Netradiční závod na předem odhadnutý čas mohli účastníci absolvovat během a nebo mohli při poklidné chůzi pozorovat probouzející se přírodu. Před startem však museli odhadnout, za jak dlouhou dobu trasu zvládnou.

Na více jak osmikilometrovém úseku zvítězil z deseti sportovců Jan Pavlečka (Bonbon Praha), který měl nejlepší odhad a „sekl“ se jen o 1 min. 27 s. Na krátké trati zabodovala Radka Hanzlová z Lázní Bělohradu, která se ve svém odhadu zmýlila o 2 minuty 16 sekund. Nejmladší účastník, téměř sedmiměsíční Honzík Šandera, dojel v kočárku jako druhý.

Vedle této sportovní akce bylo po celý den volně přístupné zdejší muzeum, kde byla kromě stálých expozic k vidění výstava fotografií Prachovských skal Vladimíra Tekverka.