VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Lubor Jenček: Daří-li se posunout věci, zhmotnit nápad, je to skvělý pocit

Sobotka – Rok po volbách Sobotka částečně změnila svoji tvář. Asi nejvýraznější přeměna postihla samotný příjezd do města směrem od Jičína. Do „meruňkového" pláště se převlékla mateřská škola a zelený hubertus si postupně navléká zdravotnické středisko.

Popruh jak struna, která rozezní fóbie. To je chůze zvaná slackline

Kost - Při pohledu na jejich kousky se mnohým sevře žaludek. A i když stojí pevně na zemi, tak dostávají závratě. Jiní si pak pomyslí: „Jak málo centimetrů stačí k takřka dětské radosti." Obě skupiny však „šílencům", které dělí od rozbité hlavy, zlámaných nohou či jiných údů, jen proužek popruhu, tleskají. Řeč je o slacklinestech, tedy mužích a ženách, kteří propadli kouzlu chůze a triků na nataženém popruhu.

Po bezvládí má obec Osek na Sobotecku vedení

Osek – Česká vlajka, která o víkendu vlála na oseckém obecním úřadě, nepřipomínala pouze nadcházející státní svátek.

Nové volby. O hlasy bojuje jedno uskupení

Osek – Šestadvacátého září se v obci uskuteční mimořádné volby. Volební místnost bude v kanceláři obecního úřadu a voličům bude přístupná v době od 7 do 22 hodin.

Ohlédnutí za hudbou na Soboteckém jarmarku

Sobotka – Přinášíme fotoohlédnutí za víkendovým jarmarkem v Sobotce.

Sobotecký jarmark byl plný sluníčka, pohody a zábavy

Sobotka – Sobotecký jarmark patří mezi tradiční srpnové akce. Zaručuje nejen dobrou zábavu, ale jako jeden z mála přibližuje i tradiční řemeslnou výrobu.

Pozvánka na zámek Humprecht nad Sobotkou

Humprecht – Ještě dnes a zítra bude zámek Humprecht vyzdoben bohatým květinovým aranžmá. Do neděle 23. srpna vás srdečně zveme na zámek plný kouzelných květin.

Sobotecký jarmark přinese hudební romantiku smaragdového ostrova

Sobotka – Irský písničkář a kytarista žijící v Praze Travis O'Neill and His Cardinal Sins vystupuje na festivalech po celé Evropě.

Kost byla v sobotu o „hlavu kratší“. Kat řádil

Kost – Že středověk nebyl zrovna přívětivý k nepoctivcům, lumpům a vrahům, není snad třeba připomínat.

Kost bude o víkendu tančit v rytmu gotiky

Kost – Příznivci a milovníci starých časů, kdy světem vládly lomené oblouky, mohou tuto dobu o víkendu okusit na hradu Kost.

Letošní Šrámkova Sobotka ve znamení slova a hudby

Sobotka – Zavítal jsem do Šrámkovy Sobotky a prožil krásné nedělní odpoledne. Začalo v letní zahradě na Šolcově statku, kde nám jeho majitel Jan Samšiňák nabídnul besedu s mistrem slova, myšlenek a vynikajícím recitátorem Alfredem Strejčkem.

Světluška zavítá také do Sobotky

Sobotka – Od nevidím do nevidím cestuje po českých krajích rej světlušek v podobě projektu Jedeme pro Světlušku.

První kolo Poháru KFS je tady

Sobotka – Pohárové zápolení pokračuje. O nadcházejícím víkendu je totiž na programu první kolo Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. O postup budou hrát tři okresní mužstva. Fotbalisté Jičína, čtvrtý tým krajského přeboru v minulé sezoně, který měl v předkole volný los, zajíždí na půdu Vrchlabí, jenž v uplynulém ročníku 1. A třídy obsadilo rovněž konečnou čtvrtou příčku.

Městem Sobotka obchází strach

Sobotka – Strach obchází městem pod Humprechtem a místní zatím marně hledají pomoc. Kdo jim hodí záchranný kruh? Vše začalo telefonátem jednoho z obyvatel, který nás na celý případ upozornil. Sešli jsme se s rodiči dětí a dali jim slovo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení