Jičínští extraligoví házenkáři mají další body

Jičín – S cílem získat dva body a udržet domácí neporazitelnost vstupoval východočeský celek do zápasu 14. kola nejvyšší soutěže mužů.

17.12.2012

KOPŘIVNICKÝ BRANKÁŘ POUR dělal jičínským házenkářům velké problémy. Dvakrát ho překonal Kvasnička. Foto: Josef Hlaváček

HBC Ronal Jičín – KH Kopřivnice 29:21 (14:11). Až do 10. minuty mělo utkání vyrovnaný průběh, potom se už začali na palubovce prosazovat domácí. Kopřivnice se k odskakujícímu soupeři přiblížila ještě v 18. minutě (10:9), ale dál už diktovali tempo Jičínští.

Rozhodujícím momentem utkání pak byl nástup do druhého poločasu. Ten Kopřivnice zaspala. Na šest branek v řadě, které do její sítě nasypali Babák s Králem, nenašla odpověď a rázem to bylo jednoznačných 20:11. V posledních třech minutách sice hostující celek snížil, když se dvakrát v rychlém sledu trefil Stanislav, ale to už bylo pozdě na zásadnější korekci výsledku. Kopřivnice tak podlehla Jičínu o osm gólů. Ten si za předvedený výkon oba body naprosto zasloužil.

Fakta – rozhodčí: Větrovský, Zich. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 5:4. ČK: 0:1 (J. Gřes). Diváci: 690. HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka – T. Babák 8/2, Bareš 6, Král 5, M. Babák, Kvasnička a Drbohlav po 2, Lepieš, Weintritt, Kraus po 1, Rychna, Naiman, Brchaň. U hostů nejvíce branek Veřmiřovský a Krejčiřík po 4.

Další výsledky – 14. kolo: Brno – Plzeň 20:20 (7:7), Dukla Praha – Frýdek-Místek 28:22 (14:8), Karviná – Přerov 30:24 (14:9), Lovosice – Zubří 32:32 (16:16). Hranice měly volno.

První Jóga kemp: zaměřeno nejen na duši, ale i na životní prostředí

Troskovice - Poprvé v historii Českého ráje více než stovka nadšených lidí věnovala celou sobotu a nedělní ráno své duši a cvičení. Účastníci Jóga kempu byli příjemně naladěni, i přes chvilkovou spršku, kterou nakonec uvítali jako příjemné osvěžení. Program si všichni užili na 100 % a v areálu po nich navíc nezbyl jediný odpadek.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Železnice do B třídy s novým koučem!

Jičínsko - Fotbal: Na pozici trenéra Železnice v minulých dnech přišel Mgr. Vladimír Blažej.