Celek Kostelce je plný zvučných házenkářských jmen, není to tak dávno, co většina hráčů Kostelce hrála Interligu. Domácí mají stále potíže se sestavou, dalo by se říci, že hrají všichni, kdo mají ruce a nohy.

HBC Ronal Jičín B – TJ Sokol Kostelec na Hané 24:25 (12:10). Vyrovnanost tabulky a především to, že v letošním roce má 1. ligu opustit čtveřice týmů, dává každému utkání punc důležitosti. Ti, kdo nechtějí mít sestupové starosti, nesmí doma prohrávat.

Toho si byli Jičínští vědomi, a proto do utkání vstoupili tentokrát plně koncentrováni a s plným nasazením. Do půlky poločasu svého soupeře jasně přehrávali a vybudovali si až pětibrankový náskok (14. minuta 7:2). Hosté do té doby nestačili domácím, ale jejich výkon se neustále lepšil, především díky obrovitému Jurkovi, který byl na pivotu k neudržení a jehož domácí neměli šanci ubránit. I tak Jičínští podávali sympatický výkon a zdálo se, že by vedení hosté nemuseli dramaticky snižovat. Přišla však hluchá pětiminutovka, kdy domácí hráli oslabeni a k tomu vytvořili tři zásadní chyby v rozehrávce, čehož zkušení hosté využili a velmi lacino se tak dostali zpět do zápasu, ve 23. minutě srovnali na 8:8 a o několik málo minut později se ujali vedení 9:10. To byla studená sprcha pro domácí, hořela především obrana Jurky a Varhalíka. Závěr poločasu ale přeci jenom domácí zvládli a po pěkných akcích, především z křídel, otočili opět kormidlem zápasu ve svůj prospěch.

Druhý poločas začali velmi dobře hosté. Dokázali opětovně využít chyb Jičína a šňůrou čtyř branek získali vedení 13:15. Domácí nehráli špatně v útoku, snažili se, bojovali, ale chybělo i to štěstíčko. Také rozhodčí, kteří se jevili nejslabší stránkou zápasu, jim několikrát zastavili bezcitně rychlou akci, nemluvě o rozdílném posuzování faulů na obou brankovištích. Jičínští mladíci nepřestávali bojovat, dokázali se ubránit i dvojnásobné přesilovce, ale tentokrát již utkání nezískali. V závěru neproměnili několik slibných akcí, vyrovnání vyselo ve vzduchu, ale branka soupeře, která padla z pěti (!) metrů definitivně rozhodla. Zkušení hosté, kteří udělali minimum chyb, tak odvezli oba body z utkání, jemuž by určitě slušela remíza.

Jičínští bojovali a snažili se až do konce, tentokrát to však nestačilo. Zbytečné technické chyby, zbytečná vyloučení a neproměněné šance stály domácí lepší výsledek v tomto dramatickém duelu. Velmi dobrý zápas sehrála obě křídla Chyba a Babák, vidět byli Hošic a také neúnavný Šebek. V obraně byl k nepřekonání dorostenec Svoboda. Také oba brankáři pochytali řadu ošemetných střel soupeře a podali kvalitní výkon.

Sestava a branky: Podzimek, Soukup – Chyba 6, M. Babák 4, Hošic 5, Šulc 4/2, Šebek 3, Rychna 2, Boháček, Jakl, Svoboda, Bednář, Horyna.
Další zápas sehrají Jičínští zítra opět na domácí palubovce. V utkání, v němž jde o hodně, hostí tradičního rivala, Dvůr Králové, loňského účastníka extraligy. Nedělní zápas začíná v 17 hodin. ⋌(mk)