VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

Kuchařky vařečky ani o prázdninách neodloží

Sobotka – Na začátek prázdnin se těší i kuchařky ve školních vývařovnách. I je čeká letní dovolená, ale ne všechny. Sobotecké ženy chystají obědy po celé prázdniny, volno mají pouze 14 dnů, kdy je uzavřena mateřská školka.

Perné prázdniny v sobotecké škole. Stavbaři vyhnali žáky

Sobotka – Školáci a studenti si posledního června převezmou oficiálně vysvědčení, rodiče pak čeká náročný úkol, jak své dítko po dva měsíce volna zabavit a zaměstnat.

Dům pod půlměsícem v Sobotce roste znovu

Sobotka – Park za městským úřadem skrývá stavební raritu – Parmiggianiho skulpturu Dům pod půlměsícem. Ta je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a město nyní přistoupilo k její kompletní rekonstrukci.

Trenér Sobotky Ladislav Štrobl: Sezonu hodnotím pozitivně

Sobotka – V dalším ohlédnutí za uplynulou fotbalovou sezonou se budeme věnovat druhému účastníkovi krajské 1. A třídy, týmu Sobotky, který do letošního ročníku soutěže vstupoval jako nováček.

Sraz amerických vozidel přilákal na koupaliště davy

Sobotka – U koupaliště se uskutečnil sraz majitelů vozidel americké provenience. Celkem se sem sjelo zhruba sto aut různého typu i časového zařazení.

V Sobotce opět sraz amerických vozů a motocyklů

Sobotka – Sraz amerických vozů a motocyklů pod Humprechtem se chystá v pátek 12. a v sobotu 13. června. Místem setkání 5. ročníku je koupaliště v Sobotce.

Česká květnice aneb Není bylina, aby k něčemu nebyla

Markvartice – V malebné vesnici s krásnými roubenými stavbami sídlí firma Planta Naturalis, která se specializuje na pěstování přírodních rostlin a osiv.

Kapela Srazilka pokračuje v hudebních produkcích

Samšina – V restauraci Samšina každou lichou středu pokračují pravidelné produkce instrumentální skupiny Srazilka Drštěkryje.

V Sobotce přivítali nové občánky

Sobotka - Slavnostní vítání nových občánků se konalo minulou sobotu v Sobotce.

Setkání s hudbou je vždy příjemné

Sobotka – Baráčníci s ostatními Soboťáky oslavili Den matek při "Odpoledním setkání s paní hudbou" v Baráčnické rychtě v domě s pečovatelskou službou.

Nové volby v Oseku u Sobotky se uskuteční zřejmě v září

Osek – Vzhledem k rezignaci tří zastupitelů není v současné době zastupitelstvo obce usnášeníschopné a všechny investice a projekty jsou pozastaveny. Do voleb a zasedání nového zastupitelstva je pověřen vedením obce David Horák.

Poradna zdravé výživy Dagmar Kozderkové ze Sobotky

Zaslechla jsem, že vaše poradna na středisku v Sobotce končí. Co je na tom pravdy?

Kytička pro maminky k svátku na Humprechtu

Humprecht – Svátek matek se začal v Československu slavit podle amerického vzoru druhou květnovou neděli poprvé v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

Těžba dřeva poškodila údolí Plakánku včetně cesty

Jičín – Těžba dřeva v přírodní rezervaci Údolí Plakánek v Českém ráji poškodila podle agentury ochrany přírody cenné podmáčené dno údolí a také značenou turistickou stezku. Lesy v lokalitě jsou majetkem rodiny Kinských dal Borgo, která je i vlastníkem nejzachovalejšího gotického hradu u nás. Tím je Kost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení