VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Z chlouby Sobotky se mohla stát psychiatrická léčebna

Sobotka – Hlídá nás a drží nad námi ochrannou ruku. Majestátně a hrdě se tyčí nad městem Sobotka už krásných 350 let. Humprecht, pýcha Českého ráje prožil za ta léta mnoho krásného, ale přišly i chvíle těžké, které vždy ustál s noblesou sobě vlastní.

Soutěž o vstupenky na zámek Humprecht

Sobotka – Zámek nad městem Humprecht slaví letos v červnu 350 let od podepsání stavební smlouvy a symbolického položení základního kamene ke stavbě zámku.

Sobotečtí se dočkají nového sportovního hřiště

Sobotka – Sobotečtí mají naději, že se v brzké době dočkají modernizace a rozšíření sportovního hřiště. Valná hromada Sportovního klubu Sobotka totiž v dubnu jednoznačně odsouhlasila prodej sportovního areálu městu, a to může pomalu začít s realizací projektu.

V centru Sobotky budou řidiči za parkování platit

Sobotka – Bezplatného stání v centru lidé často zneužívají a právě tomu chce zdejší radnice zamezit vybíráním parkovného.

Zámek Humprecht má klíč od minulosti

Sobotka – Předčasný dárek ke kulatým narozeninám dostal lovecký zámek Humprecht. Při úpravách okolní zeleně byl jedním ze zahradníků nalezen klíč, jehož stáří zatím není známé, ale odhaduje se zhruba kolem dvě stě let.

Hrad Kost se vyjímá na zlatých mincích

Kost – Kost je tak prvním z deseti hradů, který je vyražen na speciální kolekci zlatých mincí, kterou připravila ČNB. Mince byla vyražena v Jablonci nad Nisou a k jejímu slavnostnímu odhalení došlo v úterý v areálu samotného hradu za přítomnosti pozvaných hostů.

Pozvánka na Českou květnici do Markvartic

Markvartice u Sobotky – 16. ročník svátku květnatých luk a krásného venkova se chystá na 3. – 5. června od 10 do 16 hodin v Markvarticích u Sobotky.V chalupě bude od pátku do neděle k vidění výstava lučních rostlin a léčivých bylin, semínkový krámek s možností nákupu osiv.

Setkání rodáků a přátel s výstavami, filmy a koncerty

Sobotka – V rámci setkání rodáků a přátel města se konalo promítání filmů v městském divadle „Solnice".

Lenin i Bach společně v Sobotce

Sobotka - Zavítáte-li v neděli 1. května na Šolcův statek, můžete tu očekávat takové rojení lékařů, jako kdyby se opodál srazily rychlíky či se zřítil aeroplán.

Zasedání soboteckých baráčníků v novém prostředí

Sobotka / Střehom – Konšelstvo sobotecké baráčnické obce absolvovalo své výjezdní zasedání.

Děti z volnočasového klubu Kompas v baráčnické rychtě v Sobotce

Sobotka - Pod vedením pastora Jednoty bratrské Jaromíra Babky děti zazpívaly a předaly seniorům vlastnoručně vyrobené dárečky.

Zdeněk Rulc vystřelil Sobotce body

Sobotka – Mistrovské soutěže fotbalistů v sobotu vstoupily do dalšího kola. V krajském přeboru vydoloval Jičín všechny body na umělé trávě v Dobrušce. V 1. A třídě si první bodový zisk v jarní části připsali Sobotečtí.

Občané jsou o novinkách z radnice informováni SMS zprávami

Sobotka – Zvýšení informovanosti si město slibuje od nové služby – mobilního rozhlasu, tedy rozesílání důležitých informací občanům přímo do jejich mobilů.

Oprava kanalizace zpomalí provoz na hrad Kost

Sobotka – Už v dubnu má být zahájena oprava kanalizace v ulicích Na Celné a v Turnovské. O realizátorovi prací, jejichž investorem je Vodohospodářská a obchodní společnost v Jičíně, v nejbližší době rozhodne výběrové řízení. Rozsáhlá akce zpomalí provoz na hlavní trase k zámku Humprecht a dále ke hradu Kost. Dokončena by měla být letos v říjnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení