VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Císař římský a král český Karel IV. se bavil na Kosti

Podkost – Je tomu už 666 let, kdy se objevila první písemná zmínka o existenci hradu Kost. Ten postavil někdy před rokem 1349 Beneš z Vartemberka.

Další známá osobnost na Šolcově statku: Jaroslav Šedivý

Sobotka – Na Šolcově statku se pravidelně konají besedy se zajímavými osobnostmi. Jako prvního hosta přivítali v neděli exministra zahraničí Jaroslava Šedivého (na snímku vlevo).

Kulturní odpoledne s básníkem Brožem a režisérem Kettnerem

Sobotka – V domě s pečovatelskou službou – baráčnické rychtě, se ve středu konalo kulturní odpoledne s básníkem Josefem Brožem.

Dobrá zpráva...pro všechny

Jičínsko, Sobotka - Toužíte nahlédnout do tajů vysoké politiky a přiučit se při tom obratné diplomacii?

Třešňový jarmark charakterizovala pestrá nabídka zboží

Sobotka - Třešňový jarmark se v sobotu uskutečnil ve Šrámkově Sobotce popáté. Příchozím nabízel pestrou nabídku zboží od košíků, dětského oblečení, kytiček a bylinek po dobročinný bazárek.

Sobotka má druhý Humprecht

Sobotka – Zcela nová vítací cedule ve tvaru Humprechtu má přispět k větší návštěvnosti města. Aby však lákala turisty na samotný zámek Humprecht a do malebné Sobotky, tomu brání spousta razítek. Zda se podaří tvůrcům myšlenky realizovat zmíněný záměr, na to si prý musíme počkat jako Lomikar do roka a do dne.

Jiří Žáček: Shakespeare 
by si jistě vybral češtinu

Sobotka – Hrát si s českým jazykem a přitom rozdávat radost, to umí jen málokdo. Ale mezi tu hrstku „vyvolených" jistě patří básník, spisovatel, aforista… zkrátka Jiří Žáček. Jeho říkadla provázejí člověka prakticky od narození a svým způsobem formují jeho život.

Město Sobotka jedná o převodu sportoviště

Sobotka – Zkvalitnit a rozšířit možností sportování v Sobotce, a to i pro žáky základní školy v rámci tělesné výuky, to je cílem nového projektu zdejší radnice.

Třešňový jarmark letos s třešněmi?

Sobotka – Máte rádi třešně? Pokud ano a taky dobrou zábavu, nenechte si ujít sobotní pátý Třešňový jarmark, který se odehraje od 8 do 13 hodin na zdejším náměstí. Setkáte se tu s regionálními pěstiteli, řemeslníky, umělci i neziskovými organizacemi. Akci završí křest uvítací cedule do města z benefice 2014 od uměleckého kováře z Nepřívěce.

Zámeček Humprecht jen pro Marii Sekerovou

Sobotka - Novou majitelkou soboteckého skvostu, zámku Humprecht, je od úterý Marie Sekerová.

Šrámkova Sobotka ve znamení slunce, vody a Žáčkovy švédštiny

Sobotka – Nejdříve nesnesitelné vedro a poté problémy kvůli přívalovým dešťům. Takový je v pořadí devětapadesátý ročník festivalu Šrámkova Sobotka, který dnes vkročil do své druhé poloviny.

Duo Renata a Josef Pospíšilovi na harmoniky fakt umí

Samšina – Na prvním ze série letních koncertů u obecního domečku zahrálo originální Harmonikové duo Renata a Josef Pospíšilovi.

Historické slavnosti na hradě Kost

Hrad Kost – Příznivci historie a památek mají ve dnech 4. a 5. 7. jedinečnou příležitost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk.

Opět vzdají hold Šrámkovi a krásné češtině

Sobotka – Kouzlo literárního řemesla oslovilo více než sto studentů a pětatřicet učitelů. Ti se sjedou do Sobotky 4. července, kdy zde začíná padesátý devátý ročník festivalu Šrámkova Sobotka, který odvíjí svoji existenci od roku 1957. Ojedinělá akce potrvá do 11. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení