V posledním hraném utkání přijel soupeř z Ostravy, který dokáže pozlobit každý tým první ligy. Hosté byli velmi nepříjemným soupeřem.

HBC Jičín – Sokol Ostrava 29:27 (14:16). Jičínští začali s chutí, odhodlaně se pouštěli do soubojů s tvrdou ostravskou obranou a dokázali si vybudovat nepatrný náskok. Ten však dobře hrající hosté zlikvidovali velmi záhy a dostali se do těsného vedení, které si udržovali prakticky celý poločas. Domácí měli problémy především s bráněním spolupráce spojek a pivota, také nedokázali pokrýt střelce v prostoru krajních spojek (Choleva 12 branek, Varmuža 10) a až příliš často inkasovali z brejků. Hosté hráli velmi efektivně, dokázali téměř všechny šance bezpečně proměňovat. Naopak střelecká potence domácích byla žalostná. Okaté to bylo hlavně v závěru poločasu, kdy jičínští hráči svými chybami doslova darovali hostím tříbrankové vedení, všechny poslední branky padaly na vrub nepřesnostem a chybám v útoku.

Ve druhém poločase domácí přidali, dokázali srovnat na 17:17, ale stále to nebyl onen kýžený výkon. Hosté pokračovali ve své hře a vždy na domácí branky odpověděli. Utkání se začalo lámat v polovině druhé půle. To domácí proměnili několik šancí za sebou a dostali se do vedení 26:21. Zdálo se, že jičínští hráči našli sami sebe a že budou ve zlepšené hře pokračovat. Nestalo se. Naopak. Znovu se objevily zbrklost, nesoustředěnost a přišly zákonitě chyby.
Zkušení Ostravané těchto chyb využívali a postupně snižovali náskok domácích až na rozdíl branky. V 18. minutě vedl Jičín 26:21, ale ve 25. minutě byl stav 26:25. Co domácí střelci dokázali zahodit bylo neuvěřitelné. Hosté v závěru sahali po bodu, pojistku v podobě 29. branky vybojoval Stindl.

Fakta: Rozhodčí: Vlk, Semerád. Sedmičky: 1/1 – 5/5. Vyloučení: 2 – 3, ČK: 0 – 0. Diváci: 175 Sestava a branky HBC Jičín: Petr, Coufal – Stindl 8, Vrba 6, Martenek 5, Tomášek 4, Bíšek 3, Dědeček 2, Vávra 1, Šachl, Krčka, Podobský, Šolc, Káňa. Sled branek: 0:1, 4:2, 5:6, 6:8, 9:10, 11:10, 12:12, 13:16, 17:17, 19:18, 23:20, 26:21, 27:24, 27:26, 28:27, 29:27.

Starší dorostenci Jičína mají nyní volno, jejich zápas v Brně s KP Brno je odložen na prosinec.  (hbc)