VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Silvestrovské posezení baráčníků s hudbou

Sobotka – Baráčnická obec uspořádala pro seniory silvestrovské posezení.

VIDEO: Kamion nestihl dobrzdit za dodávkou

Sobotecko - /AKTUALIZOVÁNO O VIDEO/ V pondělí 28. prosince dopoledne jel jednatřicetiletý řidič nákladním vozidlem Renault Master ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín.

Koně, koledy i pasáčci na soboteckém náměstí

Sobotka – Na náměstí byl ke shlédnutí živý betlém, přijeli v kočáře Tři králové, děti ze ZŠ zazpívaly koledy a pasáčci rozdali přihlížejícím štěstíčka.

Šrámkovou Sobotkou blikaly lampionky

Sobotka – Šrámkovo město ve středu v podvečer „rozsvítily" lampiony. Byly předzvěstí koledování s regionálním Deníkem.

Na šestnáctce u Sobotky se opět bouralo

Sobotka – V pátek krátce po šestnácté hodině jel sedmasedmdesátiletý řidič osobním vozidlem Škoda Octavia ve směru od Sobotky na Dolní Bousov.

Baráčníci v Sobotce volili nové konšelstvo

Sobotka – Vlastenecko-dobročinná obec baráčníků v Sobotce se sešla na výročním zasedání a zvolila své nové konšelstvo.

Natáčení pod prapory se svastikou aneb Sobotka jako dvojník Turnova

Sobotka – Do květnových dnů roku 1942, kdy byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, se v pátek „oblékla" Sobotka na Jičínsku.

Srážka dvou nákladních a osobního vozidla si vyžádala lidský život

Sobotecko - Dvě jednotky hasičů zasahovaly od pátečního dopoledne u tragické nehody, která se stala na hlavní silnici č. I/16 nedaleko Sobotky.

Ladislav Štrobl: Podzimní část nemůžeme hodnotit příliš kladně

Sobotka – Dalším okresním týmem v 1. A třídě, který hodnotí uplynulou podzimní část sezony, jsou fotbalisté Sobotky, kteří se v průběhu půlsezony potýkali se zraněními. Týmu chyběli především klíčoví útočníci.

Fotografové mají šanci k prezentaci

Sobotka - Fotografové dávných let a ti další i dnešní mají ovšem jeden a týž cíl : vytvořit snímky krásné, aby se líbily a mohly se i ukazovat přátelům a také široké veřejnosti. Ať už byly zhotoveny klasickou technikou se zvětšovákem v temné komoře s červeným světlem ve vůních vývojky a ustalovače nebo při prvotní práci s fotografií barevnou v úplné tmě a nebo při zpracování digitálních nosičů záznamu s počítačem a tiskárnou, cíl stále stejný – krásný obrázek.

Humprechtská kastelánka: Lidi chodili i přes úmorná vedra

Sobotka – Lovecký zámeček Humprecht, který se nachází jen kousek od Sobotky, se nepyšní jen zlatým půlměsícem coby památkou na svého zakladatele Humprechta Jana Černína z Chudenic, císařského velvyslance v Benátkách, který byl podle pověsti vězněn v Turecku, ale i letošní slušnou návštěvnickou oblíbeností.

Zastupitelé už složili slib. Osek nově řídí David Horák

Osek – Po podzimních mimořádných komunálních volbách byl novým starostou obce zvolen David Horák (Občané pro Osek). Post místostarosty zaujal Roman Bárta. Ten získal nejvíce hlasů (64), při ustavující schůzi se ale zřekl vedoucího postu.

Noví občánci Sobotky byli přivítáni do života

Sobotka - Vítání nových občánků města se konalo 24. října v obřadní síni městského úřadu, přivítáno jich bylo celkem třináct, a to postupně ve třech skupinách.

Návštěvní sezóna na Šolcově statku v Sobotce (ne)končí

Sobotka – Blíží se 31. říjen a s ním i den, kdy se Šolcův statek, jako každoročně, uzavře pro veřejnost. Nemělo by smysl ohlížet se za letošní kulturní sezónou, která se stává minulostí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení