VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAM můžete v nejbližší době vyrazit...

Jičínsko /Průběžně aktualizováno/ - Kulturní servis: přehled zajímavých akcí konaných v našem regionu.

21.5.2017 AKTUALIZOVÁNO 20.6.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

OZNÁMENÍ…

… o kulturních akcích, pozvánky a tipy na zajímavé pořady posílejte na adresu: bognar.lukas@seznam.cz

Z našeho regionu:

Pro děti

Lázně Bělohrad – Strašidelná Bažantnice se uskuteční v sobotu 24. června od 16 hodin. Začátek procházky je tradičně u vily Karlušky-v areálu lázní a je průběžný od 16 do 19 hodin. Putování za strašidly a pohádkovými postavami pokračuje lesoparkem Bažantnice kolem rybníku a lesní cestou až ke kostelíku sv. Petra a Pavla na Byšičkách (přibližná trasa Strašidelné Bažantnice). V podvečer se v lesoparku a okolí objeví více jak stovka pohádkových bytostí, strašidel a příšer.

Slavnosti

Střevač – Letní slavnosti proběhnou v sobotu 24. června od 15 hodin. Děti se mohou těšit na loutkové divadélko, soutěže, malování na obličej a večerní program zahájí od 20 hodin kapela Komunální odpad a Tři ségry Banditos.

Stříkačky

Vrbice – Sbor dobrovolných hasičů Vrbice pořádá setkání koňských stříkaček v sobotu 24. června od 10.00 hodin na místním hřišti. K zhlédnutí budou ukázky s koňskými stříkačkami tak jak s nimi hasili naši předkové. Je zajištěno občerstvení, prase na rožni a další pochutiny. K poslechu bude hrát DJ Žanet.

Svátek hudby

Jičín – Tradice navazující na dlouholetý mezinárodní den oslav hudby, který se koná vždy 21. června.Program: 15.30 ulice LES GARS D'EN BAS (francouzský gypsy swing), 16.00 K-klub, BANDA ALA MUZIKA (folk), 17.00 Zámecký park JAMCHESTRA (jungle jazz), 18.00 K-klub, BANDAZKA (folk-pop), 18.00 Café Café, DS3F – flamenco fusion (akustické trio), 18.30 Kavárna Věznice Jitka Koláčná, Vojtěch Drahoňovský a Veronika Vildmanová, více na www.svatekhudby.jicin.cz/

Posezení

Stav – Okrašlovací spolek Stav zve již na tradiční setkání obyvatel, rodáků a příznivců. Stavské sousedské posezení při příležitosti zdejší pouti začíná v sobotu 24. června v 17 hodin na zahradě Zdeňka Beneše. Připraveny jsou domácí dobroty jako bábovky, perníky, koláče, nebude chybět ani guláš a topinky. Dobrou náladu si vezměte s sebou, a když ji zapomenete, hudebně vás naladí Zdeněk Pelc.

Setkání

Kuks – Krásou koní a uměním lidí okolo nich, návaznými řemesly a historickými souvislostmi ožijí louky pod Hospitalem Kuks opět v neděli 2. července od 10 hodin.

Výstava

Hrubá Skála – Od srpna do začátku října se na zámku Hrubá Skála uskuteční výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Výstava připomene korunovaci našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front. Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV. Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky. Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban z nedalekého Turnova, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně také repliku cášské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi.

Autor: Redakce

21.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

KOTYKOVA ALEJ přišla o šedesát šest líp. Kácet všechny nebo jen část? Názory se rozcházely.

Kotykovou alejí od soboty neprojedete

Ilustrační foto.

Obchodníka čeká za prošlé maso pokuta

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Florian s bronzem z mistrovství České republiky

Jičín - O uplynulém víkendu se v Jablonci uskutečnilo mistrovství České republiky atletů v kategoriích dorostu a juniorů. Jičínská atletika měla početné zastoupení, ale zranění v týdnu před závodem vyřadilo z účasti nadějné sprinterky Menčíkovou a Půhonou a v samotném závodě se zranila i Brádlerová. Přesto výsledky ostatních byly na velmi dobré úrovni.

Obavy byly naštěstí zbytečné

Nová Paka - Všechny složky integrovaného záchranného systému kolem páté hodiny odpoledne dorazily do obce Hřídelec na Novopacku.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies