to tu v noci živější, i když jsme o dost menší město," dodal starosta.

Typické nonstop bary jsou v Hořicích dva. Na zhoršení bezpečnosti v ulicích je to podle policistů dostačující počet. Pokoušeli jsme se získat vyjádření od provozovatelů, ale nastal problém se dopátrat kontaktu. S nalezenými telefonními čísly jsme neuspěli.
Provozovatelů se nicméně zastal zastupitel Pavel Moravec (za ODS). Neobhajoval přímo je, ale svobodu podnikání. „Přijde mi to jako nesystémové řešení. Obzvlášť když si štamgasti najdou alternativu. Položím si řečnickou otázku. Co je horší: aby se vyřádili na veřejném prostranství, nebo někde schovaní uvnitř?" uvedl.

Mimochodem tím naznačil, že případné omezení nonstop podniků se bude prosazovat obtížně. Jeho hlas je totiž součástí koalice Šance pro rozvoj, ODS a Hořických patriotů s podporou TOP 09.

Rozmrzelost nad otázkou nonstopů vyjádřil i opoziční zastupitel Václav Šmatolán (za KSČM). „Asi před rokem jsme se o nonstopech a hernách bavili a nic jsme nepodnikli, nic jsme neomezili. Protože tyto podniky se prý na kriminalitě moc nepodílí. To se to po roce tak změnilo?" položil vlastní řečnickou otázku.