VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 10:59

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

včera 13:05

Milana Dědka pohřešují už týden. Nesvezli jste ho autem?

Královéhradecko - Od čtvrtka 20. července se pohřešuje 46letý mentálně postižený muž z obce Smidary–Chotělice.

26.7.2017

Násilníci se neštítí útočit ani na rodiče

Královéhradecko - Křik, pláč, podlitiny a strach. Domácí násilí řeší policisté i strážníci v kraji často. Dopouští se ho muži a dokonce i ženy. A jeho obětmi jsou jak partneři, tak děti a dokonce i rodiče.

23.7.2017

Sucha, zásoby podzemních vod a Tikovský rybník

Hořice - V posledních letech se začíná u nás v Čechách vážně hovořit o zásobách spodních vod a vůbec o celkové situaci s vodou. Již v mládí jsme se učili ve vlastivědách, že Česká republika je tzv. střechou Evropy, že absolutní většina vody, která u nás spadne formou dešťů odtéká říčkami a následně řekami přes okolní země do moří.

22.7.2017

Po šestnácti dnech je Bárt konečně doma!

Vyskeř - Jeho příběhem žila celá republika. Šestiletý border teriér Bárt dokázal přežít dlouhé dny a noci, po které byl společně s liškou uvězněný v zavalené skalní noře.

21.7.2017

Sklizeň komplikují vrtochy počasí

Královéhradecko, Jičínsko - Zatímco na Jičínsku jsou žně v plném proudu, na Trutnov-sku sklizeň obilí a řepky ještě nezačala.

20.7.2017

Policie o prázdninách pomáhá i trestá

Královéhradecko - Letní prázdniny každý rok znamenají kolony, a to i v Královéhradeckém kraji. Aktuální dopravní omezení, proto situaci spíše zhoršují. Policisté si jsou vědomi nepříjemností, které se na cestách řidičům mohou přihodit, proto se je aktivně snaží řešit.

19.7.2017

První česká průvodkyně přijela do kowarského Parku

Jičín, Kowary - Kristýna Klepak (absolventka SŠ Lomnice nad Popelkou) byla v roce 2010 první, kdo začal provázet české návštěvníky.

18.7.2017

Kraj o prázdninách opravuje školy za 135 milionů korun

Královéhradecko - Prázdniny jsou v plném proudu a leckdo si myslí, že školy zejí prázdnotou. Tak tomu však být nemusí. Letní měsíce se v Královéhradeckém kraji nesou ve znamení oprav a rekonstrukcí škol.

17.7.2017

Dálniční přání: Pouze tříletý skluz od Polska

Královéhradecko - Zatímco polská strana přivede dálnici k hranicím už v roce 2023, Češi budou pomalejší. Přáním ministra Dana Ťoka je maximálně tříletý skluz. Řekl to na pondělním jednání politických špiček ve Dvoře Králové nad Labem.

17.7.2017

Srpen: Po dálnici až do Hradce!

Královéhradecko - Už jen pár týdnů dělí motoristy od chvíle, kdy se po dostavěné dálnici D11 dostanou konečně až do Hradce Králové.

17.7.2017

Stezka korunami stromů Krkonoše

Jičínsko, Krkonoše - Dnes (neděle 16. července) jsme jeli do Janských Lázní. Cesta k parkovištím (jsou dvě) u Stezky stromů je značená solidně. Otvírají v 9.30. Byli jsme těsně po otevření, čekali jsme pět minut před pokladnou.  Když jsme po dvanácté odjížděli, bylo dost plno, obě parkoviště skoro zaplněná. Přitom na našem jsme ráno byli sami. Platí se parkovné 70 Kč.

15.7.2017

Mor obchází východní Čechy

Královéhradecko - Nebezpečný a agresivní africký prasečí mor může zdecimovat chovy po celém Česku. Jeho rozšíření je podle odborníků jen otázka času. Na pozoru jsou veterináři i myslivci.

14.7.2017

Zoo na prahu průmyslové revoluce: Lidem půjčí do safari elektromobily

Dvůr Králové - Návštěvníci zoologické zahrady ve Dvoře Králové si mohou jako první v Evropě vyzkoušet elektromobily. Zoo je zdarma vypůjčí po zakoupení jízdenky do safari.

14.7.2017

Lokálkou do Vysokého Veselí

Královéhradecko, Jičínsko - Na víkend 15. a 16. července pro všechny příznivce historie a starých vlaků připravuje Pardubický spolek historie železniční dopravy připomenutí historie dráhy ze Smidar do Vysokého Veselí.

14.7.2017

KRNAP omezil vstup kvůli masivnímu sběru borůvek

Krkonoše - Správa Krkonošského národního parku, letos již posedmnácté, omezila z důvodu ochrany přírody vstup do některých oblastí v Krkonošském národním parku.

