Cogan jede reprezentovat
do Vichy

Nová Paka - Úspěšný sportovec Rudolf Cogan byl nominován na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, který se uskuteční v neděli 1. září ve francouzském Vichy.

31.8.2013

Rudolf Cogan.Foto: Josef Hlaváček

Bude se zde soutěžit v plavání na 3,8 km, kolo na dvou okruzích po 90 km – celkem 180 km, a v závěrečném běhu 42 km. Tyto vzdálenosti odpovídají Ironmanu, což je nejtvrdší a nejpopulárnější triatlonový závod. Spolu s Coganem byl nominován ještě Jan Oppolzer. „Na mistrovství Evropy jsem se připravoval v posledních dnech kompletně na všechny triatlonové části. U mne bude tento evropský šampionát, především o tom, jak se mě bude dařit na kole, kde je značné stoupání s následnými pozvolnými dlouhými sjezdy," sdělil před odjezdem.

A ještě doplnění. Z jedenáctého ročníku Hostěnického triatlonu, který je zařazen do seriálu Krále středohoří a jehož loňský ročník vyhrál Petr Soukup odnesl si vítězství i tentokrát jičínský triatlonista, když dosáhl času 1:04:30 hod. Tímto prvým místem, porazil, podobně jako vloni, výborného novopackého triatlonistu, který se v posledních letech specializuje na dlouhé triatlony, Rudu Cogana (1:05:16). Výborně si vedli další dva jičínští triatlonisté Michal Navrátil a Jan Medlík.

Oba turnaje splnily účel, je na čem stavět, zní z jičínského týmu

Jičín - Házenkáře jičínského Ronalu prověřil v pátek a sobotu tradiční domácí mezinárodní turnaj Kers Cup 2017, kterého se zúčastnily celky Talentu Plzeň, slovenské Považské Bystrice, polského Glogówa a domácího týmu HBC Ronal Jičín.

Oprava silnic odkrývá život ve středověku

Kopidlno - Když kopat, tak zlehka! Pod povrchem ulic a silnic, které volají po rekonstrukci se může vyskytovat naleziště cenných střípků historie. Proto na každou stavbu, jejíž součástí jsou výkopové práce, dohlíží archeologové.

Mladý fotbalista bojuje s rakovinou krve

Jičínsko - Třináctiletý Matěj Kučera z Miletína je od útlého věku nadšeným fotbalistou. Stejně jako jiným sportovcům se mu čas od času na těle objevila modřina nebo si po tréninku šel lehnout. Podobně tomu bylo také loni na začátku října, necítil se dobře.

TIP LIGA: Úvodním vítězem Stanislav Kozák

Jičínsko - Tradiční tipovací soutěž čtenářů Deníku „Tip liga“ byla opět zahájena. Soutěžící spolu budou celkem ve třinácti kolech soupeřit o hlavní cenu sud piva Gambrinus. Vítězové jednotlivých kol navíc obdrží sadu plechovek piva Gambrinus.