VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Lucemburské slavnosti na hradu Kost

Hrad Kost – V letošním roce uplyne již 700 let od narození císaře Karla IV. a proto jsme si pro vás na červencový víkend 23.7. – 24.7. připravili oslavy k tomuto výročí, neboť zakladatel hradu Beneš z Vartemberka sloužil jako nejvyšší hofmistr u dvora Karla IV.

Sobotecké meditace známých tváří

Sobotka – Je známo, že Šrámkova Sobotka dává přednost intimnosti lidského hlasu a rozdmýchává vnitřní fantazie posluchače. Alfred Strejček a Jitka Molavcová dali svému pořadu název Cesta modlitby.

Jitka Molavcová: Festival si musíme hlavně chránit

Šrámkova Sobotka přivítala mnoho významných hostů, mezi nimiž nechyběla ani Jitka Molavcová. My jsme měli možnost si s touto herečkou popovídat nejen o festivalu, ale i o jejích plánech do budoucna.

Na slovíčko s hercem Igorem Barešem

Sobotka – Svůj prostor na festivalu Šrámkova Sobotka dostal i herec Igor Bareš, který mimo jiné dlouhou dobu spolupracoval na pořadu Toulky českou minulostí, které jsou považovány za nejdelší audio knihu v České republice a možná i ve světě.

Hana Maciuchová: Festival je nenahraditelný

Sobotka – Festival Šrámkova Sobotka navštívila i populární herečka Hana Maciuchová. Měli jsme příležitost si s ní popovídat nejen o jejím vztahu k festivalu.

Třešňová tečka festivalu jazyka, řeči a literatury

Sobotka – Festival Šrámkova Sobotka se v sobotu dopoledne dočkal své sladké tečky. Již po šesté se na náměstí konal benefiční Třešňový jarmark, z jehož výtěžku pořadatelé pořídí věci pro zlepšení života ve městě.

Ještě dnes Historické slavnosti na hradu Kost

Hrad Kost – Příznivci historie a památek mají ve dnech 9.7. a 10.7. jedinečnou příležitost zhlédnout v prostorách gotického hradu Kost pravý středověk.

Šrámkova Sobotka: Kulturní zážitek v kostele

Sobotka – O program Šrámkovy Sobotky nebyl ochuzen ani kostel sv. Máří Magdalény, ve kterém se konal koncert duchovní hudby prvního trumpetisty České filharmonie Miroslava Kejmara, kterého na varhany doprovodil Aleš Bárta.

Český jazyk je během festivalu králem Sobotky

Sobotka – Festival jazyka, řeči a literatury v neděli slavnostně vstoupil do svého šedesátého ročníku, jehož tématem je Lyrika dnes. Sobotkou se tak rozléhají tóny nejen krásných básní, ale také hudby.

Výběr z programu Šrámkovy Sobotky

Sobotka – Šrámkova Sobotka 2016 – Lyrika dnes

Hurá, dočkali jsme se. Prázdniny jsou tu

Sobotka – Posledního zvonění tohoto školní roku se dočkali i žáci sobotecké základní školy. Už od samého rána bylo vidět, že děti jsou velmi natěšené a plné energie. Na rozdíl od místních učitelů. Na těch naopak bylo znát, že už se nemohou dočkat jistě zaslouženého odpočinku.

Šrámkova Sobotka vstupuje do šedesátého ročníku

Sobotka – Je to už spousty let, kdy se básník a spisovatel Fráňa Šrámek procházel ulicemi Sobotky a možná se mu v hlavě rodily verše jeho básnické sbírky Splav. Trápím se, trápím, myslím si, kde bych tě nejraděj potkal. Ulice střídám, parky a nábřeží, bojím se krásných lží…

Hudební odpoledne se sborem Stojmír - Bendl

Sobotka – Dům pečovatelské služby opět potěšil smíšený pěvecký sbor Stojmír-Bendl.

Dagmar Faměrová: Humprecht je můj druhý domov

Sobotka – U příležitosti 350. výročí zámku Humprecht jsme si povídali s kastelánkou zámku nejen o chystaných oslavách, ale i jejím poutu k této národní kulturní památce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení