HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 26:25 (9:12). Stalo se již tradicí, že turnaj zahajuje právě duel těchto družstev a nejinak tomu tedy bylo i letos.
Dukla v úvodu utkání jasně dominovala a okamžitě si vypracovala vedení 3:0. Tento třígólový náskok si udržela až do vedení 6:3, ale poté také konečně zabral domácí celek, který šňůrou tří branek srovnal skóre. Nápor Jičína neměl dlouhého trvání a do konce poločasu jasně dominovalo pražské družstvo, které vedlo již 12:8, jičínský Zeman v poslední minutě pouze korigoval na poločasových 9:12.

Rozdíl tří branek byl ještě ve 42. minutě a domácí hráči nemohli najít recept na dobrou defenzivu vicemistra. Poté přece jenom přišel nápor Jičína, když se začal prosazovat především ze střední vzdálenosti Vocásek. Ve 21. minutě se poprvé v utkání dostal domácí celek do vedení 21:20 a začalo pravé drama. Hosté dvě minuty před koncem z rychlého protiútoku srovnali, ale poslední slovo v utkání měl Naimann, který vstřelil vítěznou branku Jičína.
HBCRonal Jičín – Hanball KP Brno 24:28 (14:11). Dalším soupeřem byl posílený celek Brna, který bude shodou okolností i naším soupeřem v letošní ligové premiéře.

Tentokrát se Jičínu vstup do utkání povedl, již v 10. minutě vedl 6:3 a rozdíl vydržel až do konce prvého dějství. Poločasový výsledek byl tedy 14:11 a hráči si zřejmě mysleli, že je o osudu utkání rozhodnuto.

Po odehrání šesti minut z druhé půle ale Brno již vedlo 16:15. Pak se hra vyrovnala, Jičín šel ještě jednou v utkání do vedení (21. minuta 22:21), a to zásluhou především střelecky disponovaného Vocáska, který v utkání zaznamenal 9 branek. Jak druhý poločas začal, tak také bohužel skončil, posledních pět minut vyhrálo Brno 5:1 a celé utkání 28:24.

HBC Ronal Jičín – MŠK Povážská Bystrica 27:28 (13:16). Poslední utkání vyrovnaného turnaje rozhodovalo o konečném pořadí. Pokud by Jičín zvítězil, mohl získat celkové prvenství, v opačném případě porážka znamenala poslední místo. Slovenský celek vstoupil do utkání lépe a celý první poločas vedl, a to až o čtyři branky.

V závěru poločasu se domácí přece jenom dostávali do tempa, ale více než zkorigovat na 13:16 se jim nepodařilo. Nápor pokračoval i v druhém poločase, v jeho polovině prohrával Jičín pouze o jeden gól a naděje na obhájení prvenství v turnaji stále žila. Zkušení hosté však byli proti a vedení 28:27 udrželi až do konce zápasu.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín na turnaji:Veverka, Kurial – Vocásek 22, Bareš 12, Kraus 10, Kvasnička 7, Zeman 6, Naimann 5, Weintritt 4, Kriso 3, Rychna 3, Chyba 2, Brchaň 2, Drbohlav 1, T. Babák (nezasáhl dohry kvůli svalovému zranění).
Konečné pořadí 5. ročníku Kers Cupu v Jičíně: 1. HC Dukla Praha 4 body (celkové skóre 89:72), 2. MŠK Povážská Bystrica 4 (87:84), 3. Handball KP Brno 2 (69:85), 4. HBC Ronal Jičín 2 (77:81). ⋌(mž)