VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Lubor Jenček: O novém sportovišti město a klub jednají dál

Sobotka – Velkorysý projekt modernizace a rozšíření sportovního areálu, na kterém město pracovalo v posledních měsících, se letos neuskuteční. Sportovní klub, který je vlastníkem sportoviště, totiž na své valné hromadě 23. ledna neschválil jeho převod do rukou města ani smlouvu o následné spolupráci.

Lubor Jenček: Od Jičína město září novotou

Sobotka – Město pod Humprechtem, proslulé svou historií a bohatým kulturním děním, řeší každoročně náročné úkoly spojené se zajištěním svého plynulého chodu a co nejreprezantivnějšího vzhledu tak, aby byli spokojeni jak občané, tak návštěvníci, kteří sem přijíždějí během turistické sezóny.

Sobotecký Kompas zve mladé lidi k tanci

Sobotka – Minulý týden zahájil v opravených prostorách spořitelny svou činnost Kompas – Volnočasový klub pro děti a mládež od šesti do šestadvaceti let. Klub funguje v rámci Komunitního centra, jehož provozovatelem je Jednota bratrská.

Šrámkovské matiné s divadlem

Sobotka – V sále spořitelny jsme přivítali na Šrámkovském matiné herce z divadla na Vinohradech.

Silvestrovské posezení baráčníků s hudbou

Sobotka – Baráčnická obec uspořádala pro seniory silvestrovské posezení.

VIDEO: Kamion nestihl dobrzdit za dodávkou

Sobotecko - /AKTUALIZOVÁNO O VIDEO/ V pondělí 28. prosince dopoledne jel jednatřicetiletý řidič nákladním vozidlem Renault Master ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín.

Koně, koledy i pasáčci na soboteckém náměstí

Sobotka – Na náměstí byl ke shlédnutí živý betlém, přijeli v kočáře Tři králové, děti ze ZŠ zazpívaly koledy a pasáčci rozdali přihlížejícím štěstíčka.

Šrámkovou Sobotkou blikaly lampionky

Sobotka – Šrámkovo město ve středu v podvečer „rozsvítily" lampiony. Byly předzvěstí koledování s regionálním Deníkem.

Na šestnáctce u Sobotky se opět bouralo

Sobotka – V pátek krátce po šestnácté hodině jel sedmasedmdesátiletý řidič osobním vozidlem Škoda Octavia ve směru od Sobotky na Dolní Bousov.

Baráčníci v Sobotce volili nové konšelstvo

Sobotka – Vlastenecko-dobročinná obec baráčníků v Sobotce se sešla na výročním zasedání a zvolila své nové konšelstvo.

Natáčení pod prapory se svastikou aneb Sobotka jako dvojník Turnova

Sobotka – Do květnových dnů roku 1942, kdy byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, se v pátek „oblékla" Sobotka na Jičínsku.

Srážka dvou nákladních a osobního vozidla si vyžádala lidský život

Sobotecko - Dvě jednotky hasičů zasahovaly od pátečního dopoledne u tragické nehody, která se stala na hlavní silnici č. I/16 nedaleko Sobotky.

Ladislav Štrobl: Podzimní část nemůžeme hodnotit příliš kladně

Sobotka – Dalším okresním týmem v 1. A třídě, který hodnotí uplynulou podzimní část sezony, jsou fotbalisté Sobotky, kteří se v průběhu půlsezony potýkali se zraněními. Týmu chyběli především klíčoví útočníci.

Fotografové mají šanci k prezentaci

Sobotka - Fotografové dávných let a ti další i dnešní mají ovšem jeden a týž cíl : vytvořit snímky krásné, aby se líbily a mohly se i ukazovat přátelům a také široké veřejnosti. Ať už byly zhotoveny klasickou technikou se zvětšovákem v temné komoře s červeným světlem ve vůních vývojky a ustalovače nebo při prvotní práci s fotografií barevnou v úplné tmě a nebo při zpracování digitálních nosičů záznamu s počítačem a tiskárnou, cíl stále stejný – krásný obrázek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení