Dřevěničtí volejbalisté přivezli jednu výhru

Dřevěnice – Rok 2010 zakončili druholigoví muži zájezdem do Znojma – Přímětic.

22.12.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Soupeř to byl těžký, ale hosté přesto jednu výhru vyválčili.

V prvním zápase zaskočila domácí Znojmo Dřevěnice dobrým skákaným servisem a slušnou obranou, ovšem od druhého setu začala produkovat řadu nevynucených chyb, domácí uhrávali spoustu bodů razantními útoky z velké výšky. Tady se docela projevila absence P. Švandrlíka kvůli zdravotním problémům. Znojmo nakonec v pohodě dokráčelo k výhře 3:1.

Do druhého zápasu nastoupila Dřevěnice v pozměněné sestavě, místo zraněného nahrávače Nidrleho nastoupil Tauchman a dobrým výkonem potvrdil pověst nejuniverzálnějšího hráče Dřevěnice. Hosté vydřeli první set, druhý a třetí byl ale opět plný nevynucených chyb a Znojmo obrátilo průběh zápasu na svoji stranu.

Další set přinesl několik úspěšných bloků Dřevěnice, zvýšenou bojovnost a výhru. Do tie-breaku v dobrém tempu nastoupivší hosté získali pár bodů náskoku, které i přes několik sporných rozhodnutí dost nepřesných sudích udrželi až do konce. Důležitá výhra na palubovce kvalitního soupeře !
Znojmo – Dřevěnice 3:1 (-22, 19, 12, 17), 2:3 (-24, 21, 17, -22, -13). Sestava, první zápas: smečaři Lukavec, Mandy, nahrávač Nidrle, blokaři Dolejší, Tauchman, universál Charousek, libero Z. Kopecký, střídal L. Švandrlík. V odvetě nastoupil na nahrávku Tauchman, blokoval L. Švandrlík.

Další výsledky: Hronov – Česká Třebová 2:3, 3:2, Choceň – Havlíčkův Brod 3:0, 3:0, Ústí nad Orlicí – Hrotovice 0:3, 2:3, Střelice – Malšovice 3:0, 3:0.

Za vydírání a znásilnění spoluvězňů hrozí dvojici dvanáctiletý trest

Královéhradecko - „Necítím se vinen." Tato věta zazněla ve čtvrtek v úvodu hlavního líčení s Radimem Uherkem (22) a Patrikem Peštou (26) hned dvakrát. To, že by vydírali a znásilňovali své spoluvězně, oba mladíci jednoznačně odmítli.

Poslední dvě utkání sezony. Jičín jde proti Frýdku-Místku

Jičín - Extraliga házené: Týmy v pátek poprvé zabojují o páté místo.

Na první májový den bude v Jičíně opět rušno

Jičín - V pořadí již třinácté májové slavnosti, které se konají v pondělí 1. května v centru města, budou opět ve znamení zpěvu, tance, divadel, sportu ale i prezentace místních neziskových organizací.

Boje o orientační body v plném proudu

Jičín - Hned ve čtyřech závodech orientačního běhu se o víkendu angažovali zástupci oddílů z Jičínska.