V rámci 17. kola Tipgames extraligy házenkářů se střetli soupeři, kteří pomýšlejí na boj o medaile. V nedělních dopoledních zápasech se totiž zdramatizoval boj o šestou příčku extraligové tabulky, na kterou se po vítězství nad Hranicemi dostal Přerov. Boj o tuto pozici nevzdává ani Frýdek, který v dramatickém televizním utkání vybojoval bod proti Jičínu. Plzeň nepřipustila v posledním utkání programu zaváhání s Kopřivnicí.

Stejný výsledek 27:27 (12:17). Vyrovnané utkání a zároveň boj o šestou příčku viděli diváci na severu Moravy. Od začátku se oba celky střídaly ve vedení, až v posledních pěti minutách první půle se podařilo hostům šňůrou pěti branek odskočit na poločasové vedení 12:17. Tento náskok obětaví domácí smazali již v 37. minutě, ale byli to i nadále oni, kdo po většinu druhého poločasu dotahoval ztrátu. Už už to vypadalo na vítězství Východočechů. Skvělý zákrok Šoltése a střela Romana Mecy v poslední minutě ale rozhodly o remíze. Utkání tak skončilo stejným výsledkem, jako měření sil těchto soupeřů v podzimním 6. kole.

Aleš Babák (trenér Jičína): „Utkání bylo rozehrané na vítězství, nevyšel nám však vstup do druhého poločasu, ale ani závěrečné minuty. Je to škoda.“ Výsledky a tabulka na straně 20. ⋌(čsh, jp)