Těsná porážka. Jičín v závěru podlehl hráčům Zubří

Jičín - Extraliga házené: Tým Petra Mašáta ztratil dvoubrankové vedení a prohrál.

10.9.2017

HBC Ronal Jičín – HC ROBE ZubříFoto: Josef Hlaváček

HBC Ronal Jičín – HC ROBE Zubří 23:24 (13:12)

Nejvíce branek: Čurda 9, Král 6/4– Hrstka 10/3, Reček 4, Pich 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 477.

První utkání nového extraligového ročníku a nejtěsnější prohra. Házenkáři Jičína na úvod přivítali celek HC ROBE Zubří a přesto, že ještě pět minut před koncem střetnutí vedli o dvě branky, nakonec odešli poraženi 23:24.

CO ROZHODLO

Klíčovým mužem v sestavě hostů se stal Martin Hrstka, který si v utkání připsal hned deset branek. Dlouho si ale zálusk na dvoubodový zisk dělali Jičínští. Oba týmy se v průběhu utkání střídaly ve vedení a v samotném hosté dotahovali náskok domácích.

Ještě pět minut před koncem vedli svěřenci trenéra Mašáta o dvě branky, 22:20. Tři branky Zuberských v řadě z rukou Rečka a Hrstky však otočily vedení na stranu hostů a po vyrovnání Horuta rozhodl o cenné výhře Zubří Pich. „Je to škoda, toto utkání by si zasloužilo remízu. Byl to první zápas v sezóně, takže zde byla spousta chyb, ale během zápasu jsme se dostali do hry, s Dominikem Čurdou jsme získali větší tempo v zápase, bylo tam nasazení i energie,“ hodnotil utkání trenér Jičína Petr Mašát. „U nás panuje radost. Z naší strany to ale nebylo ideální utkání,“ měl jasno trenér vítězného týmu Andrej Titkov.

Divoká přestřelka v Bělohradě

Jičínsko - Domácí vedli s Chlumcem už 5:1, zápas nakonec skončil 5:4!

Max, suchá jehla a galerie? Inspirace pro tvorbu přímo před nosem

Hořice - Kdy jste naposledy navštívili galerii? Pokud ještě pátráte v paměti, tak vězte, galerie nemusí být pouze sváteční a výjimečná záležitost. Galerie je totiž jako vaše starší kamarádka, od které se toho můžete mnohé naučit. Nejen o umění, ale také o sobě samých.

V Šárovcově Lhotě opět strašilo

Šárovcova Lhota - Pohádkové bytosti se usadily v bývalé kruhové cihelně, kterou se snaží proměnit v technický skanzen mladý hořický architekt Martin Pour.

Slavnosti jablek a cibule v Lázních Bělohradě počtvrté

Lázně Bělohrad - Již ve čtvrtek byla zahájena zahrádkářská výstava místní organizace ČZS v památníku K.V. Raise.