13.7.2017

Vítr zasáhl i náš region

Královéhradecko, Jičínsko - Během noci ze středy na čtvrtek se regiony Jičínska, Trutnovska a Náchodska přehnal silný vítr, podle hasičů a energetiků však nedošlo k žádným mimořádným událostem.

13.7.2017

Jičínští vysokohorští turisté a přátelé hor zdolali nejvyšší horu severní Afriky

Jičín - Maroko je pro většinu z nás exotické zejména svojí islámskou kulturou. Hlavním cílem a přáním šesti vysokohorských turistů bylo vystoupit na nejvyšší vrchol Maroka a celé severní Afriky Jebel Toubkal. Zároveň chtěli poznat čtyři královská města: Rabat, Meknés, Fés a Marrákeš a ještě k tomu přidat starověký Volubilis.

12.7.2017

Hoří les? Záchrana startuje z Jičína

Jičínsko - Letecká hasičská služba, která má od dubna svou stanici i v Jičíně, má za úkol hašení lesních požárů.

12.7.2017

Pan profesor Úlehla – střípky vzpomínek

Jičín - Mezi držiteli Ceny města Jičína jeden chybí. Přesněji chybí na této Zemi. Chybí tady u nás v Jičíně. Pan profesor Vladimír Úlehla umřel 29. června 2017. Bylo mu jedenadevadesát.

12.7.2017

Kroupy prostřílely a pobily úrodu

Královéhradecko, Jičínsko - Půlmiliardové ztráty na zemědělských plodinách hlásí farmáři po pátečním krupobití. Příděl ledu poznamenal i úrodu jablek, už tak zdecimovanou jarním mrazem.

11.7.2017

Léto u rybníka. Voda je čistá, kempy plné

Královéhradecko, Jičínsko - Doba prázdnin svádí k lenošení a horké dny přímo vybízejí ke koupání. Koupaliště a rybníky zažily první zatěžkávací zkoušky během červencových svátků a provozovatelé jen mohli kvitovat návrat vodomilů do českých vod.

10.7.2017

Štípaná prkýnka a na nich historie

Železnice - V sobotu 24. června byla v Cafe terasy v Železnici otevřena výstava dřevořezů Jana Macouna. Na otázku kdy poznal, že je umělcem, odpověděl pan mašinfíra Macoun, že když udělal první děti. Což dá se tak vysvětlit, že děti jsou pěkné a úspěšné. Ale i tak, že dětem začal vyřezávat figurky do Betlému. Oboje je pravda. Takové řeči vedly se na otevření výstavy.

10.7.2017

Bývalá škola prošla rekonstrukcí

Třtěnice - V sobotu se v Třtěnici konalo slavnostní otevření budovy bývalé školy, která prošla rekonstrukcí. Přišlo více jak 150 lidí.  

10.7.2017

Na žeretickém hřišti slavili fotbalisté padesátiny

Žeretice - Oslavy padesátin místního fotbalového klubu zahájil v sobotu předseda oddílu FC AMA Žeretice Milan Zemánek se starostou obce Milošem Lalouškem a zástupcem okresního fotbalového svazu Janem Neumanem.

9.7.2017

Pohroma pro zemědělce, bouřky a kroupy zničily úrodu

Východní Čechy - Páteční vydatné bouřky a krupobití způsobily velké škody zemědělcům v regionu. Na některých místech kompletně poničily úrodu.

8.7.2017

1997: Velká voda se valí na východní Čechy

Východní Čechy, Jičínsko /VIDEO/ - Smutné výročí: Od ničivých povodní, které paralyzovaly část východních Čech, uplynulo dvacet let.

7.7.2017

Zlín patřil hasičskému sportu

Jičínsko - Ve dnech 4. - 5. července se na Stadionu mládeže uskutečnilo Mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Závodila družstva dorostenců a dorostenek a jednotlivci ve věkových kategoriích mladší (13-14 let), střední (15-16 let) a starší (17-18 let).

6.7.2017

Věrozvěsti poctili svou návštěvou Trosky

Trosky - Cyrilometodějské slavnosti začaly 5. července na hradě Trosky. Slavnosti byly zahájeny příchodem věrozvěstů. Dále na návštěvníky čekala výuka cyrilice, ukázky šermu, pohanské tance a kejklíři a středověký jarmark.

1.7.2017

Začínají letní prázdniny!

Královéhradecko - Někde nepoteče teplá voda, budou uzavřené silnice a mosty, jinde si naopak užijí sněhu. V kraji to nebude nudné léto. Jaké rozmary nachystá?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení