VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 06:29

Léto zvolilo tropický scénář

Královéhradecko - Ačkoli léto sotva vstoupilo do kalendáře, počasí naznačuje, že nám pěkně zatopí. Meteorologové doufají, že by dnes mohlo sprchnout, zemědělci chybějící vláhu přitahují i silou myšlenek a záchranáři doufají, že ubyde kolapsů z horka.

22.6.2017

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

21.6.2017

Vyhlídka z Libereckého mrakodrapu je otevřena pro veřejnost

Liberecký kraj - Jedinečný výhled na Liberec a okolí si nyní můžete užít z nejvyšší budovy v Liberci – sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Vyhlídka v 17. patře budovy je v letních měsících otevřena: v pondělí a ve středu od 8:00 do 16:00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 15:00 hodin.

21.6.2017

Zdravotní sestry dostanou přidáno

Východní Čechy - Dva tisíce korun navíc přistanou od srpna na účtech sestrám i dalším pracovníkům nemocnic.

20.6.2017

Nejsou lidi, volají firmy o pomoc. Nezaměstnanost je rekordně nízká

Východní Čechy - Nezaměstnanost je rekordně nízká, na Pardubicku, Rychnovsku a Orlickoústecku už je dokonce víc volných míst než lidí bez práce!

20.6.2017

Ostružno slavilo vzácné výročí

Ostružno - První písemná zmínka o Ostružnu je známa z roku 1227.

17.6.2017

Mýto se bude vybírat i na „pětatřicítce“

Východní Čechy - Stát připravuje na rok 2020 rozšíření mýtného systému. Není ale ještě jasné, zda půjde podobně jako dnes o mikrovlnnou technologii s mýtnými branami, nebo o satelitní systém.

16.6.2017

Hledáme nejkrásnější zahradu Hradeckého kraje. Pošlete nám fotku

Pochlubte se svojí zahradou, skalkou nebo třeba balkonem ověnčeným květinami. Udělejte klidně i jen mobilem snímek a pošlete nám ho.

16.6.2017

Názor čtenáře: Oslava multikulti se dnes už nekoná

Jičín - Marně jsem čekal, že po roce bude připomenut společný projekt s názvem "V integraci je síla", který iniciovalo Město Jičín s městem Erbach koncem května minulého roku v rámci Valdštejnských slavností v Jičíně.

15.6.2017

Zemřel Mistr Olbram Zoubek

Litomyšl – Smutná zpráva o úmrtí Olbrama Zoubka, jednoho z největších sochařů současnosti, dorazila dnes z Prahy. Zveřejnil ji ředitel Národního filmového archivu a Zoubkův zeť Michal Bregant.

14.6.2017

Zestátnění letecké záchranky budí obavy

Královéhradecko - Budou za tři roky vrtulníky létat pod křídly státního podniku?

13.6.2017

Vyprávěcí soutěž v knihovně

Jičín - Ano, paní knihovnice Věra Trybenekrová správně pověděla, že jde hlavně o setkání. Ne o soutěž úplně dravou. Ale postupující do podzimního kola, kde už nebudou jen Jičíňáci, se vybrat musí. Čtrnáctiletá tradice zavazuje. Je to místní nápad knihovnických kolegyň Aleny Pospíšilové (Jičín) a Evy Kordové (Turnov) vypravěče sezvat. A vzniká událost celostátní.

13.6.2017

V hradeckém kraji je na pořízení bytu potřeba 113 průměrných platů

Královéhradecko - Ceny bytů po několikaletém útlumu opět rostou. Týká se to nových i starších bytů, ceny rodinných domů a pozemků rostou pomaleji.

9.6.2017

Dětský den v MŠ U Kina

Jičín - Ve čtvrtek 1. června se konal na zahradě naší mateřské školy Den dětí. Celá akce proběhla ve spolupráci se Spolkem rodičů při MŠ. Odpoledne bylo tematické a neslo název Dětský den s Rumcajsem.

9.6.2017

Výsledek zátahu v Borovnici: 7 zadržených, zbraně, drogy i pytláctví

Borovnice /VIDEO/ - Už v úterý dopoledne Deník informoval o masivním zásahu policistů u rodinného domu v Borovnici na Královédvorsku. Dosud policie odmítala podrobnosti sdělit, teprve dnes (v pátek ráno) detaily zásahu objasnila.

