VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Úspěšný sportovec David Vondráček z Valdic

Úspěšný sportovec David Vondráček z Valdic

Paralympionik David Vondráček bojuje v Riu de Janeiro

Valdice – Ve středu byly odstartovány letní paralympijské hry v Riu de Janeiro. Ještě před svým odletem do Brazílie byl starostou Valdic Zdeňkem Žurkem pozván na místní úřad občan Valdic a současně i úspěšný sportovec, tricyklista David Vondráček.

Ze světového poháru paralympioniků v Elzachu

Jičínsko / Elzach – Třetí zastávkou Světového poháru 2015 v paracyklistice byl německý Elzach. Zároveň tyto závody byly testem formy před Mistrovstvím světa.

Paralympionik David Vondráček je školákům vzorem

Jičín – „Ahoj Davide," takto přivítali žáci i učitelé Davida Vondráčka 7. listopadu na besedě. K neformálnímu povídání o olympijských hrách paralympioniků v Londýně byl pozván vedením školy.

Na Velké ceně cyklopointu také borci z Jičínska

Jičínsko / Plzeň – Další závod českých tricyklistů se konal jako již tradičně v Plzni Na Lopatárně, a to pod názvem Velká cena cyklopointu.

Z Jičínska jeli až na mistrovství světa v paracyklistice

Jičínsko / USA – Světový šampionát v paracyklistice byl letos uspořádán v americkém státě Jižní Karolina v městečku Greenville. Takto velká akce musí být z časových důvodů rozdělena do pěti dnů, konala se na přelomu srpna a září.

Segovia vynesla paracyklistům stříbro

Segovia - Závěrečný podnik Světového poháru byl uspořádán ve vnitrozemské Segovii ve Španělsku.

Mistrovství ČR v paracyklistice 2014 v Brně

Jičínsko / Brno – V Brně se konal druhý díl Mistrovství České republiky handicapovaných cyklistů a tricyklistů – spastiků, a to závod s hromadným startem.

Paracyklisté z Jičínska závodili v německém Elzachu

Jičínsko / SRN – Dějištěm dalšího podniku Evropského poháru v paracyklistice se stal německý Elzach. Závodilo se na klasických silničních kolech, tricyklech, což je speciálně upravená tříkolka pro osoby, které neudrží rovnováhu na kole, handbicích - kolo na ruční pohon, a tandemech – pro nevidomé cyklisty s vodičem.

O cenu města Mostu soutěžili také paracyklisté z Jičínska

Most – První závod letošní sezóny v cyklistice handicapovaných se uskutečnil v sobotu 3. května – a to O cenu města Mostu na tricyklech a bicyklech.

Světový pohár v paracyklistice v Matane

Jičínsko / Matane – Třetí podnik Světového poháru zdravotně postižených cyklistů se jel v dalekém Matane v Kanadě od 23. – 25. srpna.

Mistrovství ČR v paracyklistice v Lounech

Jičínsko / Louny – Letošní Mistrovství ČR spasticky postižených sportovců bylo oproti minulým létům rozděleno na dvě části: časovka se jela už 25. května v Lounech – Lenešicích a druhý díl byl silniční závod, který se konal 5. července na Masarykově okruhu v Brně, kde se jezdí i závody motocyklů.

Světový pohár v paracyklistice v Meranu

Jičínsko / Itálie – První závod Světového poháru handicapovaných cyklistů v letošním roce se konal 7. – 9. června v italském Meranu. Závod je zařazen do kalendáře UCI (Mezinárodní cyklistická unie).

Z Evropského poháru 2013 v paracyklistice

Jičínsko / Slovensko – Další podnik Evropského poháru v paracyklistice se konal o víkendu 13. – 14. července ve Vrátne Dolině na Slovensku. Závod byl vypsán pro cyklisty, handbikery, tandemy a tricyklisty.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení