Byl zde velice úspěšný, když do cíle doběhl ve své kategorii 30 – 39 let na druhém místě za Rusem Romanem Krivosheevem. V absolutním pořadí, bez rozdílu kategorií, skončil šestý. Aby byl závod zajímavější, změnili letos pořadatelé plaveckou a cyklistickou trať se zachováním distancí jednotlivých disciplín – 1500 m plavání, 40 km kolo a 10 km běh.

Mezi sto padesáti triatlonisty, kteří vběhli do vody, byl v prvé disciplíně nejlepší, pozdější vítěz kategorie 20 – 29 let, Rus Vladimír Sheykin, který brzy po startu uplaval všem závodníkům. Za ním se vytvořilo několik menších skupinek tří až pěti plavců, ve kterých bojoval i novopacký triatlonista.

V podobném uspořádání probíhal i úvod druhé disciplíny. Vedl stále Vladimír Sheykin, následovaný pěti a čtyřčlennou skupinou. Za nimi potom již bojoval peloton dvaceti cyklistů.

V prvních kilometrech odjel ze čtyřčlenné skupiny pozdější vítěz Andriy Yastrebov z Ukrajiny, který nejprve předjel pětici cyklistů a pokračoval v samostatné stíhačce za vedoucím závodníkem, kterého rovněž předjel a do cíle druhé disciplíny přijel s náskokem dvou minut. Za ním jel sám Sheykin.
Spojením dalších dvou skupin vznikla osmičlenná, kdy všech osm závodníků sesedalo z kola téměř najednou a závěrečným během se snažili vybojovat třetí místo. Nejlepší běh měl pak vítěz kategorie 30 – 39 let Roman Krivosheev, který tak skončil celkově třetí.

„Díky zvolené taktice se mě plavání povedlo, výborně. Po startu v nízké vodě jsem běžel úplně vpravo, kde bylo vody nejméně a po 100 metrech jsem byl první. Nemusel jsem tak podstoupit úvodní přepálení, které vždy po startu následuje a projevuje se v dalších metrech vyčerpáním. S vypětím všech sil jsem se potom udržel ve skupině, což bylo dobré vykročení k celkovému dobrému pořadí. Za mnou byla již veliká mezera. Z vody jsme vylézali společně s Andriy Yastrebovem, se kterým jsem se snažil jet i na kole. Bohužel jsem nebyl schopen při jeho tempu ho vystřídat a on jenom v háku mě nechtěl. Ve skupině se mě potom jelo již v pohodě. Bohužel moje silná disciplína, závěrečný běh, byl pro mne zklamáním. Už jsem neměl dost sil, a hlavně vůle, bojovat o lepší než celkové šesté místo“, řekl nám k triatlonu Ruda Cogan.

Výsledky bez času z dep: 1. Andriy Yastrebov (Ukrajina) 1:52:59 hod. (plavání 21:46 , kolo 56:55, běh 33:11 (1), 2. (první v kategorii 20 – 29) Vladimír Sheikyn (Rusko) 1:53:57 (18:26 1:02:45, 31:41), 3. Roman Krivosheev (první v kategorii 30 až 39) 1:54:56 (21:34, 1:00:18, 31.56), 4. Aleksej Brylev (Rusko) 1:56:35, 5. Sergei Krasovskiy (Rusko) 1:57:59, 6. Rudolf Cogan (Česká republika) 1:58:41 (druhý v kategorii 30 – 39) 1:58:41 (21:40, 1:00:13, 1:00:18).⋌ Míla Pour