VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Miloň Čepelka uvede povídky o smrti

Sobotka – Společně s nakladatelem Josefem Snětivým představí v pondělí v městské knihovně svou autorskou tvorbu „cimrmanolog" Miloň Čepelka.

Beseda o počátcích fotbalu v Sobotce

Sobotka – Městské kulturní středisko společně s Vlastenecko-dobročinnou obcí baráčníků v Sobotce pořádaly ve středu 2. března besedu se soboteckým rodákem a bývalým sportovním komentátorem Jaroslavem Suchánkem.

Humprecht, zámek s půlměsícem, bude slavit 350. výročí

Sobotka – Při příležitosti třístéhopadesátého výročí vzniku zámku Humprecht připravuje jeho správa už v letošním roce několik populárně historických pořadů. Připomínky půlkulatého výročí se protáhnou i do dalších dvou let.

Přednáška historika Karola Bílka o Sobotce před sto lety

Sobotka – Obec baráčníků v Sobotce stále vyvíjí bohatou činnost.

Zámek Humprecht dosáhne na významné dotace

Sobotka/ Pecka – Podstatnější úpravy čekají možná zámek Humprecht. Město Sobotka, které je jeho majitelem, se chce ucházet o finance z dotačního titulu určeného na revitalizaci vybraných památek, který v rámci evropských fondů vypsalo ministerstvo pro místní rozvoj.

Lubor Jenček: O novém sportovišti město a klub jednají dál

Sobotka – Velkorysý projekt modernizace a rozšíření sportovního areálu, na kterém město pracovalo v posledních měsících, se letos neuskuteční. Sportovní klub, který je vlastníkem sportoviště, totiž na své valné hromadě 23. ledna neschválil jeho převod do rukou města ani smlouvu o následné spolupráci.

Lubor Jenček: Od Jičína město září novotou

Sobotka – Město pod Humprechtem, proslulé svou historií a bohatým kulturním děním, řeší každoročně náročné úkoly spojené se zajištěním svého plynulého chodu a co nejreprezantivnějšího vzhledu tak, aby byli spokojeni jak občané, tak návštěvníci, kteří sem přijíždějí během turistické sezóny.

Sobotecký Kompas zve mladé lidi k tanci

Sobotka – Minulý týden zahájil v opravených prostorách spořitelny svou činnost Kompas – Volnočasový klub pro děti a mládež od šesti do šestadvaceti let. Klub funguje v rámci Komunitního centra, jehož provozovatelem je Jednota bratrská.

Šrámkovské matiné s divadlem

Sobotka – V sále spořitelny jsme přivítali na Šrámkovském matiné herce z divadla na Vinohradech.

Silvestrovské posezení baráčníků s hudbou

Sobotka – Baráčnická obec uspořádala pro seniory silvestrovské posezení.

VIDEO: Kamion nestihl dobrzdit za dodávkou

Sobotecko - /AKTUALIZOVÁNO O VIDEO/ V pondělí 28. prosince dopoledne jel jednatřicetiletý řidič nákladním vozidlem Renault Master ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín.

Koně, koledy i pasáčci na soboteckém náměstí

Sobotka – Na náměstí byl ke shlédnutí živý betlém, přijeli v kočáře Tři králové, děti ze ZŠ zazpívaly koledy a pasáčci rozdali přihlížejícím štěstíčka.

Šrámkovou Sobotkou blikaly lampionky

Sobotka – Šrámkovo město ve středu v podvečer „rozsvítily" lampiony. Byly předzvěstí koledování s regionálním Deníkem.

Na šestnáctce u Sobotky se opět bouralo

Sobotka – V pátek krátce po šestnácté hodině jel sedmasedmdesátiletý řidič osobním vozidlem Škoda Octavia ve směru od Sobotky na Dolní Bousov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies