VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SOBOTKA

V Sobotce opět sraz amerických vozů a motocyklů

Sobotka – Sraz amerických vozů a motocyklů pod Humprechtem se chystá v pátek 12. a v sobotu 13. června. Místem setkání 5. ročníku je koupaliště v Sobotce.

Česká květnice aneb Není bylina, aby k něčemu nebyla

Markvartice – V malebné vesnici s krásnými roubenými stavbami sídlí firma Planta Naturalis, která se specializuje na pěstování přírodních rostlin a osiv.

Kapela Srazilka pokračuje v hudebních produkcích

Samšina – V restauraci Samšina každou lichou středu pokračují pravidelné produkce instrumentální skupiny Srazilka Drštěkryje.

V Sobotce přivítali nové občánky

Sobotka - Slavnostní vítání nových občánků se konalo minulou sobotu v Sobotce.

Setkání s hudbou je vždy příjemné

Sobotka – Baráčníci s ostatními Soboťáky oslavili Den matek při "Odpoledním setkání s paní hudbou" v Baráčnické rychtě v domě s pečovatelskou službou.

Nové volby v Oseku u Sobotky se uskuteční zřejmě v září

Osek – Vzhledem k rezignaci tří zastupitelů není v současné době zastupitelstvo obce usnášeníschopné a všechny investice a projekty jsou pozastaveny. Do voleb a zasedání nového zastupitelstva je pověřen vedením obce David Horák.

Poradna zdravé výživy Dagmar Kozderkové ze Sobotky

Zaslechla jsem, že vaše poradna na středisku v Sobotce končí. Co je na tom pravdy?

Kytička pro maminky k svátku na Humprechtu

Humprecht – Svátek matek se začal v Československu slavit podle amerického vzoru druhou květnovou neděli poprvé v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

Těžba dřeva poškodila údolí Plakánku včetně cesty

Jičín – Těžba dřeva v přírodní rezervaci Údolí Plakánek v Českém ráji poškodila podle agentury ochrany přírody cenné podmáčené dno údolí a také značenou turistickou stezku. Lesy v lokalitě jsou majetkem rodiny Kinských dal Borgo, která je i vlastníkem nejzachovalejšího gotického hradu u nás. Tím je Kost.

Holčička spadla do žumpy, kamarád běžel pro pomoc

Sobotka – Pětiletá holčička spadla v sobotu odpoledne do septiku v jedné vesnici u Sobotky na Jičínsku. Dívenku vyprostil jeden z přivolaných svědků a vrtulník záchranářů ji transportoval do hradecké fakultní nemocnice.

Prioritou Sobotky je v letošním roce oprava budov

Sobotka – Zhruba 12 milionů letos proinvestují v Šrámkově městě. Zaměří se především na opravy budov s tím, že v letošním roce připraví stavbu parkoviště u divadla a pošty včetně opravy chodníků k realizaci na rok 2016.

Poradna zdravé výživy Dagmar Kozderkové

Když podle vás nemáme jíst tolik pšeničných výrobků, tak tedy jaké?

Sobotka zaskočila lídra, v 1. B třídě zdolaly Nepolisy Miletín.

Sobotka – Mistrovské souboje fotbalistů pokročily do dalšího kola. V sobotu sehrála svoje domácí utkání 1. A třídy Sobotka, která přivítala vedoucí Kostelec nad Orlicí.

Šolcův statek zahajuje sezonu dnem otevřených dveří. Přijďte pobejt

Sobotka – Na Šolcově statku v Sobotce vrcholí přípravy k jeho opětovnému zpřístupnění pro veřejnost. Letos se tak stane dřív než v minulých letech. Již v sobotu 18. dubna, od 13 do 16 hodin, se tu totiž uskuteční den otevřených dveří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies