Extraliga házenkářů: Zubří nachytalo lídra

Jičín – Na palubovce úřadujícího mistra republiky se včera dopoledne představil aspirant na letošní prvenství v Tip games extralize mužů. Ovšem Východočeši tentokrát zápas nezvládli.

6.5.2013

Házenkáři Zubří (zelené dresy) v 6. kole nadstavby o titul porazili Jičín 30:23.Foto: DENÍK/Marek Havran

HC Gumárny Zubří – HBC Ronal Jičín 30:23 (15:13). Od 10. minuty si domácí drželi jedno až dvoubrankové vedení. Rozchytal se Orság, výborně pálil z pivota Šlachta. Začátek druhé půle Zubří také vyšel. Domácí odskočili až na čtyři branky rozdílu (17:13) a Jičín se nemohl dostat do tempa. Ve čtyřicáté minutě to bylo už o šest branek a Orság dál čaroval. Jičínští si vzali oddechový čas, ale ani ten je nevrátil do hry o důležité body.

Aleš Babák, jičínský trenér: „Vyšel nám vstup do zápasu, ve druhém poločase ale výkon týmu klesal. Vyrobili jsme strašně moc technických chyb a nedokázali ubránit prostor pivota. V letošní sezoně jsme tak nezvládli druhý zápas na palubovce soupeře. Ve středu nás čeká utkání v Lovosicích a to bude také o psychice."

Fakta – rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 3:2 – 4:3. Vyloučení: 1:1. Diváků: 700. HBC Ronal Jičín: Kurial, Machalický – T. Babák a Bareš po 4, Vocásek 4/1, Král 4/2, Kraus a Zeman po 2, Naimann, Lepieš, Kvasnička po 1, Rychna, Drbohlav Weintritt. U domácích nejvíce branek Horut 8, Bechný 6/2.

Další výsledky – skupina o 1. až 6. místo, 6. kolo: Dukla Praha – Hranice 28:25 (15:14), Plzeň – Lovosice (po uzávěrce).

6.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vernisáž 11. ročníku mezinárodního plenéru Novopacké veduty.
6

Jedenáctý plenér Novopacké veduty je minulostí

Hnojte popelem

Okresní jezdci uspěli. Prvenství vybojoval Bango z Miletína

Jičínsko - Jarní cena Brna na Masarykově okruhu zahájila letošní sezonu silničních motocyklů. Opravdu aprílové počasí – sníh, déšť, sluníčko připravilo více jak 400 jezdcům tvrdé podmínky. V silné konkurenci se neztratili ani zástupci našeho okresu a odvážejí si poháry a body.

Kulturní smršť v Šolcově statku

Sobotka - Slavnostní zahájení návštěvní sezóny na Šolcově statku v Sobotce se koná v pondělí 1. května ve 14 hodin, kdy se zde především otevřou dvě výstavy, k nimž se přidruží doprovodné akce.

Nevydařená premiéra judistů v české extralize

Jičín - Ve čtvrtek vstoupili jičínští judisté po více jak dvanácti letech do extraligové soutěže ročníku 2017. Na domácím tatami se utkali formou dvojzápasu s vysoce favorizovaným celkem Judoclubu Liberec.