VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Švadlenky získaly od kraje finanční motivaci

Nová Paka – Mít na sobě něco šik a originálního, tak to většinou představuje nechat si ušít oblečení od švadleny. Ale ty bychom v dnešní době hledali jako jehlu v kupce sena.

Lidí bez domova přibývá, najít jim náhradní je složité

Nová Paka – Šance na ubytování pro občany ze znevýhodněného sociálního prostředí by se měla ve městě zvětšit. Radnice má v plánu vybudovat v Harantově ulici sedm sociálních bytů.

Bronzový Petr Hapka na hudební vlně

Nová Paka – Novopacký výtvarník Albert Králíček po sobě zanechává nesmazatelné stopy v České republice i v zahraničí. Po bustách představitelů státu Gabon v Africe se s uměleckým zaujetím věnoval postavě Josefa Švejka, ztvárněného Rudolfem Hrušínským.

Karel IV. pod palbou karikaturistů

Nová Paka – Karel IV. je jedním z nezpochybnitelných kamenů české státnosti. Letos si připomínáme 700 let od jeho narození a při té příležitosti se Česká unie karikaturistů rozhodla nahlédnout na Otce vlasti z jiného úhlu pohledu a prostřednictvím 35 autorů ho chce lidem přiblížit neobvyklým způsobem.

Úspěšná novopacká vernisáž výstavy betlémů

Nová Paka - I když vernisáže v novopackém Suchardově domě jsou vždy hojně navštěvovány, tak každoroční vernisáž uvádějící výstavu betlémů, bez které si nelze předvánoční období v Suchardověmdomě představit, je svoji vysokou návštěvností ojedinělá.

Řezbáři zvou do Nové Paky k jesličkám

Nová Paka – Pátek byl nejen svátkem svaté Kateřiny, kdy podle zvyků panuje ženské právo. Stal se především předzvěstí adventu, kdy se novopacký Suchardův dům otevřel veřejnosti, aby ji pozval na přehlídku tradičních postaviček u jesliček.

Cestující na novopackém nádraží už nezmoknou

Nová Paka - Vybudovat nový autobusový terminál a nebo renovovat původní? Tak tuhle otázku vyřešili za packou radnici místní.

V cukrářské dílně to už zavonělo vanilkou

Nová Paka - Letos novopačtí cukráři vyrobí přes milion kusů vánočních dobrot.

Novopačtí občánci byli přivítáni do života

Nová Paka - V obřadní síni města byli v sobotu 12. listopadu přivítáni do života další noví občánci.

Novopacká čekárna je díky květinám pohádková

Nová Paka /FOTO/ - Novopacká stanice získala poprvé titul Pohádkového nádraží.

Novopacký klášter čeká na peníze

Nová Paka – Život bez bariér, z.ú. v průběhu deseti let připravil veškeré podklady pro revitalizaci kláštera v Nové Pace, který v roce 2006 zakoupil od Královéhradeckého kraje na splátky s cílem vytvořit v regionu Novopacka komplexní centrum služeb.

Pohádkové nádraží v Nové Pace láká na kytičky, vítězem je Mimoň

Praha – Titul nejkrásnější nádraží v letošním roce získalo nádraží Mimoň. Historická nádražní budova, která byla před osmi lety opravena, získala v 10. ročníku soutěže 2713 hlasů z celkových 6276.

Novopacké sokolky porazily dva pardubické celky

Nová Paka – Basketbalistkám Nové Paky se o minulém víkendu podařilo dvakrát vyhrát nad dvěma týmy z Pardubic. I když se vítězství předpokládala, v nedělním utkání proti SŠB Pardubice si musely domácí hráčky sáhnout až na dno svých sil.

Duel dvou okresních rivalů jasně ovládl domácí Jičín

Nová Paka – Krajská liga měla v pátek na programu hokejové derby mezi Jičínem a Novou Paku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies