VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Třešňová tečka festivalu jazyka, řeči a literatury

Sobotka – Festival Šrámkova Sobotka se v sobotu dopoledne dočkal své sladké tečky. Již po šesté se na náměstí konal benefiční Třešňový jarmark, z jehož výtěžku pořadatelé pořídí věci pro zlepšení života ve městě.

Ještě dnes Historické slavnosti na hradu Kost

Hrad Kost – Příznivci historie a památek mají ve dnech 9.7. a 10.7. jedinečnou příležitost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk.

Šrámkova Sobotka: Kulturní zážitek v kostele

Sobotka – O program Šrámkovy Sobotky nebyl ochuzen ani kostel sv. Máří Magdalény, ve kterém se konal koncert duchovní hudby prvního trumpetisty České filharmonie Miroslava Kejmara, kterého na varhany doprovodil Aleš Bárta.

Český jazyk je během festivalu králem Sobotky

Sobotka – Festival jazyka, řeči a literatury v neděli slavnostně vstoupil do svého šedesátého ročníku, jehož tématem je Lyrika dnes. Sobotkou se tak rozléhají tóny nejen krásných básní, ale také hudby.

Výběr z programu Šrámkovy Sobotky

Sobotka – Šrámkova Sobotka 2016 – Lyrika dnes

Hurá, dočkali jsme se. Prázdniny jsou tu

Sobotka – Posledního zvonění tohoto školní roku se dočkali i žáci sobotecké základní školy. Už od samého rána bylo vidět, že děti jsou velmi natěšené a plné energie. Na rozdíl od místních učitelů. Na těch naopak bylo znát, že už se nemohou dočkat jistě zaslouženého odpočinku.

Šrámkova Sobotka vstupuje do šedesátého ročníku

Sobotka – Je to už spousty let, kdy se básník a spisovatel Fráňa Šrámek procházel ulicemi Sobotky a možná se mu v hlavě rodily verše jeho básnické sbírky Splav. Trápím se, trápím, myslím si, kde bych tě nejraděj potkal. Ulice střídám, parky a nábřeží, bojím se krásných lží…

Hudební odpoledne se sborem Stojmír - Bendl

Sobotka – Dům pečovatelské služby opět potěšil smíšený pěvecký sbor Stojmír-Bendl.

Dagmar Faměrová: Humprecht je můj druhý domov

Sobotka – U příležitosti 350. výročí zámku Humprecht jsme si povídali s kastelánkou zámku nejen o chystaných oslavách, ale i jejím poutu k této národní kulturní památce.

Z chlouby Sobotky se mohla stát psychiatrická léčebna

Sobotka – Hlídá nás a drží nad námi ochrannou ruku. Majestátně a hrdě se tyčí nad městem Sobotka už krásných 350 let. Humprecht, pýcha Českého ráje prožil za ta léta mnoho krásného, ale přišly i chvíle těžké, které vždy ustál s noblesou sobě vlastní.

Soutěž o vstupenky na zámek Humprecht

Sobotka – Zámek nad městem Humprecht slaví letos v červnu 350 let od podepsání stavební smlouvy a symbolického položení základního kamene ke stavbě zámku.

Sobotečtí se dočkají nového sportovního hřiště

Sobotka – Sobotečtí mají naději, že se v brzké době dočkají modernizace a rozšíření sportovního hřiště. Valná hromada Sportovního klubu Sobotka totiž v dubnu jednoznačně odsouhlasila prodej sportovního areálu městu, a to může pomalu začít s realizací projektu.

V centru Sobotky budou řidiči za parkování platit

Sobotka – Bezplatného stání v centru lidé často zneužívají a právě tomu chce zdejší radnice zamezit vybíráním parkovného.

Zámek Humprecht má klíč od minulosti

Sobotka – Předčasný dárek ke kulatým narozeninám dostal lovecký zámek Humprecht. Při úpravách okolní zeleně byl jedním ze zahradníků nalezen klíč, jehož stáří zatím není známé, ale odhaduje se zhruba kolem dvě stě let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies