Jičínští, přestože v posledním kole vyhráli doma po nevýrazném výkonu s Hustopečemi nejtěsnějším rozdílem a k utkání do Frýdku-Místku neodcestoval zraněný Brykner, měli jediný cíl, a tím byl plný bodový zisk.

SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín 27:25 (11:15)

Hosté, kteří museli při zmiňované absenci Bryknera pozměnit systém útočné hry, dokázali úvodní nápor domácích zachytit. Jičínští vycházeli z poctivé obrany, která toho domácím příliš nedovolila. Když se k tomu přidal několika zákroky gólman Veverka, otočili stav utkání ve svůj prospěch, 4:5. V 11. minutě sice hráči SKP srovnali, zbývající minuty první půle se již nesly ve znamení jičínské aktivity. Hosté dokázali využívat každou možnost k zakládání rychlých protiútoků, na jejímž konci byli nejčastěji Kvasnička a Bareš. Aktivně si počínal také Lepieš (6:10), do kabin se odcházelo za čtyřgólového rozdílu, 11:15.

Ve druhém dějství pokračovali hosté v takticky dobře hraném utkání. Jičínským se dařilo držet otěže zápasu přibližně až do poloviny druhé půle, v tu chvíli již ale domácí pomalu, ale jistě získávali půdu pod nohama. Jičínská obrana již nepůsobila tak kompaktně, ovšem ještě větším problémem byl útok hostí. Proti první půli nedokázali Jičínští zrealizovat rychlý protiútok, v postupném útoku jim činila velké potíže vysunutá domácí obrana. Ve stále větší pohodě hrající Frýdecko-Místečtí nejprve snížili na 20:21, na branku Mašáta poté odpověděli šestigólovou šňůrou a stav byl rázem 26:22. Hosté sice nesložili zbraně, aktivnější obranou se pokoušeli získávat míče a zakončovat po rychlých akcích. To se jim částečně dařilo, ovšem na bodový zisk již nedosáhli. Domácí nakonec uhájili cennou výhru a připsali si první letošní extraligové body.

Házenkáři Jičína odehráli solidně čtyřicet až pětačtyřicet minut. Kolaps v poslední čtvrtině duelu je ale stál výhru, ke které měli poměrně slušně nakročeno. Hosté v tomto úseku prakticky vypadli ze hry, přestala fungovat jakákoliv koncepce a to se odrazilo na narůstající křeči a nervozitě Jičínských. Z hráčů hostujícího celku snesli přísnější měřítko pouze Kvasnička, Bareš a Král, v první půli byl vidět také Lepieš a gólman Veverka.

Citelným oslabením byla neúčast Bryknera, Jičínští tak neměli ve svém středu ani jednoho levorukého hráče a tento faktor se v rozhodujícíh momentech výrazně projevil. Sestava a branky: Veverka, Barák – Kvasnička 8, Král 7/4, Bareš 5, Lepieš 3, Babák a Mašát po 1, Rychna, Chýlek, Šulc, Novotný, Mrklas, Šebek.