VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

22.9.2017

Hřiby jako za Mrazíka. Celý region má houbovou sezonu

Královéhradecko - Také východní Čechy žijí houbařením. Z lesů lidé odcházejí s plnými koši.

21.9.2017

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

21.9.2017

Loučení Josefa Schormy

Čistá u Horek - Loučením je nazvána bilanční výstava rodáka ze Zálesní Lhoty, Josefa Schormy.

20.9.2017

Dřevěnické posvícení jak jinak než s volejbalem

Dřevěnice - Volejbalový areál místního Sokola opět ožil. Nejprve si na kurtech poměřilo síly žactvo ve volném turnaji, dospělí sehráli utkání v rámci Krajského přeboru. Tým mužů, který se pohybuje v tabulce na 2-3. místě zvítězil nad hráči Třebechovic, ženy podlehly favorizovanému Lánovu.

19.9.2017

Sokolení 2017

Jičín - V pátek dopoledne jako každoročně  proběhlo na Matějkově cvičišti v rámci pohádkového týdne „Sokolení “ aneb Hejbeme se se Sokolem.

15.9.2017

Strany budou „lovit“ nerozhodnuté voliče

Královéhradecko - Výsledky exkluzivního předvolebního průzkumu Deníku ukazují očekávané. Hnutí ANO by v kraji vyhrálo.

13.9.2017

Čtyřlístek u jičínské Čtyřky je Přírodní zahradou

Jičín - Areál ekologické výchovy ČTYŘLÍSTEK, který postupně vytvářejí již od roku 1995 žáci a učitelé na pozemcích ZŠ v Železnické ulici v Jičíně, se letos ucházel o plaketu Přírodní zahrada. Tento certifikát vystavuje stejnojmenné občanské sdružení se sídlem v Jindřichově Hradci.

13.9.2017

Povinná předškolní docházka: Úředníci hledají desítky dětí

Královéhradecko - Úřady mají napilno. Stále pátrají po dětech, které nenastoupily do mateřských školek.

12.9.2017

Kraj Regiocentrum zatím neodkoupí

Královéhradecko - Královéhradecký kraj soubor budov Regiocentra Nový pivovar zatím neodkoupí a bude pokračovat v leasingu, kterým se splácí rekonstrukce objektů. V pondělí o tom rozhodli krajští zastupitelé. Sídlo krajského úřadu i dalších institucí bude tedy i nadále patřit společnosti Immorent.

8.9.2017

Piráti se svým vězeňským autobusem obrazí města v kraji

Východní Čechy - Piráti vždycky pluli na plachetnicích, na jejichž stožárech vlála vlajka s lebkou a zkříženými hnáty, Česká pirátská strana však do Královéhradeckého kraje přijede s „pirátským vězeňským autobusem“, na kterém jsou vyobrazeny osobnosti z českého politického prostředí, které podle Pirátů patří za mříže.

7.9.2017

Venkovské prodejny jsou ohrožený druh

Královéhradecko - Kdyby venkovské prodejny patřily do přírodní sféry, byly by vhodným adeptem na zápis do Červené knihy ohrožených druhů. Své o tom vědí starostové obcí napříč regionem.

6.9.2017

O ceně Památky děkují rozhoduje veřejnost

Východní Čechy - Ještě do 15. září mohou milovníci kulturního dědictví hlasovat pro nominované památky, které se v loňském roce podařilo zrekonstruovat, zušlechtit či zachránit. Laureátů je z celé republiky čtyřiadvacet. Vítěz dostane cenu veřejnosti „Památky děkují“ v podobě křišťálové plakety. Soutěž vyhlásil Národní památkový ústav.

6.9.2017

Cigaretový dým, hluk a emoce

Královéhradecko - Tříměsíční adaptační doba na zákaz kouření v barech, restauracích a pivnicích uplynula. Situace je mnohdy stejně bouřlivá jako debaty na začátku.

5.9.2017

Hosté kempů chtějí program

Východní Čechy - Proměnlivé prázdninové počasí návštěvníky kempů neodradilo. Hosté jsou však náročnější a požadují lepší služby.

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2017

Po ztroskotání britské stíhačky je pardubické letiště dočasně uzavřeno

Pardubice - Britská stíhačka zůstává stále mimo dráhu, poškozena však zřejmě nebyla. Stroj si v sobotu prohlédnou britští specialisté.

2.9.2017

Na kole s pohonem? Raději s přilbou!

Královéhradecko - Přibývají nehody cyklistů na elektrokolech. Často je neumí bezpečně ovládat.

1.9.2017

Handa gote znamená pájka nebo Nechte je hrát po jejich

Jičín - Karel Jaromír Erben sepisoval své Sny někdy okolo roku 1835. Když se Handa gote chystala na své představení Snů ve čtvrtek 24. srpna 2017, pověděli hercové (pozdějí povídala i herečka), že by docela rádi hráli ve stodole, nebo venkovské hospodě.

30.8.2017

Koupání odzvonilo, areály se zavírají

Královéhradecko - Většina koupališť zakončí o víkendu sezónu. Vodomilové mají po radovánkách.

28.8.2017

OBRAZEM: Loučení s prázdninami

Psinice - Na místním hřišti se (nejen) děti loučily s letošními prázdninami.

25.8.2017

„Je to nejcennější kov, který dosud máme“

Hořice - Hořické mažoretky jsou znovu mistryněmi světa!

25.8.2017

Zase o těch Židech (a křesťanech)

Jičín - V židovské škole jičínské stojí vpředu dívka. Má v náručí miminko. Jmenuje se Richard, je mu pět měsíců. Jeho maminka se jmenuje Zora Nováková a kolik jí je nepovím, protože to nevím.

25.8.2017

AFS připravuje nový školní rok

Jičín - AFS, mezinárodní organizace zprostředkovávající pobyty našich středoškoláků v rodinách v zahraničí a zahraničních studentů v českých rodinách, uspořádala 6. srpna v K-klubu v Jičíně, jako obvykle před začátkem školního roku, informační schůzku pro rodiče, kteří budou letos hostit studenta nebo studentku ze zahraničí.

24.8.2017

Kraj dostal na platy zdravotních sester téměř 17 milionů korun

Jičín, Hradec Králové – Více než tisícovka zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků má od srpna na výplatní pásce o dva tisíce korun více. Kraj nyní dostal na toto navýšení dotaci od státu ve výši 16,9 milionu korun.

24.8.2017

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Hradecko - V mobilu ji má již několik set tisíc lidí. Aplikace Záchranka pomáhá rychle přivolat záchranáře ve chvílích, kdy jde o život. Jak funguje, si včera na vlastní kůži vyzkoušelo několik dobrovolníků při simulované dopravní nehodě. 

22.8.2017

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2017

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

16.8.2017

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

15.8.2017

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

15.8.2017

Regionem se prohnalo derecho, mohutný bouřkový komplex

Východní Čechy - Až 107 kilometrů v hodině měl vítr, který doprovázel mohutnou páteční bouři procházející východočeským regionem. Největší naměřenou rychlost Český hydrometeorologický institut ve východních Čechách zaznamenal nad přehradou Rozkoš. Podle svědků se tu tvořil vodní vír.

13.8.2017

Český ráj je to nejkrásnější, co máme

Újezd pod Troskami /ROZHOVOR/ - V sobotu 25. srpna se uskuteční v kostele sv. Jana Křitele v Újezdě pod troskami koncert Lubomíra Brabce s mladou sopranistkou Karolínou Žmolíkovou. Co nám ke koncertu prozradil Lubomír Brabec a jaký je jeho vztah k Českému ráji?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení