VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Místo fotky prezidenta malovaný obrázek učitele

Sobotka – Dva měsíce volna a radovánek utekly jako nic a dětem opět nastaly školní povinnosti.

Picek dosáhl na výborný výsledek

Sobotka – Již po čtyřicáté šesté se v okolí Zlína jela slavná Barum rally, která byla součástí mistrovství Evropy i mistrovství České republiky.

Oprava silnice ke Kosti začne o týden později

Sobotka – Silnice vedoucí ze Sobotky do obce Podkost připomíná spíše tankodrom a řidiči zde mají velký problém se vyhnout dírám. Úsek k malebnému hradu Kost se konečně dočká opravy.

Sobotku zaplavilo téměř osm tisíc návštěvníků

Sobotka – „Nejsme tu zdaleka poprvé, jezdíme sem každý rok a nabídka je stále dobrá, jsme moc spokojeni. Vždycky si dáme něco dobrého, koupíme drobnosti do domácnosti, koření, bylinky, med, podíváme se na kytičky," hodnotí 28. ročník Soboteckého jarmarku Pavla Švarcová, jedna z osmitisícového davu návštěvníků, který v pátek a sobotu zaplavil prostranství pod malebným Humprechtem.

Vozatajské závody, kde si soupeři pomáhají

Sobotka – V sobotu se na kolbišti pod Humprechtem konal již pátý ročník vozatajských hobby závodů, kterého se zúčastnilo celkem dvanáct týmů.

Jaromír Kubů: Být kastelánem je mým osudem

Sobotka – Besedy na Šolcově statku vstoupily letos do 7. ročníku, a protože se slaví sedmisté výročí narození Karla IV., přijel pan kastelán z Karlštejna, že bude vykládat o Karlu IV. Inženýr Jaromír Kubů je na Karlštejně 28 roků, ale začínal ještě za studentských let jako průvodce na Kosti.

Na Kost zavítal Karel IV. se svojí početnou družinou

Kost – Lucemburské slavnosti k sedmistému výročí od narození Karla IV. se o víkendu odehrávaly na hradě Kost.

Prvenství patří Marii Zvolské a Pavlu Blehovi

Sobotka – Na XIV. ročníku Memoriálu Vladimíra Havránka a VII. ročníku PreminBlond Cupu na kolbišti pod Humprechtem se opět bojovalo s plným nasazením.

Valdice vyzvou v předkole poháru Sobotku

Sobotka – Fotbalová mužstva se připravují na novou sezonu 2016/2017.

Lucemburské slavnosti na hradu Kost

Hrad Kost – V letošním roce uplyne již 700 let od narození císaře Karla IV. a proto jsme si pro vás na červencový víkend 23.7. – 24.7. připravili oslavy k tomuto výročí, neboť zakladatel hradu Beneš z Vartemberka sloužil jako nejvyšší hofmistr u dvora Karla IV.

Sobotecké meditace známých tváří

Sobotka – Je známo, že Šrámkova Sobotka dává přednost intimnosti lidského hlasu a rozdmýchává vnitřní fantazie posluchače. Alfred Strejček a Jitka Molavcová dali svému pořadu název Cesta modlitby.

Jitka Molavcová: Festival si musíme hlavně chránit

Šrámkova Sobotka přivítala mnoho významných hostů, mezi nimiž nechyběla ani Jitka Molavcová. My jsme měli možnost si s touto herečkou popovídat nejen o festivalu, ale i o jejích plánech do budoucna.

Na slovíčko s hercem Igorem Barešem

Sobotka – Svůj prostor na festivalu Šrámkova Sobotka dostal i herec Igor Bareš, který mimo jiné dlouhou dobu spolupracoval na pořadu Toulky českou minulostí, které jsou považovány za nejdelší audio knihu v České republice a možná i ve světě.

Hana Maciuchová: Festival je nenahraditelný

Sobotka – Festival Šrámkova Sobotka navštívila i populární herečka Hana Maciuchová. Měli jsme příležitost si s ní popovídat nejen o jejím vztahu k festivalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies