Další mistrovské utkání nejvyšší soutěže s úspěšným koncem. Starší dorostenci Jičína zvítězili na půdě posledních Úval. S týmem neodcestovali Cvejn a Kučera. Kádr byl tedy doplněn mladšími dorostenci J. Knittlem a M. Knittlem.

Sokol Úvaly – HBC Jičín 25:36 (10:16)

Vedení se hned z prvního útoku ujali domácí, ještě v první minutě vyrovnal Šolc a další branku z křídla přidal Kozubík. Domácí však kontrovali a srovnali na 2:2. Třetí branku Jičína vstřelil tentokráte Krček. Celek Úval opět skóre dotáhl. Trenér domácích si po šňůře tří branek vzal první oddechový čas. V závěru první desetiminutovky padaly branky za záda obou brankářů. Ve dvanácté minutě domácí vývoj duelu opět zdramatizovali a snížili na nejtěsnějších 7:8. Druhou část prvního poločasu ale ovládli lepší hosté. Velký nápor Jičínští přetavili v uklidňující osmibrankový náskok, 7:15. Domácím se v závěru podařilo korigovat na poločasových 10:16.

Do druhého poločasu vstupovali Jičínští se záměrem pokračovat v nastaveném tempu. Toto se beze zbytku dařilo a v polovině druhého dějství byl náskok již devítibrankový, stav 16:25. Průběh zápasu umožnil trenérům jičínského celku prostřídat lavičku. Jičínští jen kontrolovali průběh zápasu a po závěrečném klaksonu byl stav 25:36.

V Úvalech jičínské mužstvo starších dorostenců jednoznačně potvrdilo roli favorita a zaslouženě přivezlo oba body. Soupeře převyšovalo ve všech herních činnostech. Po šestnácti kolech mají Jičínští na kontě jedenáct bodů a posunuli se na průběžné sedmé místo soutěže. Střelecky se prosazovali Šolc, Kozubík a Vávra.

Fakta: Rozhodčí: Halíř, Vlk. Sestava a branky HBC Jičín: Poláček, J. Knittl – Šolc 10, Kozubík 8, Vávra 6/2, Musil 3, Krčka, Krček, Pekař a M. Šachl po 2, M. Knittl 1, Krejčí, Kleistner. Sedmičky: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 1 – 1. Sled branek: 1:2, 3:3, 3:6, 7:8, 7:15, 10:16, 11:19, 15:23, 16:28, 19:29, 21:32, 23:34, 25:36.