VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sletová štafeta Studenec,Nová Paka, Jičín Sobotka

Nová Paka – Také Novopackem bude směřovat štafeta.

22.9.2011
SDÍLEJ:

Kolík Sletové štafety.Foto: DENÍK/Archiv

V sobotu 24. září ve 13 hodin předá na novopackém Masarykově náměstí starosta studeneckého Sokola Jaroslav Hák, reprezentující Sokolskou župu Krkonošskou, starostovi T.J. Sokol Nová Paka Miloslavu Pourovi Sletovou štafetu, zdravící XV. Všesokolský slet. Štafetu přenese se svým doprovodem z náměstí před budovu Městského úřadu na Dukelském náměstí předseda atletického oddílu Petr Kužel, kde ji předá výbornému sportovci a starostovi města Rudolfu Coganovi. Ten s ní doběhne na Letní stadion, kde následně, po slavnostním zahájení, proběhne sportovní a dětské odpoledne.

Nejprve se zde představí sokolky v pódiovém vystoupení se stuhami pod vedením Dádi Rejmontové. Před odvezením Sletové štafety ve 13.45 hod. do Jičína před sokolovnu na Husově ulici, kde je sídlo župy Jičínské, budou na štafetový kolík připevněny zdravice novopackého Sokola a dostředivých štafet z Tělocvičných jednot z Dolní Kalné, Úbislavic a Lázní Bělohrad.

Po odvezení štafety z novopackého Letního stadionu bude následovat závod v hodu diskem za účasti diskařů z hradeckého a novopackého Sokola a část stadionu bude patřit dětem, pro které zde, pod názvem Sokolení, připravili novopačtí sokolové, bohatý program. Bude zde instalován skákací hrad, soutěž ve šplhu na laně, závody v pytlích, soutěž v přetahování lanem, střelba na koš, střelba na florbalovou branku a jiné soutěže.

Z Jičína, kde je rovněž připraven sportovní program, který začíná ve 14 hodin u kulturního domu na Husově tířdě, bude štafeta, s poselstvími Tělocvičných jednot na stuhách, převezena do Sobotky, tam ji zástupci Jičínské župy předají v 15.30 hod. představitelům župy Fügnerovy.
Sletová štafeta přinese sletové poselství ze sídel všech žup, a to za jediný víkend - 23. až 25. září, a symbolicky tak odstartuje nácvik skladeb a celý sletový rok 2011 – 2012 vrcholící význačnou červnovou událostí – XV. Všesokolským sletem v Praze.

Novopackým a jičínským občanům by měla rovněž připomenout, že 2. června příštího roku oslaví novopačtí a jičínští sokolové již krásné 150. výročí založení Sokola v těchto městech. Mohou se pyšnit tím, že zde sokolské hnutí vznikalo mezi prvními sedmi Tělocvičnými jednotami založenými v tomto roce v Čechách. ⋌Míla Pour

22.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V útulku se rozmohl nešvar. Adoptovaní psi se vracejí zpátky

Fotbalý míč. Ilustrační foto

Již brzy uvidíme turnaje okresních výběrů

Jičínský hasič přežívá

Jičín - Valdštejnovo náměstí bude na prvního máje patřit opět místním hasičům.

Jedenáctý plenér Novopacké veduty je minulostí

Nová Paka - V malém sále MKS byl sobotní vernisáží završen 11. ročník mezinárodního plenéru Novopacké veduty, kterého se zúčastnili malíři z Podkrkonoší, Polska i Ruska.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Okresní jezdci uspěli. Prvenství vybojoval Bango z Miletína

Jičínsko - Jarní cena Brna na Masarykově okruhu zahájila letošní sezonu silničních motocyklů. Opravdu aprílové počasí – sníh, déšť, sluníčko připravilo více jak 400 jezdcům tvrdé podmínky. V silné konkurenci se neztratili ani zástupci našeho okresu a odvážejí si poháry a body.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies