VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Baráčníci v Sobotce volili nové konšelstvo

Sobotka – Vlastenecko-dobročinná obec baráčníků v Sobotce se sešla na výročním zasedání a zvolila své nové konšelstvo.

Natáčení pod prapory se svastikou aneb Sobotka jako dvojník Turnova

Sobotka – Do květnových dnů roku 1942, kdy byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, se v pátek „oblékla" Sobotka na Jičínsku.

Srážka dvou nákladních a osobního vozidla si vyžádala lidský život

Sobotecko - Dvě jednotky hasičů zasahovaly od pátečního dopoledne u tragické nehody, která se stala na hlavní silnici č. I/16 nedaleko Sobotky.

Ladislav Štrobl: Podzimní část nemůžeme hodnotit příliš kladně

Sobotka – Dalším okresním týmem v 1. A třídě, který hodnotí uplynulou podzimní část sezony, jsou fotbalisté Sobotky, kteří se v průběhu půlsezony potýkali se zraněními. Týmu chyběli především klíčoví útočníci.

Fotografové mají šanci k prezentaci

Sobotka - Fotografové dávných let a ti další i dnešní mají ovšem jeden a týž cíl : vytvořit snímky krásné, aby se líbily a mohly se i ukazovat přátelům a také široké veřejnosti. Ať už byly zhotoveny klasickou technikou se zvětšovákem v temné komoře s červeným světlem ve vůních vývojky a ustalovače nebo při prvotní práci s fotografií barevnou v úplné tmě a nebo při zpracování digitálních nosičů záznamu s počítačem a tiskárnou, cíl stále stejný – krásný obrázek.

Humprechtská kastelánka: Lidi chodili i přes úmorná vedra

Sobotka – Lovecký zámeček Humprecht, který se nachází jen kousek od Sobotky, se nepyšní jen zlatým půlměsícem coby památkou na svého zakladatele Humprechta Jana Černína z Chudenic, císařského velvyslance v Benátkách, který byl podle pověsti vězněn v Turecku, ale i letošní slušnou návštěvnickou oblíbeností.

Zastupitelé už složili slib. Osek nově řídí David Horák

Osek – Po podzimních mimořádných komunálních volbách byl novým starostou obce zvolen David Horák (Občané pro Osek). Post místostarosty zaujal Roman Bárta. Ten získal nejvíce hlasů (64), při ustavující schůzi se ale zřekl vedoucího postu.

Noví občánci Sobotky byli přivítáni do života

Sobotka - Vítání nových občánků města se konalo 24. října v obřadní síni městského úřadu, přivítáno jich bylo celkem třináct, a to postupně ve třech skupinách.

Návštěvní sezóna na Šolcově statku v Sobotce (ne)končí

Sobotka – Blíží se 31. říjen a s ním i den, kdy se Šolcův statek, jako každoročně, uzavře pro veřejnost. Nemělo by smysl ohlížet se za letošní kulturní sezónou, která se stává minulostí.

Lubor Jenček: Daří-li se posunout věci, zhmotnit nápad, je to skvělý pocit

Sobotka – Rok po volbách Sobotka částečně změnila svoji tvář. Asi nejvýraznější přeměna postihla samotný příjezd do města směrem od Jičína. Do „meruňkového" pláště se převlékla mateřská škola a zelený hubertus si postupně navléká zdravotnické středisko.

Popruh jak struna, která rozezní fóbie. To je chůze zvaná slackline

Kost - Při pohledu na jejich kousky se mnohým sevře žaludek. A i když stojí pevně na zemi, tak dostávají závratě. Jiní si pak pomyslí: „Jak málo centimetrů stačí k takřka dětské radosti." Obě skupiny však „šílencům", které dělí od rozbité hlavy, zlámaných nohou či jiných údů, jen proužek popruhu, tleskají. Řeč je o slacklinestech, tedy mužích a ženách, kteří propadli kouzlu chůze a triků na nataženém popruhu.

Po bezvládí má obec Osek na Sobotecku vedení

Osek – Česká vlajka, která o víkendu vlála na oseckém obecním úřadě, nepřipomínala pouze nadcházející státní svátek.

Nové volby. O hlasy bojuje jedno uskupení

Osek – Šestadvacátého září se v obci uskuteční mimořádné volby. Volební místnost bude v kanceláři obecního úřadu a voličům bude přístupná v době od 7 do 22 hodin.

Ohlédnutí za hudbou na Soboteckém jarmarku

Sobotka – Přinášíme fotoohlédnutí za víkendovým jarmarkem v Sobotce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies