VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Letošní Šrámkova Sobotka ve znamení slova a hudby

Sobotka – Zavítal jsem do Šrámkovy Sobotky a prožil krásné nedělní odpoledne. Začalo v letní zahradě na Šolcově statku, kde nám jeho majitel Jan Samšiňák nabídnul besedu s mistrem slova, myšlenek a vynikajícím recitátorem Alfredem Strejčkem.

Světluška zavítá také do Sobotky

Sobotka – Od nevidím do nevidím cestuje po českých krajích rej světlušek v podobě projektu Jedeme pro Světlušku.

První kolo Poháru KFS je tady

Sobotka – Pohárové zápolení pokračuje. O nadcházejícím víkendu je totiž na programu první kolo Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. O postup budou hrát tři okresní mužstva. Fotbalisté Jičína, čtvrtý tým krajského přeboru v minulé sezoně, který měl v předkole volný los, zajíždí na půdu Vrchlabí, jenž v uplynulém ročníku 1. A třídy obsadilo rovněž konečnou čtvrtou příčku.

Městem Sobotka obchází strach

Sobotka – Strach obchází městem pod Humprechtem a místní zatím marně hledají pomoc. Kdo jim hodí záchranný kruh? Vše začalo telefonátem jednoho z obyvatel, který nás na celý případ upozornil. Sešli jsme se s rodiči dětí a dali jim slovo.

Císař římský a král český Karel IV. se bavil na Kosti

Podkost – Je tomu už 666 let, kdy se objevila první písemná zmínka o existenci hradu Kost. Ten postavil někdy před rokem 1349 Beneš z Vartemberka.

Další známá osobnost na Šolcově statku: Jaroslav Šedivý

Sobotka – Na Šolcově statku se pravidelně konají besedy se zajímavými osobnostmi. Jako prvního hosta přivítali v neděli exministra zahraničí Jaroslava Šedivého (na snímku vlevo).

Kulturní odpoledne s básníkem Brožem a režisérem Kettnerem

Sobotka – V domě s pečovatelskou službou – baráčnické rychtě, se ve středu konalo kulturní odpoledne s básníkem Josefem Brožem.

Dobrá zpráva...pro všechny

Jičínsko, Sobotka - Toužíte nahlédnout do tajů vysoké politiky a přiučit se při tom obratné diplomacii?

Třešňový jarmark charakterizovala pestrá nabídka zboží

Sobotka - Třešňový jarmark se v sobotu uskutečnil ve Šrámkově Sobotce popáté. Příchozím nabízel pestrou nabídku zboží od košíků, dětského oblečení, kytiček a bylinek po dobročinný bazárek.

Sobotka má druhý Humprecht

Sobotka – Zcela nová vítací cedule ve tvaru Humprechtu má přispět k větší návštěvnosti města. Aby však lákala turisty na samotný zámek Humprecht a do malebné Sobotky, tomu brání spousta razítek. Zda se podaří tvůrcům myšlenky realizovat zmíněný záměr, na to si prý musíme počkat jako Lomikar do roka a do dne.

Jiří Žáček: Shakespeare 
by si jistě vybral češtinu

Sobotka – Hrát si s českým jazykem a přitom rozdávat radost, to umí jen málokdo. Ale mezi tu hrstku „vyvolených" jistě patří básník, spisovatel, aforista… zkrátka Jiří Žáček. Jeho říkadla provázejí člověka prakticky od narození a svým způsobem formují jeho život.

Město Sobotka jedná o převodu sportoviště

Sobotka – Zkvalitnit a rozšířit možností sportování v Sobotce, a to i pro žáky základní školy v rámci tělesné výuky, to je cílem nového projektu zdejší radnice.

Třešňový jarmark letos s třešněmi?

Sobotka – Máte rádi třešně? Pokud ano a taky dobrou zábavu, nenechte si ujít sobotní pátý Třešňový jarmark, který se odehraje od 8 do 13 hodin na zdejším náměstí. Setkáte se tu s regionálními pěstiteli, řemeslníky, umělci i neziskovými organizacemi. Akci završí křest uvítací cedule do města z benefice 2014 od uměleckého kováře z Nepřívěce.

Zámeček Humprecht jen pro Marii Sekerovou

Sobotka - Novou majitelkou soboteckého skvostu, zámku Humprecht, je od úterý Marie Sekerová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení