VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Dětská léčebna v Železnici

Vzpomínky lékaře Aloise Stehlíka na železnickou léčebnu /2/

Železnice – Jak jsme již avizovali v úvodním díle miniseriálku, přinášíme nyní další, již kompletní text, a to drobné povídky a vzpomínky lékaře Aloise Stehlíka.

Ptali jsme se vás, co soudíte o projektu bývalé léčebny

Jičínsko - Každý týden se setkáváte s názory našich respondentů na aktuální otázky, které hýbou regionem i Českou republikou. Do víkendové poroty tentokrát „pomyslně" zasedli Dana Kracíková, Pavel Matějovský, Jana Benešová a Ivan Doležal.

Vzpomínky lékaře Aloise Stehlíka na železnickou léčebnu

Železnice – V roce 1953 založil pražský dětský neurolog profesor MUDr. Lesný společně se svými spolupracovníky v Železnici u Jičína dětskou rehabilitační léčebnu.

Názor pacientů: Srovnání historie dvou dětských léčeben

Východní Čechy - Léčebna nebo hotel, aneb čeká Vesnu stejný osud jako dětskou léčebnu v Železnici?

Setkání pacientů a zaměstnanců léčebny se zdařilo

Jičín - V autokempu Rumcajs se během víkendu uskutečnilo setkání bývalých zaměstnanců i pacientů Dětské léčebny Železnice.

Na provoz železnické léčebny zavzpomínali s nostalgií

Železnice / Jičín – Během celého víkendu se uskutečnilo dlouho plánované setkání bývalých zaměstnanců, pacientů i žáků Dětské léčebny Železnice.

Aby léčebna Vesna nedopadla jako DL Železnice

Janské Lázně - Přinášíme otevřený dopis ministrovi zdravotnictví Martinu Holcátovi. a to od poslankyně Parlamentu ČR Soni Markové (za KSČM):

Fenomén železnické léčebny, aneb jak šel čas /2/

Železnice - Pokračujeme ve výpisu z novinových zpráv, které psaly o dětské léčebně v průběhu posledních let její existence.

Fenomén železnické léčebny, aneb jak šel čas /1/

Železnice - U příležitosti 60. výročí vzniku Dětské léčebny v Železnici si připomeňme její historii, a to z novinových zpráv za bodu její historie.

Na setkání přátel léčebny tento víkend do Autokempu Rumcajs

Železnice – Pražské občanské sdružení Vláčkaři o. s. a jeho organizační výbor pořádá setkání zaměstnanců, pacientů, žáků a přátel Dětské léčebny a Speciální školy v Železnici.

Vzpomínání na železnickou léčebnu - pozor, změna místa

Železnice – Pražské občanské sdružení Vláčkaři o. s. a jeho organizační výbor pořádá setkání zaměstnanců, pacientů, žáků a přátel Dětské léčebny a Speciální školy v Železnici.

Železné roky – letmé střípky vzpomínek Václava Kozla

Železnice - Otiskujeme vzpomínky pacienta Václava Kozla z Prahy, a to na Dětskou léčebnu Železnice,  z let 1972 -1984 a malá vsuvka z léta 2012.

Historie lázní a smutný osud Dětské léčebny Železnice

Železnice – Významným rokem pro Železnici, respektive lázně, je rok 1903, kdy poštmistr Jan Vondrák založil rašelinné lázně, vybudoval lázeňskou budovu a do své smrti v roce 1906 byl také prvním provozním vedoucím a majitelem lázní.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení