VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obec Markvartice využívá dotací Evropské unie

Markvartice – Dost často se v poslední době diskutuje i o tom, k čemu nám vlastně ta EU je. Vnímaví lidé dost často kritizují, proč když už tam jsme, nevyužijeme našemu státu přidělené dotace?

13.11.2009
SDÍLEJ:

Markvartická restaurace.Foto: František Grafek

Nemusím snad připomínat, že na ty tzv. dotace přispíváme nemalou mírou i my. A v tom je i to jádro pudla. Když čteme, kolik miliard je nám přiděleno a kolik jich opravdu využijeme, kladu si otázku: stojíme vůbec o ty peníze? Moje malá zkušenost mi říká, že bohužel ne. Nechci zevšeobecňovat – to je jen můj osobní názor – jsem ale přesvědčen, že o peníze hlavně nestojí ti, jejichž výmluvou je, že to je moc papírování a že stejně nemají jistotu. Jakou ale máme stoprocentní jistotu? Jen tu, že tady jednou nebudeme.

Jsou ale i zastupitelé, kteří se papírování nebojí, makají jak fretky, rozumně riskují a výsledkem je, že dokážou dotace využít. Jedním z pozitivních příkladů je bezesporu i obec Markvartice.

Je to obec nedaleko od Samšiny, která je v posledních letech známá především festivalem dechových hudeb. Není divu, že se i sousedí zajímají o jejich aktivity. Potřebovali bychom totiž zrenovovat Obecní baráček, kde se tato hudební setkávání uskutečňují.

A protože v obci Markvartice je starostou pan František Šolc, což je mimochodem syn trumpetisty z kapely Srazilka, neváhali jsme ani chvilku, když jsme dostali pozvání na prohlídku toho, co se dá v obci vybudovat s využitím dotací.

A nelitovali jsme. Pan starosta nám ukázal, co všechno je možné pořídit z prostředků tolik v poslední době diskutované EU.

Ne, nechci dělat reklamu komukoliv, jen znova opakuji, že když někdo není líný a nevymlouvá se na přílišné papírování, jde to.

Žasli jsme, co je možné v podstatě za jediný rok vytvořit. Příjemná restaurace, fit centrum, sál i s pódiem, sklepní bar, letní posezení na terase, a nevím co ještě.

Panu starostovi děkujeme za přivítání a prohlídku celého renovovaného objektu a jen litujeme, že se nám nemohl věnovat více.
Byl totiž právě zaneprázdněn jednáním s policií, protože, věřte nebo nevěřte, před naším příjezdem byla loupežně přepadena zdejší pošta. Naštěstí bez zranění personálu. Tak zapomeňme na ty gaunery, policie se snad o ně postará, a naopak nezapomeňme navštívit Markvartice.⋌ (FrG)

13.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Bohdalová se Stašovou besedovaly s diváky

Sobotka - V Šolcově statku se v neděli odpoledne sešly dvě veličiny českého divadelnictví a herectví. Jiřina Bohdalová a Simona Stašová.

Do valdické věznice posílala drogy a telefon, schovala je do bačkor

Jičín - Až tříletý trest odnětí svobody hrozí 49leté ženě ze Svitavska, která posílala v zásilkách z České pošty do valdické věznice jednomu z odsouzených ve dvou případech drogy a jednou mobilní telefon. Ukryla je přitom do domácí obuvi.

Lékaři: Lidé podceňují očkování proti klíšťové encefalitidě

Královéhradecko - Nebezpečnou chorobou, která napadá nervový systém člověka a může vést k úplnému ochrnutí, loni v kraji onemocnělo 19 lidí. Rok předtím to podle údajů královéhradecké Krajské hygienické stanice bylo sedm případů a v roce 2014 se klíšťovou encefalitidou nakazili jen čtyři lidé.

Komentovaná prohlídka židovského hřbitova v Jičíně - Sedličkách

Jičín - V rámci Minifestivalu židovské kultury Jičínský šoulet bylo možno navštívit hřbitov nedaleko Valdštejnské lodžie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení