Dobojováno. Šorm zaslouženým vítězem cykloligy 2017

Jičín - Letošní seriál Jičínské cykloligy uzavřel svoji oponu. V minulých dnech se uskutečnil již poslední osmý závod pro tento rok 2017.

16.8.2017

VÍTĚZ Jičínské cykloligy 2017 Jiří Šorm (uprostřed) a Lukáš Kunt (vlevo), který ovládl osmý závod seriálu.Foto: Archiv

Jela se tradiční trať s hromadným startem, a to na kopec Tábor se startem v Bradlecké Lhotě. Na start tohoto závodu se celkem postavilo na jednatřicet závodníků.

Vítězem závodu se pro tento rok stal Lukáš Kunt (Jičín/Favorit Brno) v čase 14:36, na druhém místě se umístil Michal Kubíček z oddílu Vinohradské šlapky v čase 14:42 a třetí místo si vybojoval Petr Pavel (CK Loko Pardubice) v čase 14:49, což ho vyneslo na první místo v kategorii muži 40-49 let.

Mezi ženami triumfovala Vendula Kuntová (Jičín) v čase 18:02. Mezi veterány zvítězil Jiří Rieger (Spartak Vrchlabí) v čase 17:55 a kategorii dorostenců ovládl Ma rek Rieger (Spartak Vrchlabí) v čase 19:17.

A jak tento závod zamíchal celkovým pořadím? Vítězem Jičínské cykloligy se pro rok 2017 stal zcela zaslouženě Jiří Šorm (ELKOV AUTHOR) v celkovém součtu 480 bodů, přičemž při šesti odjetých závodech nenašel přemožitele.

Na celkově druhém místě se umístil Ondřej Švanda (Cyklopoint Jičín), který měl letos vyrovnanou výkonnost a nestačil pouze na vítěze získal 444 bodů.

Třetí místo si udržel Josef Pešl (TT Loko Beroun), jenž letos zaznamenal výkonnostní posun a zcela zaslouženě mu patří třetí příčka.

Bramborovou medaili obsadil Jan Novotný (AC Lomnice nad Popelkou), který letos také jezdil v dobré pohodě.

V dalších podkategoriích bylo celkové pořadí následující. Mezi muži 40 49 let zcela zaslouženě zvítězil Daniel Šír (Kola Šír Lázně Bělohrad) s celkovým ziskem 272 bodů, kategorii veteránů ovládl David Hysek (IB Alcudia) se ziskem 322 bodů, což mu celkově stačilo na sedmé místo!

V kategorii žen zvítězila jeho dcera Ivana Hysková (IB Alcudia) se ziskem 137 bodů.

V kategorii dorostenek si zajistila první místo Anna Pekárková (LSK Lomnice nad Popelkou) se ziskem 113 bodů a v kategorii dorostenců si první místo vybojoval Matěj Piták (KAH Vrchlabí) ziskem 109 bodů. „Tímto bych chtěla poděkovat všem závodníkům, kteří se pravidelně zúčastňují závodů Jičínské cykloligy, dále patří dík všem sponzorům, kteří věnovali krásné věcné ceny,“ nechala se slyšet Martina Hrdinová, členka týmu organizátorů Jičínské cykloligy.

Autor: Redakce

16.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Orientační běh. Ilustrační snímek

Sprint v Lázních Bělohrad a štafety ve Vojicích

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Fejfar vyhrál také závěrečný závod

Nová Paka - Mistrovství Evropy: Čeští jezdci slaví hned dva tituly. V divizi Touring Autocross se mistrem stal Aleš Fučík a Petr Nikodém zvítězil v Buggy 1600.