8.6.2017

OBRAZEM: Odpoledne na hřišti věnovali dětem

Hořice - Vskutku povedený začátek měsíce. I tak by se dal charakterizovat zábavný Den dětí, jenž 1. června uspořádal nízkoprahový klub PoHoDa Hořice.

7.6.2017

Děti kreslily a psaly o lidickém faráři Štemberkovi. Nyní vystavují na hradě

Pecka - Páter Josef Štemberka, poslední lidický farář, je jednoznačně nejvýznamnějším peckovským rodákem. Letos, 10. června, uplyne od jeho smrti 75 let - jeho odkaz ale stále oslovuje.

6.6.2017

Dlužných alimentů je rok od roku méně. Pomoci chce i stát

Východní Čechy - Dlužných alimentů na nezletilé děti je rok od roku méně a východní Čechy jdou v tomto trendu příkladem.

6.6.2017

Já mám koně 2017

Lomnice nad Popelkou - V sobotu se v lomnickém Tyršově parku a jeho okolí konala akce Já mám koně aneb 13. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje.

6.6.2017

Příběhy v jičínském Káčku

Jičín - Hana řekla: „Divák vám musí závidět, že vy jste na jevišti a on jen sedí v hledišti." Pak v šatně všichni udělali kruh, vzali se okolo ramen a poplivali se pro štěstí. To se dělá v každém divadle před představením a nechci domyslet, kdyby se ten starodávný divadelnický zvyk nedodržel.

3.6.2017

V lese můžete najít hřiby dubové, kováře, ale i smrtelně jedovaté houby

Královéhradecko - Na víkendové procházce lesem se dobře rozhlížejte. Začaly totiž růst hřibovité houby. Houbaři by však neměli dlouho váhat: jak dlouho se budou moci těšit z pěkných úlovků, totiž záleží hlavně na počasí. A předpovědi nejsou příznivé.

3.6.2017

Napříč republikou pro podporu dětí

Jičínsko - V pátek dorazila veřejná cyklotour celorepublikové akce Na kole dětem, která se koná na podporu onkologicky nemocných dětí, také do Jičína.

3.6.2017

Včely potrápilo mrazivé počasí. Teď bojují i s lány řepky

Královéhradecko, Jičínsko - Včely nepotrápilo letos jen chladné jaro, v těchto měsících je ohrožují i nebezpečné zemědělské postřiky.

1.6.2017

Pozvánka na Dětský den s Continentalem

Jičín - Již v pátek 2. června uspořádají jičínští házenkáři od 14.00 hodin v prostorách venkovního házenkářského hřiště a městského sportovního stadionu již 14. ročník tradičního Dětského dne s Continentalem pro děti z Jičína a okolí.

1.6.2017

T-Mobile Rozjezdy: Porotu oslovil rybářský portál i designový nábytek

Východní Čechy - Devatenáct projektů se v Pardubickém kraji přihlásilo do T-Mobile Rozjezdů, které podporují začínající podnikatele a kromě bezplatných regionálních seminářů nabízí také soutěž o nejlepší realizaci podnikatelského nápadu.

30.5.2017

Hostinští na východě Čech vymýšlejí kličky, jak zákaz obejít. Uspějí?

Východní Čechy - Zákaz kouření v hospodách flagrantním způsobem porušuje základní práva, zlobí se mnozí hostinští. Další to sice berou jako další ťafku pro jejich podnikání po prosincovém zavedení EET, ale jsou mnohem smířlivější. A samotná veřejnost zákaz kouření v restauracích spíše vítá.

29.5.2017

Dětský den a hasičská soutěž v požárním sportu

Stará Paka - V sobotu se v obci při příležitosti 125 let Sboru dobrovolných hasičů uskutečnil dětský den a hasičská soutěž v požárním sportu.

28.5.2017

Youtubeři namlouvají dětem: Kouření je vlastně zdravé

Královéhradecko - Děti se zhlédly v elektronických cigaretách, které „nabízejí" youtubeři.

26.5.2017

Restauracím bude hrozit pokuta až 50 tisíc korun

Královéhradecko - Soumrak kuřáků v restauracích se blíží – od příští středy si tam nezapálí. Zda hostinští a hosté zákaz dodržují, budou kontrolovat hygienici. Za porušení zákona hrozí vysoké pokuty.

25.5.2017

Vítání občánků v Libáni

Libáň - Starosta Jaromír Přibyl v obřadní síni Městského úřadu v Libáni přivítal nejmladší občánky města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies