VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Sobotecký jarmark byl plný sluníčka, pohody a zábavy

Sobotka – Sobotecký jarmark patří mezi tradiční srpnové akce. Zaručuje nejen dobrou zábavu, ale jako jeden z mála přibližuje i tradiční řemeslnou výrobu.

Pozvánka na zámek Humprecht nad Sobotkou

Humprecht – Ještě dnes a zítra bude zámek Humprecht vyzdoben bohatým květinovým aranžmá. Do neděle 23. srpna vás srdečně zveme na zámek plný kouzelných květin.

Sobotecký jarmark přinese hudební romantiku smaragdového ostrova

Sobotka – Irský písničkář a kytarista žijící v Praze Travis O'Neill and His Cardinal Sins vystupuje na festivalech po celé Evropě.

Kost byla v sobotu o „hlavu kratší“. Kat řádil

Kost – Že středověk nebyl zrovna přívětivý k nepoctivcům, lumpům a vrahům, není snad třeba připomínat.

Kost bude o víkendu tančit v rytmu gotiky

Kost – Příznivci a milovníci starých časů, kdy světem vládly lomené oblouky, mohou tuto dobu o víkendu okusit na hradu Kost.

Letošní Šrámkova Sobotka ve znamení slova a hudby

Sobotka – Zavítal jsem do Šrámkovy Sobotky a prožil krásné nedělní odpoledne. Začalo v letní zahradě na Šolcově statku, kde nám jeho majitel Jan Samšiňák nabídnul besedu s mistrem slova, myšlenek a vynikajícím recitátorem Alfredem Strejčkem.

Světluška zavítá také do Sobotky

Sobotka – Od nevidím do nevidím cestuje po českých krajích rej světlušek v podobě projektu Jedeme pro Světlušku.

První kolo Poháru KFS je tady

Sobotka – Pohárové zápolení pokračuje. O nadcházejícím víkendu je totiž na programu první kolo Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. O postup budou hrát tři okresní mužstva. Fotbalisté Jičína, čtvrtý tým krajského přeboru v minulé sezoně, který měl v předkole volný los, zajíždí na půdu Vrchlabí, jenž v uplynulém ročníku 1. A třídy obsadilo rovněž konečnou čtvrtou příčku.

Městem Sobotka obchází strach

Sobotka – Strach obchází městem pod Humprechtem a místní zatím marně hledají pomoc. Kdo jim hodí záchranný kruh? Vše začalo telefonátem jednoho z obyvatel, který nás na celý případ upozornil. Sešli jsme se s rodiči dětí a dali jim slovo.

Císař římský a král český Karel IV. se bavil na Kosti

Podkost – Je tomu už 666 let, kdy se objevila první písemná zmínka o existenci hradu Kost. Ten postavil někdy před rokem 1349 Beneš z Vartemberka.

Další známá osobnost na Šolcově statku: Jaroslav Šedivý

Sobotka – Na Šolcově statku se pravidelně konají besedy se zajímavými osobnostmi. Jako prvního hosta přivítali v neděli exministra zahraničí Jaroslava Šedivého (na snímku vlevo).

Kulturní odpoledne s básníkem Brožem a režisérem Kettnerem

Sobotka – V domě s pečovatelskou službou – baráčnické rychtě, se ve středu konalo kulturní odpoledne s básníkem Josefem Brožem.

Dobrá zpráva...pro všechny

Jičínsko, Sobotka - Toužíte nahlédnout do tajů vysoké politiky a přiučit se při tom obratné diplomacii?

Třešňový jarmark charakterizovala pestrá nabídka zboží

Sobotka - Třešňový jarmark se v sobotu uskutečnil ve Šrámkově Sobotce popáté. Příchozím nabízel pestrou nabídku zboží od košíků, dětského oblečení, kytiček a bylinek po dobročinný bazárek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies