VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sletová štafeta Studenec,Nová Paka, Jičín Sobotka

Nová Paka – Také Novopackem bude směřovat štafeta.

22.9.2011
SDÍLEJ:

Kolík Sletové štafety.Foto: DENÍK/Archiv

V sobotu 24. září ve 13 hodin předá na novopackém Masarykově náměstí starosta studeneckého Sokola Jaroslav Hák, reprezentující Sokolskou župu Krkonošskou, starostovi T.J. Sokol Nová Paka Miloslavu Pourovi Sletovou štafetu, zdravící XV. Všesokolský slet. Štafetu přenese se svým doprovodem z náměstí před budovu Městského úřadu na Dukelském náměstí předseda atletického oddílu Petr Kužel, kde ji předá výbornému sportovci a starostovi města Rudolfu Coganovi. Ten s ní doběhne na Letní stadion, kde následně, po slavnostním zahájení, proběhne sportovní a dětské odpoledne.

Nejprve se zde představí sokolky v pódiovém vystoupení se stuhami pod vedením Dádi Rejmontové. Před odvezením Sletové štafety ve 13.45 hod. do Jičína před sokolovnu na Husově ulici, kde je sídlo župy Jičínské, budou na štafetový kolík připevněny zdravice novopackého Sokola a dostředivých štafet z Tělocvičných jednot z Dolní Kalné, Úbislavic a Lázní Bělohrad.

Po odvezení štafety z novopackého Letního stadionu bude následovat závod v hodu diskem za účasti diskařů z hradeckého a novopackého Sokola a část stadionu bude patřit dětem, pro které zde, pod názvem Sokolení, připravili novopačtí sokolové, bohatý program. Bude zde instalován skákací hrad, soutěž ve šplhu na laně, závody v pytlích, soutěž v přetahování lanem, střelba na koš, střelba na florbalovou branku a jiné soutěže.

Z Jičína, kde je rovněž připraven sportovní program, který začíná ve 14 hodin u kulturního domu na Husově tířdě, bude štafeta, s poselstvími Tělocvičných jednot na stuhách, převezena do Sobotky, tam ji zástupci Jičínské župy předají v 15.30 hod. představitelům župy Fügnerovy.
Sletová štafeta přinese sletové poselství ze sídel všech žup, a to za jediný víkend - 23. až 25. září, a symbolicky tak odstartuje nácvik skladeb a celý sletový rok 2011 – 2012 vrcholící význačnou červnovou událostí – XV. Všesokolským sletem v Praze.

Novopackým a jičínským občanům by měla rovněž připomenout, že 2. června příštího roku oslaví novopačtí a jičínští sokolové již krásné 150. výročí založení Sokola v těchto městech. Mohou se pyšnit tím, že zde sokolské hnutí vznikalo mezi prvními sedmi Tělocvičnými jednotami založenými v tomto roce v Čechách. ⋌Míla Pour

22.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči. Ilustrační snímek.

Žena zachraňovala padajícího horolezce. Zlomila si malíčky

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Hospodské léto: Pivo, kouř, policie

Východní Čechy - Hospodští tlumí hosty, i přesto čekají návštěvu policie.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Kotykovou alejí od soboty neprojedete

Lázně Bělohrad – Řidiče čeká od 1. července uzavírka silnice druhé třídy v bělohradské Kotykově aleji. Tentokrát musí majitelé motorových vozidel počítat s objížďkou z Lázní Bělohrad směrem na Jičín.

Obchodníka čeká za prošlé maso pokuta

Hořice - V první polovině června se veterináři vydali do prodejny masa a uzenin v objektu Lidlu, aby ověřili anonymní stížnost na zapáchající maso a nevyhovující hygienické podmínky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies