VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Retro ohlédnutí na dobu před rokem 1989

Čtvrtstoletí od sametové revoluce - co vy na to? /PRO/

Jičínsko - Připravili jsme čtenářům miniseriál k výročí 17. listopadu. Jak se žilo tehdy a nyní? Byla pro vás změna pozitivní? S názorem pro se nám vyjádřil Miroslav Svoboda.

Čtvrtstoletí od sametové revoluce - co vy na to? /PROTI/

Jičínsko - Připravili jsme čtenářům miniseriál k výročí 17. listopadu. Jak se žilo tehdy a nyní? Byla pro vás změna pozitivní? Důrazně proti se vyjádřil senior Václav Ort.

Odboráři dávali kdysi dovolenou „za hubičku“ a vnutili i program

Trutnovsko - Dovolená v Krkonoších před rokem 1989 a dnes se dá skutečně srovnávat jen velmi těžko. Pravdou je, že za socialismu si hor plnými doušky užívali všichni. I lidé, kteří neoplývali žádným extra bohatstvím.

Tuzex nabízel mnohé zboží a měl od lidí odčerpat tvrdou cizí měnu

Hradecko /25 LET SVOBODY/ - Chcete nejnovější módní výstřelky? V dnešní době máte na výběr z mnoha druhů oblečení, bot, prádla i ostatního zboží. Jenže ne vždy tomu tak bylo. Stačí se podívat do nedávné historie před pětadvaceti lety.

Jak změnila sametová revoluce váš osobní a profesní život?

Východní Čechy - Zeptali jsme se vás na otázku v titulku. Odpovědi naleznete níže.

Z pašeráků byli celníci dříve „na prášky“

Trutnovsko - Možná to v dnešní době, kdy z výloh, časopisů a obrazovek na nás útočí všelijaké možné i nemožné výdobytky moderního světa, zní jako z pohádky, ale ještě před čtvrtstoletím si musel našinec některý tovar propašovat přes hranice.

Ohlédnutí: Po ulicích kdysi chodili „Emani“ i „Máničky“

Východní Čechy – V dalším dílu seriálu, ve kterém nahlížíme do předlistopadových dob, čeká čtenáře pánská móda. Ačkoli se také vyvíjela a ovlivňovaly ji módní trendy, nutno podotknout, že pánové to měli v minulém režimu v oblékání složitější než ženy.

Luboš Mydlář: Nebyli jsme moc kontroverzní

Jičínsko – Luboš Mydlář o předlistopadové době: Nebyli jsme moc kontroverzní.

Hudba nebyla před lety zdaleka tak dostupná jako dnes

Jičínsko /RETRO/ – Je libo hudební zážitek? Dnes si můžete vybrat ze široké škály koncertů, nebo si dopřát jen poslech v přehrávačích různých typů, stáhnout z internetu, prostě možností je spousta, dříve opravdu nevídaných.

Oslavy Prvního máje. Dříve povinnost, dnes zábava

Jičínsko – Prvomájové oslavy byly v totalitní době vlastně povinností. V šedesátých letech se jich účastnily celé rodiny i s malými dětmi.

Retro: Spartakiády bývaly přehlídkami nadšených cvičenců

Jičínsko – Celostátní spartakiády byly v Československu pořádány v letech 1955 – 1985, a to v pětiletých cyklech ( s výjimkou roku 1970, kdy se kvůli politickým poměrům v Praze neuskutečnila). Také poslední připravovaná na rok 1990 již byla kvůli politickým změnám v zemi zrušena, skladby byly předcvičovány pouze na úrovni měst a krajů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení