Domácí turnaj přinesl družstvu stříbrné medaile!

Jičín - Házená: Mladší žáci Jičína předvedli na tradičním Continental Cupu 2017 výborné výkony.

16.3.2017

Continental cup 2017Foto: Karolína Machalická

Uplynulý víkend patřil v jičínské sportovní hale mladým házenkářům. Uskutečnil se zde totiž další ročník tradičního dvoudenního turnaje mladších žáků – Continental Cup.

Na tomto silně obsazeném turnaji startovalo celkem dvanáct týmů, které byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin.

První dva celky postoupily do semifinále, ostatní týmy si pak zahrály zápasy o konečné umístění. Domácím chyběl Plíšek, brzy kvůli zranění dohrál i Janďourek.

DOBRÝ START DO TURNAJE

Prvním soupeřem Jičína byl celek HK Baník Most. Na hráčích byla patrná nervozita z domácího prostředí, ale žádné drama nepřipustili. Zvítězili poměrem 13:7, když zafungovala především spolupráce s Pourem na pivotu.

Ve druhém utkání jičínští mladíci vyzvali házenkáře Mělníka. Od prvních minut si udržovali mírné vedení, i když hra nebyla ideální, dosáhli druhého vítězství na turnaji, 13:10. Negativem bylo zranění Janďourka, které mu nedovolilo pokračovat dále v turnaji.

Poté chlapce čekal tým Liberec Handball. Do utkání vstoupili nekoncentrovaně, bez potřebného nasazení. Hra byla plná nepřesností, přidala se zoufalá produktivita v zakončení. Zatímco Liberec hrál velmi chytře, trpělivě a dokázal své příležitosti přetavit v góly. Po zásluze tak zvítězil 9:8.

Do posledního utkání prvního dne s Kutnou Horou pak Jičínští vstupovali s jednoznačným cílem výrazně zlepšit dosavadní herní projev. Změna především v nasazení byla viditelná a házenkáře Kutné Hory přehráli jednoznačně 13:2.

Po prvním dnu bylo jasné, že se v neděli o druhém postupujícím do semifinále rozhodne v přímém souboji mezi HBC Continental Jičín a HC Zlín.

Jakoby do utkání vstoupil jiný tým, než který se představil v sobotu. Hráči Jičína vstoupili do utkání koncentrovaně, velmi dobře fungovala obrana. Rychlou hrou v útoku se dařilo uvolňovat Matouše na křídle a Poura na pivotu, kteří své šance dokázali proměnit. Mozkem většiny útočných akcí byl Sedláček. Domácí se tak mohli radovat z důležitého vítězství 10:8, což jim zaručilo postup do semifinále z druhého místa.

PRVNÍ SKALP DUKLY V SEZONĚ

Tam je čekal tradiční rival, HC Dukla Praha. Kluci šli do zápasu s jednoznačným cílem, poprvé v této sezóně svého soupeře porazit. Od prvních minut byla k vidění pravá házenkářská bitva, kdy domácí obrana sváděla tvrdé souboje s urostlými hráči Dukly. V druhé půli se Jičín ujal tříbrankového vedení a hráči soupeře byli zaskočeni dosavadním průběhem. Přesto nesložili zbraně a v poslední minutě dokázali srovnat. Domácí byli u míče, nikdo nechtěl udělat chybu, a tak vše směřovalo k tomu, že se o postupujícím rozhodne až v sedmimetrovém rozstřelu. V posledních vteřinách se ale dostal míč k Matoušovi na křídle, který z ostrého úhlu dokázal skórovat a na domácí straně odstartoval mohutné oslavy postupu do finále.

FINÁLE S LOVCI

V souboji o zlaté medaile čekal Jičín soupeř z Lovosic. Ten v semifinále zvítězil nad Libercem. K vidění byla další dramatická koncovka. Minutu před koncem Lovci dokázali vývoj utkání otočit na 9:8. Domácí však sebrali zbytky sil a srovnali na konečných 9:9.

O vítězi turnaje tedy rozhodovaly sedmimetrové hody. V této loterii byli úspěšnější hosté a odvezli si po zásluze nádherný pohár za první místo.
Finálový zápas se odehrál před skvělou kulisou a byl tím pravým vrcholem dvoudenního klání házenkářských nadějí.

Po rozpačitém prvním hracím dnu hráči Jičína ukázali, co se v nich skrývá a i přes těsnou prohru ve finále si zaslouží poděkování. Třešničkou na dortu pak bylo ocenění pro Sedláčka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.DRUŽSTVO mladších žáků HBC Continental Jičín se stříbrnými medailemi z domácího turnaje.

Sestava HBC Continental Jičín: Štěřík, Ondruš – Sedláček, T. Šachl, M. Pour, Přibyl, F. Matouš, T. Král, Brádler, Janďourek, Voltr, M. Mičke, Kaucký.
Turnaje se kromě jednoho družstva mladších žáků HBC Continental Jičín „A" zúčastnil také tým složený z jičínských starších minižáků doplněný o tři mladší žáky.

Přesto, že jičínští minižáci skončili na posledním místě, tak na turnaji obstáli, nezklamali. Naopak, zaslouží pochvalu a tento turnaj lze brát jako další zkušenosti do budoucna.

Sestava minižáků HBC Continental Jičín „B": J. Mičke, Malach – A. Tůma, V. Thorovský, Malát, Hireš, Lutrýn, Trenka, Voháňko, Š. Pour, J. Suchý, O. Socha, Hampl.

(hbc)

Autor: Redakce

16.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Dobojováno. Šorm zaslouženým vítězem cykloligy 2017

Jičín - Letošní seriál Jičínské cykloligy uzavřel svoji oponu. V minulých dnech se uskutečnil již poslední osmý závod pro tento rok 2017.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

Těžký test. Házenkáři v Glogówě nebodovali

Jičín - Svěřenci trenéra Mašáta obsadili čtvrté místo. Nyní je čeká domácí Kers Cup.