VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názor čtenáře: Oslava multikulti se dnes už nekoná

Jičín - Marně jsem čekal, že po roce bude připomenut společný projekt s názvem "V integraci je síla", který iniciovalo Město Jičín s městem Erbach koncem května minulého roku v rámci Valdštejnských slavností v Jičíně.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Česko-německý projekt květen 2016Foto: Archiv města

Pro připomenutí. Jednalo se workshop v aule Lepařova gymnázia, kterého se účastnili studenti gymnázia, obchodní akademie a obyvatelé německého města Erbach. Diskutovalo se na téma migrace, integrace a multikulturalismu a soužití národů. Místostarosta města Mgr. Petr Hamáček následně vysvětlil, že základní ideou projektu bylo posílit evropskou identitu založenou na společných historických hodnotách. Svůj pohled na situaci představili obyvatelé Erbach, kteří mají údajně bohaté zkušenosti dlouhodobým soužitím s národnostními menšinami a mohli tak předat své zkušenosti ostatním účastníkům. Tolik zkráceně tisková zpráva města.

Ve skutečnosti šlo o PŠM mladých. My, kteří jsme byli na vojně, víme, že se jedná o zkratku politického školení mužstva. Mladé generaci se v rámci workshopu podprahově valily šrouby do hlavy o spasitelnosti Evropské unie a multikulturalismu, který je obohacující a přináší prosperitu a o integraci muslimů, která byla jen našinci špatně pochopena a musí být proto náležitě vysvětlována. Jiná doba, stejné metody.

Bohužel místostarosta nepochopil, přestože povoláním učitel dějepisu, že multikulti politika je zvrácená ideologie, která dnes umírá. Nepochopil, že tragický omyl Evropské unie, Mutti Merkel a její willkomenskultur nemůže být nikdy přiznán, neboť chyby se přec v politice nikdy nepřiznávají. A proto vystupuje jako Vati Hamaczek a snaží se vzbudit u mladé generace, že Junckerova Evropská unie má naději na úspěch. Neví, že společné evropanství je chimérou, protože v Evropské unii jsou si přece všichni rovni, ale pouze a jen někteří jsou si ještě rovnější. A když ti rovní nebudou rovnější poslouchat, se zlou se pak potáží.

Je zarážející, že nikdo na workshopu nezmínil, že Hesensko (tolik oblíbené místostarostou) je centrem nejradikálnějších islámských saláfistů, nejtvrdší islámské linii odmítající jakoukoliv modernizaci. Buď jde v tomto případě o úmyslné zamlčení skutečnosti, a pak se jedná o politickou korektnost v pravém slova smyslu, nebo o neznalost, a pak o to horší. Bohužel účastníci workshopu a ani on nepochopili, že integrace pro muslimy znamená, že se integrují do již existujícího muslimského společenství a s většinovou (zatím) společností nechtějí mít vcelku nic společného.

Příznačné je i to, že se projekt konal s finanční podporou 150.000 Kč od Česko-německého fondu budoucnosti, kdy tento fond financuje i vláda Spolkové republiky Německo. Že by pouhá dobročinnost?

Tak čekám na oslavu tohoto projektu, čekám na oslavu kultury násilí při sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem, na oslavu útoku ve Würzburku, útocích v Paříži, Calais, Vídni, v Manchesteru i v Londýně, v Kielu i v Berlíně.

PS. Ale přece jenom jedno doporučení, spíše povinnost pro sluníčkářského politika (a že jich je i u nás dost):„Do každé sluníčkářské rodiny alespoň jednoho muslimského migranta na celou neděli. A nejlépe na celý rok."

Oldřich Distel

Autor: Redakce

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Benefiční festival na hradě Pecka
13

Pecka! Festival jako srdeční záležitost

ELIŠKA KVASNIČKOVÁ se narodila rodičům Petře a Tomáši Kvasničkovým 20. června. Po narození vážila 3,05 kg a měřila 48 cm.  Doma v Jičíně už sestřičku vyhlíží dvouletá Adélka.
7

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

OBRAZEM: Balon přistál na Krchově

Jičínsko - Balonářská sezona letů nad Českým rájem začala.

Velich: S umístěním musíme být nakonec spokojeni

Lázně Bělohrad - S předstihem si zajistili účinkování mezi krajskou elitou i pro příští ročník. Fotbalisté Lázní Bělohrad skončili v letošní sezoně jedenáctém místě tabulky krajského přeboru se ziskem osmatřiceti bodů. Svoje poznatky poskytl trenér mužstva Oldřich Velich.

Pouti přálo počasí, sousedé se bavili

Stav - Pouťovému posezení na Stavě přálo počasí. Sousedé, kamarádi i příznivci malé vísky si přišli v sobotu na zahradu Zdeňka Beneše popovídat, zazpívat i zatančit.

Pohádkové prázdniny v Kovači

Kovač - Kolem 1500 malých i velkých návštěvníků se v sobotu odpoledne bavilo na Pohádkových prázdninách. Hlavním tahákem se stalo podvečerní vystoupení Těžkého Pokondru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies