VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Sobotka má druhý Humprecht

Sobotka – Zcela nová vítací cedule ve tvaru Humprechtu má přispět k větší návštěvnosti města. Aby však lákala turisty na samotný zámek Humprecht a do malebné Sobotky, tomu brání spousta razítek. Zda se podaří tvůrcům myšlenky realizovat zmíněný záměr, na to si prý musíme počkat jako Lomikar do roka a do dne.

Jiří Žáček: Shakespeare 
by si jistě vybral češtinu

Sobotka – Hrát si s českým jazykem a přitom rozdávat radost, to umí jen málokdo. Ale mezi tu hrstku „vyvolených" jistě patří básník, spisovatel, aforista… zkrátka Jiří Žáček. Jeho říkadla provázejí člověka prakticky od narození a svým způsobem formují jeho život.

Město Sobotka jedná o převodu sportoviště

Sobotka – Zkvalitnit a rozšířit možností sportování v Sobotce, a to i pro žáky základní školy v rámci tělesné výuky, to je cílem nového projektu zdejší radnice.

Třešňový jarmark letos s třešněmi?

Sobotka – Máte rádi třešně? Pokud ano a taky dobrou zábavu, nenechte si ujít sobotní pátý Třešňový jarmark, který se odehraje od 8 do 13 hodin na zdejším náměstí. Setkáte se tu s regionálními pěstiteli, řemeslníky, umělci i neziskovými organizacemi. Akci završí křest uvítací cedule do města z benefice 2014 od uměleckého kováře z Nepřívěce.

Zámeček Humprecht jen pro Marii Sekerovou

Sobotka - Novou majitelkou soboteckého skvostu, zámku Humprecht, je od úterý Marie Sekerová.

Šrámkova Sobotka ve znamení slunce, vody a Žáčkovy švédštiny

Sobotka – Nejdříve nesnesitelné vedro a poté problémy kvůli přívalovým dešťům. Takový je v pořadí devětapadesátý ročník festivalu Šrámkova Sobotka, který dnes vkročil do své druhé poloviny.

Duo Renata a Josef Pospíšilovi na harmoniky fakt umí

Samšina – Na prvním ze série letních koncertů u obecního domečku zahrálo originální Harmonikové duo Renata a Josef Pospíšilovi.

Historické slavnosti na hradě Kost

Hrad Kost – Příznivci historie a památek mají ve dnech 4. a 5. 7. jedinečnou příležitost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk.

Opět vzdají hold Šrámkovi a krásné češtině

Sobotka – Kouzlo literárního řemesla oslovilo více než sto studentů a pětatřicet učitelů. Ti se sjedou do Sobotky 4. července, kdy zde začíná padesátý devátý ročník festivalu Šrámkova Sobotka, který odvíjí svoji existenci od roku 1957. Ojedinělá akce potrvá do 11. července.

Kuchařky vařečky ani o prázdninách neodloží

Sobotka – Na začátek prázdnin se těší i kuchařky ve školních vývařovnách. I je čeká letní dovolená, ale ne všechny. Sobotecké ženy chystají obědy po celé prázdniny, volno mají pouze 14 dnů, kdy je uzavřena mateřská školka.

Perné prázdniny v sobotecké škole. Stavbaři vyhnali žáky

Sobotka – Školáci a studenti si posledního června převezmou oficiálně vysvědčení, rodiče pak čeká náročný úkol, jak své dítko po dva měsíce volna zabavit a zaměstnat.

Dům pod půlměsícem v Sobotce roste znovu

Sobotka – Park za městským úřadem skrývá stavební raritu – Parmiggianiho skulpturu Dům pod půlměsícem. Ta je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a město nyní přistoupilo k její kompletní rekonstrukci.

Trenér Sobotky Ladislav Štrobl: Sezonu hodnotím pozitivně

Sobotka – V dalším ohlédnutí za uplynulou fotbalovou sezonou se budeme věnovat druhému účastníkovi krajské 1. A třídy, týmu Sobotky, který do letošního ročníku soutěže vstupoval jako nováček.

Sraz amerických vozidel přilákal na koupaliště davy

Sobotka – U koupaliště se uskutečnil sraz majitelů vozidel americké provenience. Celkem se sem sjelo zhruba sto aut různého typu i časového zařazení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies