VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Hrad Kost se vyjímá na zlatých mincích

Kost – Kost je tak prvním z deseti hradů, který je vyražen na speciální kolekci zlatých mincí, kterou připravila ČNB. Mince byla vyražena v Jablonci nad Nisou a k jejímu slavnostnímu odhalení došlo v úterý v areálu samotného hradu za přítomnosti pozvaných hostů.

Pozvánka na Českou květnici do Markvartic

Markvartice u Sobotky – 16. ročník svátku květnatých luk a krásného venkova se chystá na 3. – 5. června od 10 do 16 hodin v Markvarticích u Sobotky.V chalupě bude od pátku do neděle k vidění výstava lučních rostlin a léčivých bylin, semínkový krámek s možností nákupu osiv.

Setkání rodáků a přátel s výstavami, filmy a koncerty

Sobotka – V rámci setkání rodáků a přátel města se konalo promítání filmů v městském divadle „Solnice".

Lenin i Bach společně v Sobotce

Sobotka - Zavítáte-li v neděli 1. května na Šolcův statek, můžete tu očekávat takové rojení lékařů, jako kdyby se opodál srazily rychlíky či se zřítil aeroplán.

Zasedání soboteckých baráčníků v novém prostředí

Sobotka / Střehom – Konšelstvo sobotecké baráčnické obce absolvovalo své výjezdní zasedání.

Děti z volnočasového klubu Kompas v baráčnické rychtě v Sobotce

Sobotka - Pod vedením pastora Jednoty bratrské Jaromíra Babky děti zazpívaly a předaly seniorům vlastnoručně vyrobené dárečky.

Zdeněk Rulc vystřelil Sobotce body

Sobotka – Mistrovské soutěže fotbalistů v sobotu vstoupily do dalšího kola. V krajském přeboru vydoloval Jičín všechny body na umělé trávě v Dobrušce. V 1. A třídě si první bodový zisk v jarní části připsali Sobotečtí.

Občané jsou o novinkách z radnice informováni SMS zprávami

Sobotka – Zvýšení informovanosti si město slibuje od nové služby – mobilního rozhlasu, tedy rozesílání důležitých informací občanům přímo do jejich mobilů.

Oprava kanalizace zpomalí provoz na hrad Kost

Sobotka – Už v dubnu má být zahájena oprava kanalizace v ulicích Na Celné a v Turnovské. O realizátorovi prací, jejichž investorem je Vodohospodářská a obchodní společnost v Jičíně, v nejbližší době rozhodne výběrové řízení. Rozsáhlá akce zpomalí provoz na hlavní trase k zámku Humprecht a dále ke hradu Kost. Dokončena by měla být letos v říjnu.

V knihovně tentokrát pobesedujete s archeologem Martinem Kunou

Libošovice – Zítřejší sobotu jste od 16 hodin srdečně zváni do libošovické knihovny na přátelské setkání a besedu. Tentokrát se budeme věnovat archeologii. Naším vzácným hostem bude přední český archeolog Martin Kuna, odborník na nedestruktivní výzkum krajiny.

Jarní turnaj v prší rozhodla vzájemná partie

Libošovice – Jubilejní desátý turnaj sedmého ročníku v karetní hře prší je minulostí a měl svá nej.

Sobotka na lídra nestačila

Sobotka – Mistrovské boje v jarní části sezony plně odstartovaly. V 1. A třídě bodovaly dva okresní celky, Hořice a Lázně Bělohrad. Oba se drží na špici tabulky.

Dům pod půlměsícem v Sobotce opět září

Sobotka – New York, Řím, Hong Kong, Brusel – to jsou místa posledních výstav mezinárodně uznávaného italského sochaře a malíře Claudia Parmiggianiho. Svou stopu zanechal souhrou okolností i pod zámkem Humprecht.

Ocenili nejstaršího občana města

Sobotka – Dlouholetý baráčník a nejstarší občan města Sobotky Miloslav Hájek letos oslavil 13. března životní jubileum 100 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies