VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jezuitská kolej v Jičíně

Jezuitské koleji nepomohl ani evropský zdroj

Jičínsko – Letos si připomínáme 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie a v závěru května nás také čekají volby do Evropského parlamentu.

Pohostí jezuitská kolej mladé herecké talenty?

Jičín – Část jezuitské koleje by mohla využít divadelní škola. Na tiskové konferenci o tom novináře zpravil starosta Jiří Liška na základě dohody se zastupitelem Robertem Smolíkem.

Co s kolejí? Zamyšlení Bohumíra Procházky

Jičín – Občanské sdružení proVIZE plánuje na 15. června Den otevřených dveří v Jezuitské koleji. Chce organizovat prohlídky, uspořádat výstavu, koncert, připomenout vývoj v koleji v moderní době a diskusi s představiteli města.

Jezuitská kolej: Jak zachránit pamětihodnost?

Jičín – Co s chátrající jezuitskou kolejí? Tato otázka zůstává jičínským evergreenem. Ale buďme optimisté. V sobotu se v objektu koná den otevřených dveří.

Diskutujte zde, co dále s budovou jezuitské koleje

Jičín – Jak využít jezuitskou kolej? Svůj názor, nápad nám můžete napsat na web, do diskuse pod tímto článkem. 

Mladí lidé se zajímají o jezuitskou kolej

Jičín – Občanské sdružení proVIZE, vedené Pavlínou Pekárkovou, Barborou Tmějovou a Stanislavem Synkem, chce ve spolupráci s vedením města propagovat jezuitskou kolej. Na 15. června jsou plánovány den otevřených dveří a s tím spojený koncert. 

Radní Ladislav Brykner k jezuitské koleji

Jičín – Zastupitelstvo ve středu de facto odmítlo projekt přestavby jezuitské koleje na Valdštejnův vědeckotechnický park. K pádu plánu přispěl i radní Ladislav Brykner, který se zdržel hlasování, čímž podporovatelé akce těsně nezískali potřebnou většinu jedenácti hlasů.

Zastupitelé smetli ze stolu přestavbu jezuitské koleje

Jičín – Je to kauza s nečekaným koncem. Při včerejším setkání zastupitelé řekli „ne" přestavbě jezuitské koleje na Valdštejnův vědeckotechnický park.

Jezuitská kolej je nejspíš opravdu zakletá

Jičín - Radnice města bude muset na přestavbu jezuitské koleje vyhradit další čtyři miliony korun.

Jezuitská kolej chce další 'ano'

Jičín – Městská rada se ve středu rozhodla, že projekt přestavby jezuitské koleje na Valdštejnův vědeckotechnický park zůstane v rukách firmy HŠH Architekti.

Jezuitská kolej spěje do záhuby

Jičín - Jednání o vědecko–technickém parku 
v Jičíně uvízla na mrtvém bodě.

Osud jezuitské koleje je stále nejasný

Jičín – Zastupitelé na v středečním zasedání odsunuli hlasování o přebudování jezuitské koleje na vědeckotechnický park na 13. června.

Zastupitelé o osudu jezuitské koleje nerozhodli

Jičín – Zastupitelé na pondělním zasedání nepřijali žádné usnesení ohledně přebudování jezuitské koleje na vědeckotechnický park. Záležitostí se budou znovu zabývat na příštím zasedání, které se koná 23. května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení