VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Novou Pakou už zavoněly Vánoce

Nová Paka – Inspirace, vánoční naladění, tašky plné dobrot, nasycený žaludek a také dobrý pocit ze setkání se známými a kamarády.

Dvě vítězství basketbalistů s Turnovem

Nová Paka – Basketbalový los VBL mužů poslal o minulém víkendu ke dvěma utkáním týmy novopackého Sokola a turnovských basketbalistů. Novopačtí sokolové dokázali v obou utkáních zvítězit a poskočili tak v tabulce na druhé místo za vedoucí Náchod.

Vánoční trhy s rybí polévkou

Nová Paka – Třídenní Vánoční trhy zahájí Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka ve středu.

Úspěchy automobilových závodníků Jičínska

Nová Paka – Tři mimořádné úspěchy zaznamenali v letošní sezóně automobiloví závodníci jičínského regionu. Především Václav Fejfar se stal po čtvrté v kariéřemistrem Evropy v autokrosu a v sezóně vyhrál čtyři evropské závody.

Mikuláš si v parním vlaku zahrál na průvodčího

Jičínsko - Tradiční Mikulášský parní vlak vyrazil z Nové Paky do Lomnice nad Popelkou už v pátek, v neděli si pak svou cestu zopakoval.

Jičínské derby vyznělo pro packé sokolky

Nová Paka – Po několika nemastných a neslaných utkáních na domácí palubovce, kdy novopacké sokolky nehrály v kompletní sestavě, se jim v derby s Jičínem podařilo vysoko zvítězit.

Packý Evergreen Dixieland Band slavil svých 30 let koncertem

Nová Paka – Přes tři hodiny aplaudovali v předvečer státního svátku návštěvníci novopackého velkého sálu MKS kapele Evergreen Dixieland Band, která si přišla s Pačáky připomenout a oslavit 30 let svého působení.

Obrazem z adventní Nové Paky

Nová Paka - Na náměstí je možné zakoupit si občerstvení, v Domě dětí a mládeže bylo možné zhlédnout výstavu adventních výrobků.

Ze setkání energetiků VČE-ČEZ

Nová Paka – V tomto předvánočním čase se sešli energetici okresu Jičín – z Hořic a Nové Paky na srazu v Nové Pace. Bylo o čem diskutovat.

Švadlenky získaly od kraje finanční motivaci

Nová Paka – Mít na sobě něco šik a originálního, tak to většinou představuje nechat si ušít oblečení od švadleny. Ale ty bychom v dnešní době hledali jako jehlu v kupce sena.

Lidí bez domova přibývá, najít jim náhradní je složité

Nová Paka – Šance na ubytování pro občany ze znevýhodněného sociálního prostředí by se měla ve městě zvětšit. Radnice má v plánu vybudovat v Harantově ulici sedm sociálních bytů.

Bronzový Petr Hapka na hudební vlně

Nová Paka – Novopacký výtvarník Albert Králíček po sobě zanechává nesmazatelné stopy v České republice i v zahraničí. Po bustách představitelů státu Gabon v Africe se s uměleckým zaujetím věnoval postavě Josefa Švejka, ztvárněného Rudolfem Hrušínským.

Karel IV. pod palbou karikaturistů

Nová Paka – Karel IV. je jedním z nezpochybnitelných kamenů české státnosti. Letos si připomínáme 700 let od jeho narození a při té příležitosti se Česká unie karikaturistů rozhodla nahlédnout na Otce vlasti z jiného úhlu pohledu a prostřednictvím 35 autorů ho chce lidem přiblížit neobvyklým způsobem.

Úspěšná novopacká vernisáž výstavy betlémů

Nová Paka - I když vernisáže v novopackém Suchardově domě jsou vždy hojně navštěvovány, tak každoroční vernisáž uvádějící výstavu betlémů, bez které si nelze předvánoční období v Suchardověmdomě představit, je svoji vysokou návštěvností ojedinělá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení